А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Тифлокс (Tiflox)

основні фізико-хімічні властивості: майжебілого кольору, овальні,двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою з написом “TIFLOX” з однієї сторони;

склад: 1 таблетка містить офлоксацину 200 мг та орнідазолу500 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлозамікрокристалічна, натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, крохмалькукурудзяний (паста), магнію стеарат,тальк очищений, кремній колоїдний безводний, натріюкрохмальгліколят, крохмаль (висушений), НРМС, титану діоксид, поліетиленгліколь6000.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системногозастосування. Код АТС J01X

.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.При багатьох змішанихінфекціях, коли присутній більше ніж за один вид збудників, для повноцінноголікування необхідна комбінована терапія. У цьому випадку найбільш ефективнакомбінація офлоксацину і орнідазолу.Офлоксацин належить до групи фторхінолонів. Маєширокий спектр дії. Бактерицидна дія офлоксацину, як і інших фторхінолонів,зумовлена його здатністю блокувати бактеріальний фермент ДНК-гіразу.Офлоксацин має широкий спектр дії протимікроорганізмів, резистентних до пеніцилінів,аміноглікозидів, цефалоспоринів, а такожмікроорганізмів з численною резистентністю.Спектр дії офлоксацину включає такі видимікроорганізмів:·аеробні грамнегативні бактерії - E.coli, Klebsiellaspp., Salmonella spp., Proteus spp., Shigella spp., Yersinia spp., Enterobacterspp., Morganella morganii, Providencia spp., Vibrio spp., Citrobacter spp.,Campylobacter spp., Ps.cepacia, Neisseria gonorrhoeae, N.Meningitides,Haemophilus influenzae, Acinetobacter spp., Moraxella catarrhalis;·аеробні грампозитивні бактерії – стафілококи,включаючи штами, які продукують і не продукують пеніциліназу, Streptococcusspp. (особливо бета-гемолітичні).·Помірно чутливі до офлоксацину Enterococcusfaecalis, Streptococcus pneumoniae, Pseudomonas spp., Legionella spp., Serratiaspp., Bacteriodes spp., Fusobacterium spp., Gardnerella vaqinalis, Ureaplasmaurealiticum, Bruccella spp., M.tuberculosis.·До препарату нечутливі анаеробні бактерії (крімВ.urealiticus), Тгероnеmа раllidum, віруси, гриби та найпростіші.Орнідазол має більш високу ефективність прилікуванні протозойних і змішаних інфекцій, а саме спричинених Trichomonasvaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamblia (Giardia intestinalis), а також деяких анаеробнихбактерій, таких як Bacteroides і Clostridium spp., Fusobacterium spp., іанаеробних коків.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо офлоксацинмайже повністю абсорбується з травного тракту (біодоступність майже 100%),максимальна концентрація в плазмі крові залежно від дози досягається через30-60 хвилин. Виводиться в незміненому вигляді, головним чином із сечею(9-90%).При прийомі орнідазолу швидко всмоктується близько90%. Максимальна концентрація в плазмі досягається протягом 3 годин. Шлях виведенняіз сечею 63%, з калом - 22%.

Показання для застосування.Тифлокс показаний для лікування і профілактикизмішаних інфекцій, що спричинені збудниками (мікроорганізмами і найпростішими),чутливими до компонентів препарату:сечостатевої системи: гострий і хронічнийпієлонефрит, простатит, цистит, епідидиміт, хірургічні інфекції, ускладнені аборецидивуючі інфекції сечових шляхів;захворювань, що передаються статевим шляхом,спричинених стійкими до пеніциліну гонококами, хламідіями, трихомонадами ііншими мікроорганізмами; інфекцій органів малого таза;інших інфекційних захворювань, таких як черевнийтиф, сальмонельоз, шигельоз, інфекції органів черевної порожнини і жовчнихшляхів, а також амебіаз - амебна дизентерія, позакишкові форми, особливоамебний абсцес печінки, лямбліоз;для профілактики інфекційних ускладнень у хворих зімунодефіцитом або у хворих на нейтропенію; передопераційна профілактика абопісляопераційне лікування хірургічних інфекцій, особливо в гастроентерології.

Спосіб застосування та дози. Доза Тифлоксу та тривалість лікування залежать відчутливості мікроорганізмів, тяжкості і виду інфекційного процесу. Середня дозадля дорослих - по 1 таблетці 2 рази на добу при тривалості лікування 7-10 днів;лікування слід продовжувати не менше 3 днів після зникнення клінічних симптомівзахворювання.

Побічна дія.Реакції з боку травного тракту: біль у животі,діарея, нудота, блювання, анорексія,ентероколіт; гіпоглікемія у хворих на цукровийдіабет, які отримують гіпоглікемічніпрепарати.З боку нервової системи: збудження, запаморочення,головний біль, порушення сну(безсоння або сонливість), порушення периферичноїчутливості або порушеннякоординації.З боку системи кровотворення: анемія, лейкопенія,еозинофілія, тромбоцитопенія,панцитопенія.З боку нирок: підвищення креатиніну сироватки.З боку печінки: підвищення активності печінковихферментів, білірубіну.З боку серцево-судинної системи: гіпотензія,тахікардія.М’язово-скелетні реакції: тендиніти, особливо у пацієнтівпохилого віку. Можливі такожартралгія, міалгія.Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж,фотосенсибілізація, набряк Квінке.

Протипоказання.Підвищена чутливість до компонентів Тифлоксу;епілепсія;• ураження центральної нервової системи з пониженимсудомним порогом (після черепно-мозкових травм, інсульту, запальних процесівмозку та мозкових оболонок);вік до 16 років;вагітність;лактація.

Передозування.Найбільш важливими симптомами передозування єсимптоми з боку ЦНС: запаморочення, сплутаність свідомості; судоми; реакції збоку травного каналу - нудота та блювання, ерозивні ушкодження слизовихоболонок. Антидоту не існує. Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування.Тифлокс слід приймати внутрішньо, не розжовуючи,запиваючи водою. Дозволяється приймати препарат як до, так і після їди. Нерекомендується застосовувати більше 2 місяців.Пацієнтам, які застосовують Тифлокс, не слід безнеобхідності знаходитись під впливом прямих сонячних променів, слід уникатиопромінення ультрафіолетовими променями (ртутно-кварцові лампи, солярій) узв’язку з високим ризиком виникнення фотосенсибілізації.Оскільки в амбулаторній практиці пневмоніїспричиняються у більшості випадків пневмококами, Тифлокс не є препаратомпершого вибору.За винятком дуже поодиноких випадків (наприкладокремі порушення нюху, смаку і слуху), всі побічні ефекти Тифлоксу зникаютьпісля відміни препарату.У випадку розвитку побічних ефектів, особливо з бокунервової системи, алергічних реакцій, що можуть виникнути відразу після першогоприйому, препарат необхідно відмінити.Виникнення діареї під час лікування Тифлоксом можебути проявом псевдомембранозного коліту. При підозрі на розвиток такогоускладнення лікування Тифлоксом треба одразу припинити, і призначитиневідкладну антибактеріальну терапію (внутрішньо - ванкоміцин абометронідазол). Препарати, які зменшують перистальтику кишечнику, протипоказані!Хворим з порушенням функції нирок або тяжкимиураженнями печінки (цироз) не слід перевищувати середньодобову дозу (2таблетки).Пацієнтам, які керують транспортними засобами,працюють з машинами та механізмами, слід взяти до уваги можливі небажані діїщодо нервової системи (запаморочення, сонливість, сплутаність свідомості,розлади зору та слуху, розлади процесів руху).Тривале застосування Тифлоксу може спричинятивторинну інфекцію, пов’язану з ростом резистентних до препаратумікроорганізмів. Якщо вторинна інфекція виникає під час терапії, необхіднозастосовувати відповідні заходи.Несумісний з алкоголем!

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.При одночасному застосуванні з антацидними засобамиабо такими, що містять залізо, знижується ефективність Тифлоксу, в зв’язку зчим препарат приймають за 2 години до або за 2 години після застосуваннязазначених препаратів. При одночасному застосуванні з пробенецидом,циметидином, фуросемідом іметотрексатом зменшується виведення Тифлоксу ізсечею, збільшується період напіввиведення і підвищується ризик його токсичноїдії.Посилює ефект антикоагулянтів кумаринового ряду, пролонгуєміорелаксуючу дію векуронію броміду.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла,недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності -3 роки
Переглядів: 2104 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я