А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Тизин (Tyzine)

міжнародна та хімічнаназви: tetrahydrozoline;2-(1,2,3,4-тетрагідро-1-нафтил)-2-імідазоліну моногідрохлорид;

основні фізико-хімічнівластивості: прозора (опалесцююча) рідина, вільна від сторонніхчасток;

склад:

1 мл крапель містить 1 мг або 0,5 мгтетрагідрозоліну гідрохлориду (тетризолін);допоміжні речовини: натрію цитрат, кислотахлористоводнева концентрована (длядоведення рН), бензалконію хлорид,спирт бензиловий, динатрію едетат, гшромелоза,розчин сорбітолу некристалічного,олія ароматична (макроголь), гліцерилгідроксистеарат,вода очищена.

Форма випуску. Краплі назальні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуютьсяпри захворюваннях порожнини носа.Симпатоміметики, прості препарати. Код АТС R01A АОб.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Тетрагідрозоліну гідрохлориду(тетризолін) - симпатоміметик, що безпосередньо стимулює альфа-адренергічнірецептори симпатичної нервової системи. При цьому він не впливає або майже невпливає на бета-адренергічні рецептори. Коли тетризолін потрапляє на слизовуоболонку носа, то як симпатоміметичний амін він виявляє судинозвужуючі тапротинабрякові властивості, що приводить до звуження дрібних артеріол носовихходів, зменшення набряку слизової оболонки носа та зниження секреції.Фармакокінетика. Судинозвужуюча діятетрагідрозоліну гідрохлориду (тетризолін) та зменшення набряку слизовоїоболонки носа під його впливом розпочинається приблизно через хвилину післязастосування і триває протягом 4 - 8 годин. При місцевому застосуванні (згідноз інструкцією для застосування) тетрагідрозоліну гідрхлорид (тетризолін)практично не всмоктується, але не можна виключати системної абсорбції препарату у хворих з ушкодженням слизовоїоболонки та епітелію. Дані щодо місцевої або системної фармакокінетикивідсутні.

Показаннядля застосування. Симптоматичне лікування набряку слизової оболонкиноса у хворихна риніт, фарингіт, синусит, сінну пропасницю, а також для зменшення набрякуслизової оболонки носа під час процедур, пов'язаних з визначенням діагнозу абоз терапевтичною метою.

Спосіб застосування та дозиТизин® (0,1%), закапують дорослим і дітямстарше 6 років по 2 - 4 краплі у кожний носовий хід.Тизин®для дітей (0,05%), закапують дітям від 2 до 6 років по 2 - 3 краплі.Використовують Тизин® за необхідності, але не частіше, ніж один раз на 4години. КрапліТизин® можна закапувати з більшим інтервалом, оскільки їх дія звичайно триваєдовго (до 8 годин). Застосування крапель перед сном забезпечує спокійний сонпротягом всієї ночі, не потребує додаткового застосування та не спричинюєбезсоння через центральну стимуляцію.,,Іизин® не слід застосовуватибільше 5 днів, за винятком випадків, якілотребують.більш, тривалого лікування.Повторне застосування можливо тільки через кілька днів. Тизин® закапують у кожний носовий хід, відхиляючи злегка голову назад.

Побічна дія. Інколи спостерігаєтьсяреактивна гіперемія, відчуття печіння слизової оболонки, хронічний набрякслизової оболонки при тривалій терапії, іноді можливі загальні реакції(тахікардія, головний біль, тремтіння, слабкість, пітливість, підвищеннякров'яного тиску).Тривале або надто частезастосування препарату у високих дозах може спричиняти відчуття печіння уносовій порожнині або сухості слизової оболонки, а також реактивний набряк зрозвитком медикаментозного риніту, який може виникнути не раніше 5-7-ї доби.Тривале застосування похідних імідазолу може спричинити ураження епітелію з пригніченням активності війок. За таких умов можерозвинутися необоротне ушкодження слизової оболонки та сухий риніт.

Протипоказання. Тизин® не слід призначатихворим з підвищеною чутливістю до йогокомпонентів і хворим на сухийриніт.Краплі в ніс Тизин® 0,1% непризначають дітям до 6 років. Краплі в ніс Тизин® 0,05% непризначають дітям до 2 років.Тизин® не слід застосовувати притяжких формах серцево-судинних захворювань(ішемічна хвороба серця,артеріальна гіпертензія, феохромоцитома) та порушеньметаболізму (гіпертиреоз, діабет),а також призначати хворим, які отримують лікуванняінгібіторами моноаміноксидази таіншими засобами, що потенційно можуть підвищуватиартеріальнийтиск; хворим на глаукому (особливо закритокутову форму).

Передозування. Симптомами передозування ємідріаз, нудота, ціаноз, пропасниця, посмикування м'язів, тахікардія, серцевааритмія, асистолія, артеріальна гіпертензія, набряк легенів, порушенняреспіраторної функції, психічні розлади.У деяких випадках надмірневсмоктування альфа-симпатикоміметичних похідних імідазолу може спричинятипригнічення центральної нервової системи, що виявляється у вигляді сонливості,зниження температури тіла, брадикардії, шокоподібної гіпотензії, апное та коми.Антидот тетрагідрозолінугідрохлориду (тетризолін) не відомий. Застосування стимулюючих препаратів протипоказано. Хоча симптоми передозуванняТизину® досить загрозливі, вони, як правило, легко минають, і хворийшвидко одужує. За необхідності застосовують активоване вугілля, промиваютьшлунок, застосовують кисень, лікують пропасницю і застосовують протисудомнізасоби. Для зниження кров'яного тиску повільно внутрішньовенно вводять 5 мгфентоламіну в ізотонічному сольовому розчині, або призначають 100 мгвнутрішньо. При гіпотензії судинозвужувальні препаратипротипоказані.При розвитку антихолінергічнихсимптомів слід застосовувати як антидот фізостигмін.

Особливості застосування. Для лікування пацієнтів зпатологією серця, хворих наартеріальну гіпертензію,гіпертиреоз, діабет, Тизин® можна застосовувати тільки післязіставлення можливої користі таризику для хворого і з особливою обережністю.Хворим на глаукому (особливо закритокутову)призначають з особливою обережністю ізастосовують під пильним лікарськимконтролем.Вагітність і лактаціяДані щодо проникнення тетризолінугідрохлориду (тетризолін) крізь плаценту та в груднемолоковідсутні.Оскільки існує ймовірність виникненнязагальних побічних ефектів, застосуванняпрепарату в період вагітності ілактації рекомендуютьпіслзкретельного зіставленняможливої користі та ризику дляхворої.Вплив на здатність керуватиавтомобілем і користуватися технікоюСлід виявляти обережність притривалому застосуванні крапель у ніс Тизин® 0,1% абокрапель у ніс Тизин® 0,05% длядітей, оскільки при цьому можуть виникнути загальнісерцево-судинні ефекти, які здатнінегативно вплинути на здатність керувати автомобілемікористуватися технікою.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Комбіноване застосування Тизину® з інгібіторамимоноаміноксидази або з трициклічними антидепресантами може спричинитипідвищення кров'яного тиску, що зумовлено судинозвужуючою дією препарату.

Умови та термін зберігання.Зберігатипри температурі не вище 25 °С у недоступному длядітей місці..Термін придатності - 5 років
Переглядів: 1706 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я