А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Тибініл е400 (Tibinil e400)

міжнародна та хімічна назви: ethambutol;(+)-N,N'-етилен-біс-(2-амінобутан-1-ола);

основні фізико-хімічні властивості: білі капсулоподібні таблетки зі скошеним зодного боку краєм;

склад: 1 таблетка містить етамбутолу гідрохлориду 400 мг;допоміжні речовини: кальцію фосфат двоосновний безводний, крохмалькукурудзяний, желатин, магнію стеарат, тальк, повідон, кремнію діоксидколоїдний, натрію лаурилсульфат, натрію крохмальгліколят.

Форма випуску. Таблетки для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Протитуберкульозні засоби. Код АТС J04A K02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Тибініл Е400 – протитуберкульозний препаратбактеріостатичної дії. Пригнічує розмноження мікобактерій туберкульозу, стійкихдо стрептоміцину, ізоніазиду, пара-аміносаліцилової кислоти, етіонаміду,канаміцину.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо всоктується з шлунково-кишковоготракту 75 – 80% етамбутолу. Препарат широко поширюється у тканинах і рідинахорганізму. Високі концентрації препарату виявляються у нирках, легенях, слині,сечі. Метаболізм відбувається в основному в печінці: до 15% препаратуметаболізується у неактивні метаболіти. Період напіввиведення становить 3 – 4години при нормальній реальній функції. Виведення препарату з організмувідбувається нирками, до 80% препарату виводиться з організму протягом 24годин. 20% препарату виводиться без змін з фекаліями у вигляді неактивнихметаболітів.

Показання для застосування. Лікування усіх форм туберкульозу легенів таінших органів.

Спосіб застосування та дози. При проведенні первинного лікуванняТибінілом Е400 призначають дорослим та дітям старше 15 років у дозі 15 мг/кгмаси тіла 1 раз на добу. При повторному курсі лікування препарат призначають удозі 25 мг/кг 1 раз на добу протягом 2 місяців, потім переходять на дозу 15мг/кг 1 раз на добу.

Побічна дія. Неврит зорового нерва (одно- або двобічний, що проявляєтьсяпорушенням сприйняття червоного і зеленого кольорів, звуженням полів зору,гостроти зору майже до повної сліпоти), крововиливи у сітківку; запаморочення,головний біль, нездужання, сплутаність свідомості, галюцинації, дезорієнтація,парестезії, периферичний поліневрит; зрідка – реакції гіперчутливості (шкірнівисипання, свербіж, лейкопенія, пропасниця, тахікардія, артралгія, васкуліт, упоодиноких випадках – синдроми Стивенса-Джонсона, Лайєлла, анафілактичний шок),анорексія, печія, блювання, діарея, металевий присмак у роті, біль у животі,жовтяниця, підвищення активності трансаміназ, в окремих випадках –інтерстиціальний нефрит, лейкопенія, тромбоцитопенія, зменшення кліренсасечової кислоти і гострий напад подагри.Побічні ефекти частіше спостерігаються у пацієнтів похилого віку,хворих на цукровий діабет, хронічний алкоголізм, у пацієнтів з печінковоюнедостатністю.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Хворі з невритомзорового нерва, катарактою, діабетичною ретинопатією, запальними захворюваннямиочей. Дитячий вік до 15 років. Періоди вагітності і лактації.

Передозування. Найвірогідніший розвиток неврологічних порушень,особливо ушкодження зорового нерва (і як наслідок – сліпота) відсутністьапетиту, блювання, діарея, пропасниця, головний біль, запаморочення,сплутаність свідомості і галюцинації, пригнічення дихання і асистолія.Специфічного антидота немає, лікування – симптоматичне. Через те, щосубстанція швидко всмоктується, треба негайно викликати блювання або промитишлунок, призначати активоване вугілля доцільно тільки відразу після прийомуТибінілу Е400. Здійснюють контроль і вживають заходів для підтримання життєвоважливих функцій організму, за необхідності здійснюють реанімаційні заходи.Показане проведення форсованого діурезу, перитонеального діалізу абогемодіалізу. При загрозливих станах показано обмінне переливання крові,оскільки при цьому видаляються також еритроцити, в яких етамбутол накопичуєтьсяу значній кількості.

Особливості застосування. На початку лікування може посилюватися кашель,збільшуватися кількість мокротиння. Тибініл Е400 призначають тільки укомбінації з іншими протитуберкульозними препаратами. При проведенні тривалоїтерапії необхідно регулярно контролювати склад периферичної крові, а також функціональнийстан печінки і нирок.Хворим з порушеннями функції нирок слід призначати знижену дозу.Перед початком та під час лікування Тибінілом Е400 слід контролюватифункціональний стан нирок і печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Алюмінію гідроксид і подібні до ньогоантацидні засоби порушують всмоктування етамбутолу із травного тракту, тому неслід їх приймати одночасно з Тибінілом Е 400. Етамбутол і піразинамід діютьсинергічно на виведення сечової кислоти. Під впливом етамбутолу може знижуватисяефективність дигітоксину. Комбіноване лікування Тибінілом Е400 та ізоніазидомпри одночасному застосуванні циклоспорину А призводить до посиленого розпадуциклоспорину А з ризиком відторгнення трансплантата. При сумісному лікуваннідисульфірамом можливе підвищення концентрації етамбутолу у сироватці крові іпосилення токсичності. Етиловий спирт посилює токсичну дію етамбутолу на органзору, тому під час лікування слід відмовитися від прийому алкоголя.

Умови та термін зберігання. Зберігати у темному та недоступному длядітей місці, при кімнатній температурі. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1308 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я