А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Тетурам (Teturam)

міжнародна та хімічна назви: Disulfiramum –тетраетилтіурамдисульфід;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білогоз слабким жовтувато-зеленуватим відтінком кольору;

склад: 1 таблетка містить дисульфіраму 0,15 г; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, аеросил, кислотастеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують приалкогольній залежності. Код АТС N07B B01.

Фармакологічні властивості. Дія тетураму ґрунтується найого специфічному впливі на обмін в організмі алкоголю. Останній зазнаєокислювальних перетворень через фазу ацетальдегіду та оцтової кислоти (підвпливом альдегіддегідрогенази ацетальдегід швидко окислюється). Тетурамперетворюється в організмі в N,N-диетилдитіокарбамінову кислоту та іншіметаболіти, що блокують іони металів і сульфгідрильні групи ферментів, якіберуть участь у знешкодженні алкоголю. Після вживання алкоголю тетурам блокуєензиматичну біотрансформацію алкоголю, що призводить до накопиченняацетальдегіду в крові. Останній сприяє виникненню відчуття жару, стиснення угрудях, утрудненню дихання, серцебиття, відчуття жаху, і т. ін. Тому прийомалкоголю на фоні вказаних явищ виробляє негативний умовний рефлекс наорганолептичні властивості спиртних напоїв (запах і смак) і при триваломулікуванні виробляє часткову або повну непереносимість алкоголю. Після прийомувсередину відбувається швидка, але неповна (70-90 %) абсорбція активноїречовини з травного каналу. Дисульфірам швидко метаболізується шляхомвідновлення в діетилтіокарбамат і виводиться у вигляді глюкуронідів аботрансформується в діетиламін і сірковуглець. Діетиламін виводиться головнимчином із сечею і через кишечник, сірковуглець - через легені.

Показання для застосування. Лікування хронічногоалкоголізму, якщо не вдається досягти терапевтичного ефекту іншими методамитерапії (психотерапія, вітамінотерапія, апоморфін, лазерно-магнітна терапія таін.).

Спосіб застосування та дози. Тетурам призначаютьусередину. Дози препарату підбирають індивідуально. Оптимальні дози препарату становлять 0,15 - 0,45 г надобу. У дозах нижче 0,15 г на добу препарат швидко виводиться із організму і несправляє необхідного ефекту, тобто сенсибілізації до алкоголю. Звичайна схема терапії така: 1-шу тетурамалкогольну пробуздійснюють через 7-10 днів від початку лікування (після прийому препаратувранці, у дозі 0,45-0,75 г, хворий випиває 20-30 мл 40% спирту етилового(горілки) або іншого алкогольного напою).Повторні проби в умовах стаціонару - через 1-2 дні, вамбулаторних умовах - через 3-5 днів. При слабкій реакції дозу алкоголю принаступних пробах збільшують на 10-20 мл. Максимальна доза горілки становить100-120 мл.

Побічна дія. При лікуванні Тетурамом, насампередтривалому, можуть розвинутись різні порушення діяльності серцево-судинної,периферичної та центральної нервової системи, травного каналу, печінки. Можливіалергічні реакції (свербіж, висип та ін.), загострення хронічних захворюваньорганів травного каналу, судин і т.ін. У окремих хворих можуть розвинутисягострі психози, що нагадують алкогольний параноїд, галюциноз, делірій.

Протипоказання. 1. Абсолютні протипоказання:ендокринні захворювання (тиреотоксикоз, цукровий діабет), різко вираженийкардіосклероз, атеросклероз судин мозку, тяжкі судинні та інфекційнізахворювання мозку, перед- та постінфарктні стани, аневризма аорти, стенокардіяII-IV функціональних класів, артеріальна гіпертензія, інші захворюваннясерцево-судинної системи у стадії декомпенсації, епілепсія та епілептиформнісиндроми, туберкульоз легенів із кровохарканням, свіжий туберкульознийінфільтрат, бронхіальна астма, виражена енфізема легенів, кровоточива виразкашлунка, хвороби печінки та нирок, захворювання кровотворних органів, психічнізахворювання, поліневрити, неврити слухового та очного нервів, глаукома,злоякісні пухлини, вагітність, ідіосинкразія до Тетураму. 2. Відносні протипоказання: залишкові явища органічногоураження мозку, залишкові явища після інфекційного ураження мозку та інсульту,вік старше 60 років, ендартеріїт, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки устадії загострення, травматична хвороба, раніше перенесені тетурамові психози.

Передозування. Оскільки тетурамалкогольні реакціїрозвиваються у легкій, середній та тяжкій формах, особливо при останнійнеобхідне застосування комплексу лікарських засобів. Тяжка форма тривалістю1-1,5 години характеризується вираженим зниженням артеріального тиску, психомоторнимзбудженням, судомами, затьмаренням свідомості, різким головним болем ізвідчуттям розпирання, пульсації та утрудненням дихання. У цьому випадку (хворийзнаходиться у горизонтальному положенні) вводять у вену 1% водний розчин (15-20мл) метиленового синього і, залежно від симптоматики: підшкірно - один ізпрепаратів (кордіамін, етимізол, камфора, сульфокамфокаїн), внутрішньом’язово -цититон або лобелін, проводять кисневу інгаляцію. Внутрішньовенно вводять такожрозчин глюкози з кислотою аскорбіновою. При болях у серці призначають валідол,корвалол, за необхідності - нітрогліцерин. При розвитку вираженої гіпотензії призначають мезатон абоефедрин. При різкому порушенні діяльності серця внутрішньовенно вводять 0,05%розчин строфантину (0,25-0,5 мл) у 20 мл ізотонічного розчину натрію хлоридуабо інші глікозидні та неглікозидні кардіотоніки. При виникненні судом внутрішньом’язововводять 10 мл 25% розчину магнію сульфату. При судомних явищах також вводять уклізмі 15-20 мл 6% водно-крохмального розчину хлоралгідрату або призначаютьтранквілізуючі засоби (діазепам, феназепам). При психомоторному збудженнівводять - 1-2 мл 2,5% розчину аміназину внутрішньом’язово. У разі вираженихнудоти та блювання вводять внутрішньовенно 10 мл 10% розчину кальцію хлоридуабо кальцію глюконату, всередину - 0,015 г екстракту беладони, підшкірно - 0,5мл 0,1% розчину атропіну сульфату.

Особливості застосування Лікування Тетурамом проводять піднаглядом лікаря. В зв’язку з тим, що лікування препаратом супроводжується вираженимипобічними ефектами, звертатися до нього слід лише у разі недоступності абонеефективності інших методів лікування. Дозу препарату підбираютьіндивідуально. Перед початком лікування пацієнт підлягає пильному обстеженню івиявленню відсутності у нього протипоказань для терапії. Крім того, хворогопопереджують про небезпеку вживання алкоголю в період лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Тетурам може посилюватитоксичні ефекти антипірину, хлозепіду та діазепаму шляхом пригнічення їхметаболізму. Тетурам інгібує окислення та ниркову екскрецію рифампіцину.

Умови та термін зберігання. Зберігають у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі від 15до 250 С. Термін зберігання – 4 роки
Переглядів: 1721 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я