А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Алтацид (Altacid)

основні фізико-хімічні властивості: білі круглі таблетки зі скошеними краями;

склад: 1 таблетка містить алюмінію гідроксиду гелю сухого333,3 мг (відповідає 167,5 мг алюмінію оксиду), магнію оксиду 158,4 мг;допоміжні речовини: манітол, тальк, повідон,макрогол 4000, м’яти перцевої аромат, магнію стеарат, натрію сахарин.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антациди. Код АТС А02А D01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Оптимальне співвідношення між активнимикомпонентами препарату забезпечує швидку і тривалу нейтралізацію соляноїкислоти, а також пригнічення активності пепсину і жовчних кислот. Препарат береучасть у формуванні захисних елементів слизової оболонки шлунка шляхомпокращання її захисного бар’єра (стимуляція синтезу PGE2,регенерація поверхневих епітеліальних клітин і прискорення циркуляції крові вслизовій оболонці).Фармакокінетика. Алюмінію гідроксид і магнію оксидне всмоктуються у шлунково-кишковому тракті. Виводяться з калом. При нормальнійнирковій функції частина алюмінію і магнію, що абсорбується (5 - 10%), швидковиводиться з сечею. При зменшеній ренальній функції можуть виникнутигіпералюмініємія або гіпермагніємія.

Показання

для застосування. Гіперацидний гастрит, виразкашлунка і 12-палої кишки у разі наявності печії, виразка внаслідок лікуваннянестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) у разі наявності печії,невиразкова диспепсія, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ).

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають звичайно по 1 - 2таблетки 3 - 4 рази на добу. Алтацид приймають за 30 хв до їди або через 1 -1,5 год після прийому їжі, а також за необхідності четвертий раз перед сном. Уразі вираженої печії можна збільшити дозу до 2 - 3 таблеток 3 - 4 рази на добу,але не більше 12 таблеток за добу. Таблетки повинні бути розжовані.Рекомендується запити склянкою води після проковтування розжованих таблеток.Прийом препарату в максимальних дозах не повинен перевищувати 2 тижнів безнагляду лікаря. За необхідності більш тривалого прийому препарата при окремихпоказаннях (виразкова хвороба, виразка внаслідок лікування НПЗЗ) курс лікуванняможе бути збільшений до 6 - 12 тижнів, але за призначенням лікаря та підлікарським наглядом.Побічна дія.З боку шлунково-кишкового тракту:у поодиноких випадках при прийманні високих доз – нудота, діарея або запор,кишкова непрохідність.З боку сечостатевої системи: нефротоксичність; упацієнтів з хронічною нирковою недостатністю при тривалому застосуванніантацидів, що містять алюміній, може виникати остеопороз, проксимальнаміопатія, енцефалопатія.З боку центральної нервової системи: при тривалормузастосуванні можливо зниження розумової активності, зміни настрою.З боку шкіри: дуже рідко алергічні реакції у виглядікропив’янки, дерматиту.Інші: гіпофосфатемія (яка у більш тяжкій формі можепризвести до виникнення анорексії, м’язової слабкості, парестезій, болю укістках), гіперкальціурія, гіпермагніємія, дефіцит вітамінів.Протипоказання.Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гостра ниркова недостатність;гострий біль у животі (вірогідність кишкової непрохідності); алкалоз;гіпермагніємія і гіпофосфатемія. Діти до 12 років.

Передозування. Досі про випадки передозування Алтациду неповідомлялось.У випадку гострого передозування слід очікувативиникнення побічної дії з боку шлунково-кишкового тракту. Системна дія у цьомувипадку маловірогідна (крім паціентів з нирковою недостатністю), тому щовсмоктування алюмінію та магнію в шлунково-кишковому тракті дуже незначне. Притривалому застосуванні можливе виникнення гіпермагніємії та гіпофосфатеміїзподальшим розвитком анорексії, м’язової слабкості, зниженням маси тіла.Лікування при передозуванні симптоматичне.

Особливості застосування. Слід дотримуватися 2-годинного інтервалуміж застосуванням Алтациду та інших лікарських засобів.Вагітність і лактація.Застосування препарату можливо лише тоді, коли очікувана користь дляматері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.Препарат не має негативної дії на здатність керуватиавтомобілем та працювати з іншими складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У разі приймання одночасно з перелічениминижче препаратами Алтацид зменшує їх абсорбцію: інгібітори АПФ, алопуринол,антагоністи Н2- рецепторів (ранітидин, циметидин),антагоністи Н1-рецепторів (фексофенадин), атенолол, азитроміцин,бензодіазепин, бісакодил, серцеві глікозиди, гіпоглікемічні препарати,ізоніазид, кетоконазол та ітраконазол, хінолонові антимікробні препарати,хлорохін, жиророзчинні витаміни, леводопа, пеніциламін, препарати заліза,сульфонамід, препарати тетрациклінового ряду. У разі приймання з аскорбіновоюкислотою збільшуєтся токсичність алюмінію. При прийманні з Алтацидомзбільшуєтся токсичність хінідину (дозу останнього треба зменшити). Можливепорушення виведення псевдоефедрину та саліцилатів при одночасному застосуванніїх з Алтацидом.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі не вище 30°С. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 791 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я