А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Тензитон (Tensiton)

основні фізико-хімічні властивості:слабов’язкий прозорий, безбарвний або злегкажовтуватий розчин, теоретичнаосмолярність 2566 мосмоль/л;склад:100 мл розчину містить 6,0гдекстрану 70;7,5г натрію хлориду, допоміжніречовини - вода для ін’єкцій .

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакологічна група. Кровозамінники таперфузійні розчини. В05А А05.

Фармакологічні властивості.Тензитон -це комбінація осмотично високоефективного гіпертонічного розчину натрію хлоридуз гіперонкотично низькоефективним розчином високомолекулярного полісахаридудекстран з середньою молекулярною масою 70000. Тензитон поєднує в собі перевагигіперосмолярних та колоїдних розчинів, а також відповідає вимогам сучасноїшвидкої допомоги щодо відновлення кровообігу в найкоротший термін.Препарат діє комплексно. Поряд змобілізацією рідини з позасудинного простору Тензитон стимулює роботу міокарда,тонізує дрібні артерії та відновлює їх вазомоторику, попереджує виникненнянабряку мозку та легенів, а також знижує в’язкість крові із поліпшенням їїплинності.Препарат попереджуєтромбоемболізацію у мікроциркуляторному руслі, підтримує елімінуючу здатністьнирок.Застосування малих об’ємівпрепарату дозволяє у подальшому використовувати компенсуючи розчини або кровбез загрози перевантаження системи кровообігу. Після введення препаратузбільшується об’єм циркулюючої плазми на 200-300% від використаного об’єму, прицьому вміст натрію підвищується до пікового значення - 150-160 ммоль/л, аосмоляльність досягає 320-330 ммоль/кг. У разі швидкого (протягом 2-3 хв.)одноразового введення підвищення артеріального тиску відбувається через 5 хв,сприятлива дія триває приблизно 60 хв, якщо розчин був введений пацієнту зпопередньою достатньою гідратацією.Упродовж 6 год вирівнюютьсявідхилення осмолярності та онкотичний тиск.


Фармакокінетика.Декстран молекулярної маси понад50000 повільно метаболізується в глюкозу, а потім в двуокис вуглецю та воду.Метаболічна деградація відбувається зі швидкістю від 70 до 90 мг декстрану/кгмаси/добу. Незначна кількість декстрану виводиться через шлунково-кишковийтракт. Певна кількість декстрану затримується ретикуло-ендотеліальною системою,де у подальшому метаболізується в глюкозу. Приблизно 50% препарату виділяєтьсяу незміненому вигляді з сечею упродовж першої доби.

Показання для застосування. Тензитон застосовуєтьсядля невідкладної допомоги при великій втраті крові (від 15 до 20% об’ємуциркулюючої крові) у випадках травми, політравм, мозкочерепної травми, під часоперацій.Препарат застосовується також післякардіохірургічних втручань, у початковій фазі септичного шоку для швидкого, алетимчасового (на 1-2 год) відновлення кров’яного тиску та діурезу.

Спосіб застосування та дози. Тензитон застосовують тількипідліткам з 15 років та дорослим внутрішньовенно у дозі 4 мл/кг маси тіла.Добова доза для дорослого пацієнта -300 - 350 мл. Препарат використовують упацієнтів з достатньою гідратацією, осмотичним тиском та без гіпернатріємії.Тензитон вводять, по можливості, вцентральну вену або у велику вену с гарним відтоком, якомога раніше післявиникнення показань. Препарат вводять швидко протягом 2-3 хв., не більше 5 хв.після початку введення. Після цього внутрішньовенно вводять розчин Рингера аборозчин Рингера з лактатом. Показником успішного лікування є стійкістьгемодинаміки, задовільний діурез, поступове зниження до нормального рівнязначень осмоляльності та натріємії.

Побічна дія. Рідко алергічні реакції,перехідна гіпертонічна реакція, зрідка запалення вени у місці введенняпрепарату.При позавенному введенні може бутинекроз оточуючих тканин. Необхідно ввести воду для ін’єкцій у восьмикратномуоб’ємі в місце позавенної аплікації.У випадку внутришньоартеріальногозастосування наступає спазм артерії, який може призвести до ішемії ділянокпостачання, наприклад, руки. При цьому, внутришньоартеріально вводять мезокаїнз гепарином, роблять вагосимпатичну блокаду за Вишневським. Вводять декстран 40в реологічно ефективній дозі, причому, у випадку достатнього кров’яного тискуможна використовувати сосудорозширювальні речовини, наприклад, антагоністикальцію (верапаміл).

Протипоказання. Гіпергідратація пацієнта,попередня гіперосмолярність та гіпернатріє-мія. Підвищена чутливість додекстрану. Тривалий шоковий стан, коли після гострого стану минуло більше 60хв.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.Розчин не змішують з іншимипрепаратами.

Передозування. Гіперосмотичний стан згіпернатріємією. У таких випадках треба ввести 5% розчин глюкози під контролем осмоляльностіта натріємії. Може розвинутися гіпертонічна реакція, для лікування якої вводятьпериферійні сосудорозширювальні засоби під контролем кров’яного тиску.

Особливості застосування. Якщо після введенняТензитону очікуваний ефект не відбувається упродовж 15 хв., тобто невідновлюється артеріальний тиск , необхідно ввести ізотонічні кристалоїдні таколоїдні розчини.У випадку черепномозковоїтравми не призначають 20% розчин манітолу для осмотерапії, у крайньому разіостанній призначають через 6 год після введення Тензитону. Препарат застосовують одноразово.При необхідності (наприклад, септичні явища) Тензитон можна вводити другий разтільки після 24 год від першого застосування препарату пацієнтам з достатньоюгідратацією.Застосування Тензитону вагітнимжінкам, жінкам в період лактації та дітям до 15 років рекомендується тільки зажиттєвими показаннями.

Умови та термін зберігання.Зберігаютьпри температурі до 25 °С в темному місці. Препарат не можна заморожувати.Термін придатності 2 роки
Переглядів: 670 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я