А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Темпалгін (Tempalgin)

основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки з тонкошаровимпокриттям, зеленого кольору;

склад: 1 таблетка містить метамізолу натрію 500 мг,триацетонамін-4-толуенсульфонату (темпідону) 20 мг;допоміжні речовини

: крохмаль пшеничний, целюлозамікрокристалічна (Авіцел PН 101), колідон К25 (повідон), магнію стеарат, тальк;склад оболонки: тальк, титану діоксид, ойдрагіт L ацетон 12,5,поліетиленгліколь 400 (ПЕГ 400), барвник “Euroblend Green” 601538, оліярицинова, гліцерин, дибутилфталат.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою. Фармакотерапевтична група. Аналгетики.Метамізол натрію, комбінації з психолептиками. Код АТС N02BB72.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Темпалгін маєвиражений і тривалий аналгезуючий і жарознижувальний ефект при помірновираженій протизапальній дії. Його аналгетичний ефект перевищує за силою ітривалістю ефект метамізолу. Триацетонамін-4-толуенсульфонат сприятливо впливаєі на емоційну складову болю. Метамізол гальмує простагландиновий синтез,інгібуючи циклооксигеназу, має деяку мембраностабілізуючу дію, гальмуєутворення ендогенних пірогенів. Триацетонамін-4-толуенсульфонат має вираженуанксіолітичну активність і усуває стан занепокоєння, страху і напруження.Зменшує рухову збудливість, має центральну N-холінолітичну дію, посилює іподовжує аналгетичну дію метамізолу. Фармакокінетика. Метамізол швидко і повністю резорбується вшлунково-кишковому тракті, створюючи максимальні плазмові концентрації всередньому на 30 - 120 хвилині після прийому. Він частково зв’язується зплазмовими протеїнами, піддається інтенсивному метаболізму в печінці. Метамізолшвидко розщеплюється до 4-метиламіноантипірину (МАА) шляхом неензимногогідролізу. Подальше метаболізування відбувається через активний4-аміноантипірин (АА) до 4-ацетиламіноантипірину (ААА). У результаті іншогоспособу розщеплення шляхом неповного окислення МАА виходить з’єднання4-форміламіноантипірин (FAA). На основі цих метаболітів доводять 65-70%введеної дози. Виділення основного метаболіту ААА відбувається на 90% черезнирки і на 10% через жовч з періодом напіввиведення близько 10 годин. Залежновід віку період напіввиведення МАА збільшується від 2,6 годин (вік 21 - 30років) до 4,5 годин (вік 73 - 90 років).Триацетонамін-4-толуенсульфонат інтенсивно резорбується у верхніхвідділах шлунково-кишкового тракту і створює терапевтичні плазмові концентраціїчерез 30 хвилин після прийому.

Показання для застосування. Симптоматичного лікування головного болю, зубногоболю і при стоматологічних маніпуляціях.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують перорально,дозавизначається індивідуально.Звичайно призначають по 1 таблетці 3 - 4рази на день дорослим, залежно від вираженості клінічної симптоматики.Дітям старше 12 років призначають 2 рази надень по 1 таблетці.Тривалість курсу лікування не повиннаперевищувати 5-7 днів.

Побічна дія. Найчастіше виникають реакції підвищеної чутливості:свербіж, висипи на шкірі, кропив’янка, синдром Stevens-Johnson, синдром Layell,ангіоневротичний набряк, вазомоторні порушення; ангіоневротичний набряк,алергічний шок.З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, болі в животі, упоодиноких випадках – ульцерації і кровотеча.У пацієнтів зі схильністю може розвинутися агранулоцитоз, лейкопенія,апластична анемія, затримка води і електролітів, головний біль, запаморочення,гіпотензія, відчуття серцебиття, тахікардія, підвищення ензимів печінки (ASAT,ALAT), холестаз, гіпербілірубінемія.

Протипоказання. Гіперчутливість дотриацетонаміну-4-толуенсульфонату, метамізолу та інших піразолоновихпрепаратів; гостра печінкова порфірія і вроджена недостатністьглюкозо-6-фосфатдегілрогенази; апластична анемія, лейкопенія і агранулоцитоз;ниркова і печінкова недостатність; вагітність (перший і останній триместр);лактація; діти до 12-річного віку.

Передозування. Клінічна картина передозування обумовлена такимиосновними синдромами:шлунково-кишковий (нудота, блювання, при дуже великих дозах –гематемезис і мелена);церебральний (мен’єроподібні явища, шум у вухах, сомнолентність, апное,кома з гіпотензією і тоніко-клонічними судомами);гематологічний (агранулоцитоз, апластична анемія, геморагічний діатез);метаболічний (метаболічний алкалоз); нирковий (від олігурії до анурії);токсикоалергічні (пухирчато-уртикарний і петехіальний, іноді коре- аботифоподібний висип; у деяких хворих може розвинутися токсикоалергічний шок).Залежно від переваги того або іншого синдрому проводять симптоматичнелікування. Можуть застосовуватись промивання шлунка, проносні тагастропротективні препарати; форсований діурез, апаратне дихання, протишокові іпротигіповолемічні засоби.

Особливості застосування. При більш тривалому лікуванні Темпалгіном необхіднийсистематичний контроль картини крові, включаючи лейкоцитарну формулу.У хворих на бронхіальну астму, поліноз, набряк Квінке, хронічніінфекції дихальних шляхів, а також у хворих з гіперчутливістю до аналгетичних іпротиревматичних засобів (непереносимість аналгетиків), як і до іншихлікарських засобів або харчових продуктів існує ризик виникнення алергічнихреакцій та астматичних нападів.Не застосовується одночасно з алкоголем через посилення ефекту.З обережністю застосовується хворими з захворюваннями печінки абонирок.До складу препарату входить як допоміжна речовина пшеничний крохмаль,що може бути небезпечним для осіб з глютеновою ентеропатією.Триацетонамін-4-толуенсульфонат зменшує здатність до концентрації увагиі уповільнює умовні рефлекси, тому препарат не можна застосовувати водіям іособам, робота яких вимагає високої швидкості психічних і фізичних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефект метамізолу потенціює застосуваннятрициклічних антидепресантів (психофорин, амітриптилін), пероральнихконтрацептивних засобів та алопуринолу: вони інгібують ферменти системипечінки, які метаболізують лікарські засоби, внаслідок чого уповільнюєтьсябіотрансформація метамізолу та посилюється його токсичність.Барбітурати та фенілбутазон зменшують силу та скорочують термінфармакодинамічних ефектів метамізолу внаслідок індукції ензимів печінки.Метамізол знижує концентрацію циклоспорину в плазмі крові.Хлорамфенікол та інші препарати, які гальмують гемопоез, черезадитивний ефект посилюють мієлотоксичну дію метамізолу.Алкоголь посилює дію обох компонентів.Триацетонамін-4-толуенсульфонат потенціює дію снодійних засобів,загальних анестетиків, наркотичних і ненаркотичних аналгетиків.

Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці, у сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25єС. Зберігати внедоступному для дітей місці! Термін придатності –4 роки. Незастосовувати після закінчення терміну придатності
Переглядів: 960 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я