А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Тагера форте (Tagera forte)

міжнародна назва: secnidazole;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, вкриті оболонкою, щомають форму капсули та роздільчу риску з одного боку;

склад: 1 таблетка містить: секнідазолу 1 г;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалична, крохмаль кукурудзяний,желатин, натрію крохмальгліколят, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат,гіпромелоза, макрогол 6000,. титану діоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системногозастосування. Похідні імідазолу. Код АТС J01XD.

Фармакологічні властивості. Секнідазол є напівсинтетичною похідноюнітроімідазолу, має системну антибактеріальну та протипротозойну дії. Механізмдії cекнідазолу пов’язаний з взаємодією з ДНК, що спричиняє порушення їїспіральної структури, розрив ланцюгів, пригнічення синтезу нуклеїнових кислотта призводить до знищення бактеріальних клітин і клітин простіших.Фармакокінетика.Секнідазол на 80% абсорбується після перорального прийому.Максимальний рівень у сироватці досягається через 3-4 год. Концентраціяпрепарату у плазмі є лінійною при терапевтичних дозах в межах від 0,5 до 2 г.Період напіввиведення препарату з плазми дорівнює приблизно 20-25 год.Секнідазол проникає крізь плацентарний бар’єр, потрапляє в материнське молоко.Більша частина абсорбованого препарату повільно виділяється з сечею (72 год -16% від прийнятої дози).

Показання для застосування. Секнідазол призначається для лікування кишкової та позакишкової амебноїдизентерії, трихомоніазу, лямбліозу та бактеріального вагінозу, та вагінозу,спричиненого Trichomonas.

Спосіб застосування та дози. Препарат слід вживати внутрішньо перед їжею,запиваючи невеликою кількістю води.Дози для дорослих:кишкова амебна дизентерія – 2 г одноразово;амебний абсцес печінки – 1,5 г 1 раз на добу протягом 5 днів;трихомоніаз та бактеріальний вагіноз для пацієнта та партнера – 2 годноразово; лямбліоз – 2 г 1 раз на добу протягом 3 днів.Діти після 12 років.Амебна дизентерія та лямбліоз – з розрахування 30 мг/кг ваги тіла(1-1,5 г) одноразово або за 2 прийоми протягом трьох днів.

Побічна дія. Секнідазол добре переноситься. Більшість побічнихефектів мають легку та тимчасову дію. Можуть виникати нудота, блювання,гастралгія, металевий присмак у роті, запалення язика, стоматит та алергічніреакції. Запаморочення, головні болі та неврологічні порушення трапляються дужерідко.Побічні ефекти виражені в основному слабо абопомірно і не впливають на перебіг лікування. При появі виражених побічних ефектів слід припинитилікування препаратом.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Не слід вживати препарат при патологічних змінахформули крові, захворюваннях ЦНС у періоди вагітності та лактації. Непризначають препарат дітям до 12 років.

Особливості застосування. Під час лікування, а також щонайменше протягомдоби після завершення лікування необхідно уникати вживання алкогольних напоїв.

Передозування. При передозуванні спостерігається посиленнясимптомів побічної дії. Проводять промивання шлунка, симптоматичну терапію.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Секнідазол може підвищувати антикоагулянтну дію похідних кумарину,таким чином підвищуючи ризик кровотечі. Не можна дозволяти вживання секнідазолуз дисульфірамом, щоб запобігти деліріозним нападам та запамороченням.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі, що не перевищує 250С. Термін придатності –3 роки
Переглядів: 2491 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я