А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Т-федрин (T-fedrine)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору,круглої форми з плоскою поверхнею, зі скошеними краями та з рискою;

склад: 1 таблетка містить теофіліну 100 мг, ефедринугідрохлориду 12 мг, фенобарбіталу 10 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна,крохмаль, магнію стеарат, тальк, полівінілпіролідон, натрію крохмальгліколят.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протиастматичні засоби для системногозастосування. Код АТС R03D В04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Т-федрин – комбінований лікарськийзасіб, до складу якого входять теофілін і ефедрин, які мають бронходилататорнудію, та фенобарбітал – похідне барбітурової кислоти. Препарат спричиняєрозслаблення гладких м”язів бронхів, збільшує їх просвіт та зменшує опірдихання, стимулює дихальний центр, розширює судини, збільшує частоту та силусерцевих скорочень, має помірний діуретичний ефект. Теофілін - бронходилататоргрупи метилксантинів. Механізм бронхо-розширювальної дії грунтується на йогоздатності пригнічувати активність фермента фосфодіестерази і підвищуватиконцентрацію циклічного 3”5”-АМФ у тканинах. Внаслідок накопичення цАМФзменшується кількість вільного кальцію в міоцитах бронхів, що викликаєрозслаблення бронхіальної мускулатури та стабілізацію мембрани опасистихклітин. Це гальмує вивільнення медіаторів анафілактичних реакцій, якіпризводять до спазму бронхів та набряку слизової оболонки бронхів. Теофілінрозширює судини нирок, легень, скелетних м”язів знижує тиск у системі легеневоїартерії, зменшує загальний периферичний опір, стимулює дихальний центр,збільшує ударний об”єм крові, частоту серцевих скорочень та енергетичні витратиміокарда. Ефедрин – симпатоміметик, близький зафармакологічними властивостями до адреналіну, стимулює альфа- та бета-адренорецептори. Збуджуючи бета-2 адренорецептори бронхіальної мускулатури таопасистих клітин, він активує аденилатциклазу, сприяючи накопиченню цАМФ, щовикликає бронходилатацію та протидіє вивільненню гістаміну та серотоніну.Ефедринстимулює центральнунервову систему, дихальний центр,викликає звуження судин, підвищення артеріального тиску та частоти серцевихскорочень. Фенобарбітал – засіб групи барбітуратів з седативною, снодійною,протисудомною та спазмолітичною дією. У складі Т-федрину він забезпечує м”якийта тривалий седативний ефект, сприяє корекції психоемоційного стану пацієнтів збронхообструктивним синдромом. Фармакокінетика. Всі компоненти препаратуТ-федрин легко і повністю всмоктуються у шлунково-кишковому тракті. Теофілін звязується з білками плазми на 50-60%. Утканинах розподіляється рівномірно, величина об”єму розподілу становить всередньому 0,45л/кг. Біотрансформація теофіліну здійснюється в печінці шляхомйого окислення та деметилювання; 90% виводиться з сечею в вигляді неактивнихметаболітів. Період напіввиведення у дорослих становить 8,7 ± 2,2 год. Упацієнтів, які палять, кліренс теофіліну істотно зростає, у деяких більше ніж у2 рази. Проникає через плацентарний бар”єр та в грудне молоко.Ефедрин майже повністю виводиться з організму зсечею у незміненому стані разом з незначною кількістю метаболітів, щоутворюються в печінці. Період напіввиведення ефедрину становить 3-6 год.Інший компонент препарату фенобарбітал на 50-60%зв’язується з білками плазми, метаболізується у печінці до неактивнихметаболітів. Майже 25% дози фенобарбіталу виводиться з сечею у незміненомустані. Період напіввиведення становить 90 - 100 год.

Показання для застосування. Профілактика та полегшення симптомівбронхообструкції при бронхіальній астмі, хронічних бронхообструктивнихзахворюваннях легень (ХОЗЛ) та інших бронхоспастичних станах.

Спосіб застосування та дози. Застосовується внутрішньо, дорослим по 1/2 -1 таблетці 1 раз на добу. У тяжких випадках доза може бути збільшена до 5таблеток за 2 - 3 прийоми на добу. Дітям віком від 6 до 12 років - по 1/2 - 3/4таблетки на добу. Щоб запобігти порушенню нічного сну Т-федрин слід приймативранці або вдень. Термін лікування визначається індивідуально і залежить відтяжкості та перебігу захворювання.

Побічна дія. Можливі біль у шлунку, нудота і блювання,тремтіння, відчуття серцебиття, збудження, неспокій, порушення сну, аритміїсерця, підвищення артеріального тиску, алергічні реакції.

Протипоказання. Діти до 6 років, вагітність і період лактації,порушення сну, артеріальна гіпертензія, атеросклероз коронарних та церебральнихсудин, тяжкі захворювання серця, гіпертиреоз, глаукома, порушення функціїпечінки та нирок, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування.Симптоми: нудота, блювання, м”язовий тремор,тахікардія, аритмії, галюцинації, судоми, гостра серцева недостатність.Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія.

Особливості застосування. Якщо під час прийому Т-федрину виниклипобічні ефекти, прийом препарату припиняють. З обережністю призначаютьпацієнтам літнього віку. Не рекомендується приймати препарат тривалийчасчерез можливість виникнення медикаментозної залежності. Застосування препаратуможе впливати на результати допінг-тестів у спортсменів. Під час прийомуТ-федрину може знижуватися здатність до концентрації уваги, що слід враховуватипід час керування транспортом або виконання роботи, яка вимагає підвищеноїуваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується призначати Т-федрин разомз препаратами, що містять резерпін, метилдопу, гризеофульвін, доксициклін,літій. Циметидин, алопуринол, пероральні контрацептиви, пропранолол, ципрофлоксацин,еритроміцин та олеандоміцин збільшують концентрацію теофіліну в сироватцікрові. Рифампіцин знижує концентрацію теофіліну в сироватці крові. Одночаснийприйом Т-федрину і фенітоїну може призвести до зниження концентрації всироватці крові останнього. При сумісному застосуванні підвишується ризикінтоксикації серцевими глікозидами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі від 8о до 25о С. Термін придатності - 3 роки
Переглядів: 1071 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я