А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Скіндез (Skindez)

основні фізико-хімічні властивості: темно-коричнева рідина з характерним запахомйоду.

склад: 1 мл розчину містить йодованого повідону 50,0 мг, метронідазолу 10,0мг;допоміжні речовини: кислота лимонна, натрію хлорид, натрію гідрофосфат,спирт ізопропіловий, вода демінералізована.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Йод,комбінації. Код АТС D08А G53.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Скіндез – комбінований антисептичний та дезінфікуючийзасіб. Активна речовина препарату йодований повідон є водорозчинною комплексноюсполукою йоду з синтетичним нетоксичним полімером полівінілпіролідоном. Принанесенні на шкіру або слизову оболонку з комплексу вивільняється іонізованиййод, що спричиняє виражену антисептичну дію внаслідок високої окислювальноїздатності. Йодований повідон має широкий спектр антимікробної дії: вираженубактерицидну, фунгіцидну, спороцидну, вибіркову противірусну дії, активнийвідносно найпростіших. Бактерицидна дія поширюється на грампозитивні іграмнегативні бактерії, у тому числі мікобактерії туберкульозу. На місцізастосування йодованого повідону утворюється тонкий забарвлений шар, якийзберігається до тих пір, доки не звільниться вся кількість йоду, після цьогодія припиняється. Забарвлення на шкірі або тканині легко змивається водою. Діярозчину йодованого повідону більш тривала ніж дія інших розчинів йоду.Присутність крові може зменшувати бактерицидну дію препарату. Друга активна речовина препарату Скіндез – метронідазол. Метронідазолмає протипротозойну дію. Механізм його дії пов’язаний з порушенням структуриДНК чутливих мікроорганізмів (Trichomonas vaginalis, Giardia lamblia, Entamoebahistolytica, а також облігатних анаеробних бактерій (у тому числі Bacteroidesspp., Fusobacterium spp.). Метронідазол проникає всередину мікробної клітини,його нітрогрупа відновлюється і взаємодіє з ДНК мікробної клітини. Фармакокінетика

. Йодований повідон належить до йодофорів, якізв’язують йод. При контакті зі шкірою і слизовою оболонкою йод повільно ірівномірно вивільняється.

Показання для застосування. Розчин використовують для зовнішньогозастосування: обробка шкіри і слизових оболонок до і після оперативнихвтручань, медичних досліджень (пункція, біопсія та інші), проведення ін’єкцій,для до- і післяопераційної обробки рук медичного персоналу, гігієнічної обробкирук при догляді за пацієнтами з інфекційними захворюваннями, для обробки ранпри бактеріальній і грибковій інфекції, для обробки інструментів і предметівдогляду за хворими, для полоскання ротової порожнини, горла (при інфекціїносоглотки).

Спосібзастосування та дози. Длядезінфекції ділянок здорової шкіри перед проведенням ін’єкцій, пункцій,біопсій, а також перед операцією застосовують розчин Скіндезу з експозицією неменше 1 - 2 хвилин. Розчин Скіндезу застосовують шляхом змазування або як вологий компресстільки разів, скільки потрібно. Для дезінфекції шкіри на здорових ділянкахзастосовують розчин з експозицією 1 - 2 хвилини.При обробці ран, опіків, бактеріальних і грибкових уражень шкіризастосовують розведення Скіндезу 1 : 5.Для гігієнічної обробки хворого використовують водний розчин препаратуСкіндез 1 : 50. Доцільніше після двохвилинної експозиції змити теплою водою. Розводитирозчин необхідно безпосередньо перед вживанням. Розведений розчин зберігати неможна!

Побічна дія. Можливий місцевий прояв підвищеної чутливості дойоду (свербіж, гіперемія).

Протипоказання. Підвищена чутливість до йоду та метронідазолу. Гіпертиреоз,аденома щитоподібної залози, ниркова недостатність, герпетиформний дерматитДюринга, одночасне застосування радіоактивного йоду, періоди вагітності тагодування груддю. Не можна застосовувати для обробки шкіри у новонароджених танедоношених дітей.

Передозування. Не спостерігалось. Особливостізастосування. Систематичному застосуванню препарату Скіндез повиннопередувати пробне використання.Слід уникати попадання препарату в очі. У випадкахзахворювань щитоподібної залози (гіпертиреоз та ін.), особливо у хворихпохилого віку, слід застосовувати Скіндез з пересторогою. Розчин повинен мати темно-коричневий колір. Знебарвлення розчинусвідчить про руйнування комплексу полівінілпіролідон йоду і зменшенняефективності препарату. Світло і температура вище +40 ˚С прискорюютьрозпад активної речовини препарату. Максимальна протимікробна дія розчину призначеннях рН 2,0 - 7,0.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Скіндез не можна застосовувати з іншимидезінфекційними засобами, що містять ртуть; мазями, до складу яких входятьферменти; з бензойною настойкою; розчин несумісний з окислювачами, основнимисолями і речовинами, що мають кислу реакцію.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до +25 °С, узахищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності -2роки
Переглядів: 1213 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я