А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Скандонест 3% простий (Skandonest 3% plain)

міжнародна та хімічна назви: mepivacaine; N-(2,6-диметилфеніл)1-метил-2піперидинкарбоксамід (у вигляді гідрохлориду);

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин;

склад: 1,8 мл розчину (1 картридж) містить мепівакаїну гідрохлориду 54 мг;допоміжні речовини: натрію хлориду, натрію гідроксиду, вода дляін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Препарати для місцевої анестезії. Код АТС N01В В03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Мепівакаїну гідрохлорид – місцевий анестетик амідноготипу блокує проходження нервових імпульсів по нервових волокнах в місціін’єкції.Має слабку судинозвужувальну дію, що дозволяє зменшити кількістьвазоконстриктора.Анестезія настає через 1 - 2 хв. Анестезія пульпи діє протягом 20 - 40хвилин. Анестезія м’яких тканин діє потягом 2 - 3 години.Фармакокінетика. Мепівакаїн при введенні в слизову оболонку ротадосягає піку концентрації в крові приблизно через 30 хвилин після ін’єкції.Період напіврозпаду – приблизно 90 хвилин.Метаболізуєтьсяголовним чином у печінці, від 5 до 10% препарату виводиться нирками внезміненому вигляді.

Показання для застосування. Інфільтраційна та провідникова анестезіятканин щелепно-лицьової ділянки:- класичні операції;- одиничні видалення без ускладнень;- множинні видалення;- видалення ретенованих зубів, трепанація;- апікальна резекція, видалення кісти, альвеолектомія;- препарування порожнини, біопульпектомія;- щелепно-лицьова хірургія;

Спосіб застосування та дози. Призначений для дорослих і дітей старше 4 років,оскільки анестезія цього типу непридатна для дітей молодшого віку.Внутрішньосудинніін’єкції протипоказані: слід зробити аспіраційну пробу, аби переконатись, щоголка не потрапила в судину, особливо під час блокування нерва.Тривалість застосуванняШвидкість введення не повинна перевищувати 1 мл за хвилину.ДозуванняДорослим: 1 - 3картриджі за сеанс, не можна перевищувати дозу 300 мг мепівакаїну гідрохлоридуна 1 прийом.Дітям: величинаін’єкції залежить від віку дитини, маси тіла і типу лікування, яке будевиконуватись. Середня доза мепівакаїну гідрохлориду - 0,5 мг/кг маси тіла.Максимальна дозамепівакаїну гідрохлориду (в мг) для дітей має бути визначена за формулою: маситіла дитини (в кг) ґ 1,33.Вказівки щодо маніпуляційЯк в усіх іншихвипадках, у разі застосування картриджів діафрагму слід дезінфікуватибезпосередньо перед маніпуляцією. Її слід ретельно протерти 70% етиловимспиртом або чистим ізопропіловим (90%) спиртом для фармацевтичноговикористання.Картриджі не можна занурювати в будь-які розчини в жодному випадку.Розчин дляін’єкцій не можна змішувати з будь-яким іншим препаратом в одному шприці.Розкритий картридж не можна використовувати повторно.

Побічна дія. Ейфорія, депресія; порушення мови, ковтання, зору;судоми, пригнічення дихального центру, кома; брадикардія, зниженняартеріального тиску; кропив’янка, набряк Квінке.

Протипоказання. Цей препарат протипоказаний у таких випадках:- підвищена чутливість до місцевих анестетиків або будь-яких їхскладників;- злоякісна гіпертермія в анамнезі;- неконтрольованаатріовентрикулярна блокада другого або третього ступеня (тяжкі порушенняатріовентрикулярної провідності, що не підтримується кардіостимулятором);- прояви епілепсії, не контрольованої будь-яким лікуванням;- тяжка печінкова недостатність; порфірія;- діти до 4 років.

Передозування. Токсичні реакції, ознаки передозування місцевогоанестетика можуть виникнути за двох умов: або негайно, через передозуваннявнаслідок ненавмисної внутрішньосудинної ін’єкції, або пізніше, внаслідокдійсного передозування від надмірної дози місцевого анестетика.Клінічні ознаки передозування. Центральна нервова система:нервозність, неспокій, позіхання, тремтіння, тривожність, головний біль,нудота, шум у вухах.При появі цихознак необхідно попросити пацієнта зробити гіпервентиляцію і розпочати постійнеспостереження, щоб запобігти можливому погіршенню, такому як конвульсії зподальшою депресією ЦНС.Дихальна система: тахіпное, потім брадипное, яке може закінчитисьапное.Серцево-судиннасистема: тахікардія, брадикардія, серцево-судинна депресія з артеріальноюгіпотензією, що може призвести до колапсу, серцева аритмія (вентрикулярніекстрасистоли і вентрикулярна фібриляція), розлади провідності(атріовентрикулярна блокада).Ці прояви можуть спричинити зупинку серця.Заходи першої допомоги. При появі цих ознак слід попросити пацієнтазробити гіпервентиляцію і, за необхідності лягти; при появі міоклонусу слідпровести оксигенацію та ін’єкцію бензодіазепіну.Заходи можуть вимагати ендотрахеальної інтубації з підтримкоювентиляції.

Особливості застосування. ЗастереженняРизик ненавмисноїтравми прикусу: різні прикушування (губи, щоки, слизової оболонки, язика);пацієнта слід попередити що не можна щось жувати під час анестезії.Дітям до 4 роківцей препарат не рекомендується через невідповідність даного методу анестезіїцьому віку.Запобіжні заходи при застосуванні.Спортсменів слідпопереджати, що цей препарат містить активний складник, який може датипозитивний результат при допінг-контролі.Застосування мепівакаїну вимагає:- наявність історії хвороби пацієнта із зазначенням лікування, яке вінпроходить у даний час;- за необхідності, провести премедикацію поміркованою дозоюбензодіазепіну;- проводитиін’єкцію повільно і уникати внутрішньосудинної ін’єкції, виконуючи частоаспірацію;- при можливому ризику алергії зробити пробну ін’єкцію 10% дози;- підтримування словесного контакту з пацієнтом.Застосовуватиобережно пацієнтам з підвищеним тиском або хворим на діабет (ризик місцевогонекрозу).Уникати ін’єкційв інфіковані або запалені тканини (зменшується ефективність мепівакаїну взв’язку зі зміною рН в місці ін’єкції, що призводить до зменшення або втратизнеболювального ефекту).Пацієнтам зпечінковою недостатністю слід призначати зменшену дозу мепівакаїну, оскількицей тип місцевого анестетика метаболізується печінкою.Мепівакаїн слідзастосовувати з обережністю (мінімальні дози) у разі гіпоксії, гіперкалієміїабо ацидозу.Оскількимепівакаїн має кардіотоксичні властивості, його слід застосовувати зобережністю пацієнтам з порушенням реполяризації (синдром довгого QT):призначення і дозування слід підбирати так, щоб уникнути будь-якого ризикузанадто високої концентрації в плазмі, яка може стати причиною тяжкоївентрикулярної аритмії.Лише для професійного використання в стоматологічній практиці.Вагітність.Дослідження натваринах не виявили ознак тератогенності, крім кількох випадків фетотоксичностіу декількох видів. За відсутності тератогенності у тварин не очікуються дефектирозвитку і у людини. У клінічному аспекті на сьогодні не існує жодних достатньовідповідних клінічних даних, щоб оцінити можливий вплив дефектів розвитку абофетотоксичний вплив мепівакаїну при його застосування під час вагітності.Таким чином,призначення мепівакаїну вагітним слід допускати лише у разі крайньої потреби.Годування груддю.Як і будь-якийінший місцевий анестетик, мепівакаїн потрапляє в материнське молоко в дужемалих кількостях, отже, годування можна продовжувати після того, як діяпрепарату мине.Вплив на здатність керуватиавтомобілем і користуватися механізмамиНе виявленожодного впливу на рівень уваги, час реакції на звичайні подразники або накоординацію рухів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Якщо для зменшення страху пацієнтавикористовуються седативні засоби, слід застосовувати зменшені дозианестетичного розчину, оскільки анестетики, як і седативні засоби, пригнічуютьЦНС, що в поєднанні може дати сумарний ефект.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,сухомумісці при температурі 15 – 25 С, захищати від дії світла. Не допускатизаморожування розчину. Не використовувати після закінчення терміну придатності,зазначеного на картриджі.Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1532 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я