А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Сіофор 850 (Siofor 850)

міжнародна та хімічна назви: метформін; 1,1-диметилбігуанідгідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: білі довгасті таблетки, вкриті оболонкою,с насічкою для ділення з обох боків;

склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить метформінугідрохлориду 850 мг;допоміжні речовини: повідон (значення К = 25),гіпромелоза, магнію стеарат, титану діоксид (Е 171), макрогол 6 000.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Протидіабетичні засоби. Пероральнігіпоглікемізуючі препарати. Код АТС А10 ВА02

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фармакодинаміка. Метформін– це бігуанід із цукрознижуючою дією, який забезпечує зниження як базальної,так і постпрандіальної концентрації цукру в крові. Метформін не стимулюєсекрецію інсуліну і тому не призводить до гіпоглікемії. Цукрознижуюча діязумовлена декількома механізмами: підвищенням чутливості м’язів до інсуліну і,відповідно, покращанням поглинання глюкози на периферії і її утилізації;зниженням вироблення глюкози в печінці за рахунок пригнічення глюконеогенезу іглікогенолізу; пригніченням всмоктування глюкози в кишечнику. Метформін задопомогою своєї прямої дії на глікогенсинтетазу стимулює внутрішньоклітиннийсинтез глікогену. Метформін підвищує транспортну ємність для глюкози всіхвідомих дотепер мембранних транспортних протеїнів (GLUT). Метформін приводитьдо зниження загального холестерину, холестерину низької щільності ітригліцеридів.Фармакокінетика.Після перорально прийнятоїдози метформіну його максимальна концентрація (Тmax) досягаєтьсячерез 2,5 години. Абсолютна біодоступність становить 50 – 60%. При пероральноприйнятій дозі фракція, що не всмокталася і виведена з фекаліями, становить 20– 30 %. При пероральному прийомі всмоктування метформіну неповне і має характернасичення. Вважають, що метформін має нелінійну фармакокінетику. Прирекомендованих дозах і звичайних інтервалах прийому стан рівноваги відносноконцентрацій в плазмі досягається через 24 – 48 годин. Останні звичайностановлять менше 1 мг/мл. Максимальні концентрації метформіну в плазмі (Сmax)при максимальному дозуванні не перевищують 4 мг/мл. Прийом їжі зменшує і злегкагальмує всмоктування метформіну. Зв’язуванням з білками плазми можна зневажити.Метформін виводиться в незміненому стані із сечею. Після перорального прийомучас напіввиведення становить приблизно 6,5 години. При зниженні нирковоїфункції ренальний кліренс знижується пропорційно кліренсу креатиніну, через щочас напіввиведення подовжується і концентрація метформіну в плазміпідвищується.

Показання для застосування. Цукровий діабет ІІ типу у дорослих, особливоу пацієнтів з надлишковою масою тіла, в яких достатнє коригування цукру в кровіне досягається за умови дієти і фізичного навантаження.Спосібзастосування та дози. Монотерапія і комбінація з іншими пероральними протидіабетичнимизасобами. Початкова доза Сіофору® 850 – 1 таблетка, вкритаоболонкою, яку приймають 2 або 3 рази на добу під час або після їди. Через 10 –15 діб дозу слід відкоригувати залежно від показників рівня цукру в крові.Поступовість підвищення дози позитивно впливає на переносимість медикаменту.Максимальна добова доза становить 3 г метформіну на добу. При переведенніхворого з іншого перорального протидіабетичного засобу на метформін слідспочатку відмінити попередній медикамент і потім розпочати терапію метформіном.Комбінація з інсуліном. Для досягнення кращої корекції рівня цукру в кровіметформін і інсулін можна комбінувати. Метформін призначають у звичайнійпочатковій дозі, тоді як доза інсуліну залежить від обміряних показників цукрув крові. Хворі похилого віку. У зв’язку з часто обмеженою функцією нирок ухворих похилого віку дозу метформіну слід добирати, орієнтуючись на нирковуфункцію.

Побічна дія. Скарги з боку травного тракту. Дуже часто (>10%) спостерігається нудота, блювання, понос, біль у животі і втрата апетиту.Часто (1% - 10%) спостерігається поява металічного присмаку в роті.Функціональні порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини. Дуже рідко (<0,01%) спостерігається незначна еритема у хворих з підвищеною чутливістю.Порушення обміну речовин. Дуже рідко (< 0,01%) – зниження всмоктуваннявітаміну В12, аж до зниження його концентрації в сироватці крові притривалому застосуванні. Дуже рідко (0,03 випадків/1 000 пацієнтів за рік)спостерігається лактатацидоз.

Протипоказання. Підвищена чутливість до метформіну або до іншихкомпонентів препарату; діабетичний кетоацидоз і діабетична прекома; ниркованедостатність або порушення ниркової функції (показники креатиніну сироваткикрові > 135 мкмоль/л у чоловіків і 110 мкмоль/л у жінок); гострі стани, якіможуть призводити до погіршення ниркової функції, наприклад дегідратація, тяжкаінфекція, шок; внутрішньосудинне введення йодовмісних контрастних сполук;гострі або хронічні захворювання, які можуть призводити до гіпоксії тканин,наприклад серцева або дихальна недостатність, свіжий інфаркт міокарда, шок;печінкова недостатність; гостра алкогольна інтоксикація; алкоголізм; період лактації.

Передозування. При дозуванні до 85 г гіпоглікемія неспостерігалась, навіть якщо в цих умовах розвивався лактатацидоз. При значномупередозуванні або за наявності супутніх факторів ризику може розвиватисялактатацидоз. У такому випадку потрібна екстрена госпіталізація хворого.Найефективніший метод видалення лактату і метформіну – гемодіаліз.

Особливості застосування. Пацієнткам, які хворіють на цукровий діабеті бажають завагітніти або вже вагітні, лікуватися метформіном не слід. Завідсутності достатнього клінічного досвіду застосування призначати Сіофор®850 дітям не рекомендується. Препарат Сіофор® 850 призначаєтьсяу вигляді монотерапії, в комбінації з іншими пероральними протидіабетичнимизасобами або з інсуліном. Терапія Сіофором® 850 можлива за умовинормальної функції нирок, тому перед початком лікування, а також під часлікування треба регулярно проводити контроль рівня креатиніну в сироватцікрові. Хворим з нормальною функцією нирок – 1 раз на рік, а хворим похилоговіку і тим, у яких рівень креатиніну знаходиться на межі норми, – 2-4 рази нарік. Особлива обережність потрібна при обмеженні ниркової функції наприклад напочатку лікування антигіпертензивними засобами, діуретиками чи нестероїднимипротизапальними засобами. За 48 годин до запланованого хірургічного втручання,яке буде проводитись під наркозом, Сіофор® 850 треба відмінити. Підчас лікування метформіном треба уникати вживання алкоголю і застосування ліків,до складу яких входить спирт, оскільки останній значно підвищує ризик розвиткулактатацидозу, особливо у поєднанні з голодуванням, недостатнім харчуванням іпечінковою недостатністю. Сіофор® 850 не призводить до гіпоглікеміїі тому не впливає на здатність керувати транспортом або механічними засобами.Однак при його комбінації з іншими протидіабетичними препаратами є ризикрозвитку гіпоглікемії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Комбінації, що не рекомендуються. Йодовмісніконтрастні речовини можуть призводити до розвитку ниркової недостатності і, відповідно,до кумуляції метформіну, що підвищує ризик розвитку лактатацидозу. Тому Сіофор®850 треба відміняти перед проведенням дослідженням. Продовжити терапіюможна лише через 48 годин після дослідження, за умови, що контрольнимидослідженнями визначається нормальна функція нирок. Комбінації, які потребуютьособливої обережності. Глюкокортикоїди (системні і для місцевого застосування),b2-адреноміметики і діуретики мають ендогенну гіперглікемічнуактивністю. Тому треба проводити контроль рівня цукру в крові пацієнта перед їхпризначенням і через короткі інтервали часу в період лікування. За необхідностіпроводиться коригування дози метформіну під час лікування іншим медикаментом іпісля його відміни. Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту можуть призводитидо зниження рівня цукру в крові, що може потребувати коригування дозиметформіну.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30°С!Зберігати в недоступному для дітей місці! Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 2248 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я