А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Сіган-дбс (Sigan-dbs)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого кольору, круглі,двоопуклі, вкриті плівковою оболонкою, гладенькі з обох сторін.

Склад: діючі речовини: 1 таблетка містить парацетамолу – 650 мг, дицикломінугідрохлориду – 20 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза, крохмалькукурудзяний, ПВПК-30, пропіленгліколь, натрію метилпарабен, натріюпропілпарабен, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят, вода очищена. Оболонка:гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, тальк очищений, барвник Quinolineyellow, поліетиленгліколь 6000.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Інші анальгетики та антипіретики. Парацетамол,комбінації без психолептиків. Код АТС: N02В Е51.

Фармакологічні властивості. Сіган-ДБС – це анальгетичний таспазмолітичний засіб.

Фармакодинаміка Сіган-ДБС – комбінований препарат, ефект якогообумовлений дією компонентів, що входять до його складу. Сіган-ДБС маєанальгетичну, жарознижувальну та спазмолітичну дію. Діючі речовини взаємнопотенціюють ефекти один одного.Парцетамол – анальгетик-антипіретик спричиняє виражену анальгезуючу,жарознижувальну та в меншій мірі протизапальну дію. Вказані ефекти парацетамолуобумовлені його впливом на центр терморегуляції у гіпоталамусі, здатністьпригнічувати синтез простагландинів та меншою мірою блокувати генераціюбольових імпульсів у периферичних нервових закінченнях. Дицикломіну гідрохлорид зменшує спазми гладеньких м’язівшлунково-кишкового тракту. Діє як антагоніст холінергічних (мускаринових)рецепторів, а також прямо на гладенькі м’язи, очевидно як антагоністбрадикініну та гістаміну.

Фармакокінетика. Парацетамол швидко та майже повністю всмоктується утравному тракті. Парацетамол також швидко розподіляється у біологічних рідинахорганізму та слабко зв’язується із білками плазми крові. Максимальнаконцентрація у плазмі крові досягається через 20-30 хвилин. Парацетамолпроникає крізь послід. Незначна кількість парацетамолу проникає у груднемолоко. Близько 85% парацетамолу метаболізується у печінці шляхом сульфо- таглюкуронової кон’югації, 15% метаболізується шляхом окислення цитохромом Р450.Період напіввиведення становить близько 3 годин. Екскретується парацетамол ізсечею у вигляді метаболітів. У випадках печінкової недостатності метаболізмпарацетамолу не змінюється. Після прийманнявсередину дицикломін швидко всмоктується, пік концентрації у плазмі досягаєтьсяприблизно через 1,5 години. Період напівжиття складає 4-6 годин. Виводиться ізсечею (79,5%) та калом (8,4%).

Показання для застосування. Різні спастичні стани, що супроводжуютьсябольовим синдромом: спазми гладеньких м’язів – ниркова та печінкова коліка,спазми сечоводів та сечового міхура, дискінезія жовчних шляхів, шлункова такишкова коліка, постхолецистектомічний синдром, хронічний коліт, біль упісляопераційний період; больові синдроми різної етіології у т.ч. головнийбіль, зубний біль, біль у м’язах, невралгія, радикуліт та гінекологічні болі,травми, інфекційно-запальні захворювання, що супроводжуються лихоманкою.

Спосіб застосування та дози. Якщо лікар не призначив інакше, Сіган-ДБСпризначають внутрішньо дорослим та дітям старшим 12 років по 1 таблетці 1-3рази на добу. Дітям віком від 6 до 12 років – по ј-Ѕ таблетки 1-3рази на добу. Інтервал між прийманнями повинен бути не менше 4 годин.Тривалість лікування визначає лікар.

Побічна дія. Можливі порушення з боку шлунково-кишкового тракту(печія, сухість у ротовій порожнині, біль в епігастральній ділянці, зменшеннятонусу та рухомості шлунково-кишкового тракту), підвищення внутрішньоочноготиску, позови до сечовипускання при неможливості цього зробити, транзиторнабрадикардія з з наступною тахікардією, аритмія, головний біль, алергічніреакції. У поодиноких випадках можлива тробоцитопенія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,глаукома, доброякісна гіпертрофія передміхурової залози з тенденцією дозатримки сечовипускання, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки уфазі загострення, обструктивні захворювання (ахалазія, пілородуоденальнийстеноз, пілорична обструкція, кардіоспазм), атонія та непрохідність кишечнику,виражені порушення функції печінки та нирок, жінкам у періоди вагітності тагодування груддю, дітям віком до 6 років.

Передозування. Сухість шкіри та слизових оболонок. Порушення збоку шлунково-кишкового тракту (нудота, біль у животі), підвищеннявнутрішньоочного тиску, головний біль, запаморочення, збудження центральноїнервової система, затримка сечі. При передозуванні промивати шлунок, сольовепроносне. Антидот парацетамолу – ацетилцистеїн (10% розчин 5 мл). Симптоматичнатерапія. Для зняття психомоторного збудження – діазепам (0,5% 2 мл).

Особливості застосування. При прийманні Сігану-ДБС не слід вживати алкогольнінапої. При тривалому застосування слід контролювати клітинний складпериферичної крові та функцію нирок. При призначенні Сігану-ДБС особам похилоговіку корекція режиму дозування не потрібна. Препарат не впливає на здатністькерування автомобільним транспортом та працювати із потенційно небезпечнимимеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дицикломін може підсилювати дію іншиххоліноблокуючих засобів (атропіну сульфат), томунедоцільно їхпризначати одночасно з препаратом Сіган-ДБС. Парацетамол у складі Сігану-ДБС може підсилювати ефекти інгібіторівмоноамінооксидази (іміпрамін, амітриптилін), седативних засобів (натрію бромід,настойка валеріани), спирту етилового. При одночасному застосуванні ізбарбіталом, фенобарбіталом, ридампіцином збільшується ризик гепатотоксичноїдії. Застосування Сігану-ДБС підсилює дію антикоагулянтів (фенілін, синкумар).

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі до +25 °С, всухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 3 роки
Переглядів: 1367 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я