А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Симватин (Simvatin)

міжнародна назва: simvastatin;

основні фізико-хімічні властивості:

склад: 1 таблетка містить 10 мг симвастатину;1 таблетка містить 20 мг симвастатину;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль, целюлоза мікрокристалічна,натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, повідон, опадрі OY-L білий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтичнагрупа. Гіполіпідемічнізасоби. Препарати, що знижують рівень холестерину та тригліцеридів у сироватцікрові. Код АТС С10А А01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка Симвастатин є засобом, що знижує рівеньхолестерину. Він є інгібітором гідрооксиметилглутарил-КоА-редуктази- ферменту,який бере участь у синтезі холестерину в печінці. Симвастатин знижуєконцентрацію загального холестерину в печінці,холестерину ліпопротеїдїв низькоїщільності (ЛПНЩ) і тригліцеридів у плазмі крові. При цьому знижується такожконцентрація холестерину ліпопротеїдїв дуже низької щільності (ЛПДНЩ), у тойчас як концентрація холестерину ліпопротеїдїв високої щільності (ЛПВЩ) помірнопідвищується. Крім цього, симвастатин має ряд інших позитивних ефектів,зокрема, покращуе функцію ендотелію кровоносних судин; має антиоксидантну дію,а також пригнічує проліферацію та міграцію клітин при атеросклеротичномупроцесі. Фармакокінетика. Симвастатин у формі неактивного лактону відноснодобре всмоктується в шлунково-кишковий тракт і перетворюється в печінці наактивну терапевтичну форму. Під час першого проходження через печінку понад 79%абсорбованого препарату затримується в ній і метаболізується. Препаратвиводиться переважно з жовчю і з калом. Терапевтичний ефект розвиваєтьсяпротягом 2 тижнів, максимальний ефект спостерігаютьчерез 4 - 8 тижнів відпочатку терапії.

Показання для застосування. Первинна гіперхолестеринемія типу IIа і IIв.Монотерапію препаратом застосовують у випадках, коли дієта та іншінефармакологічні засоби не забезпечили адекватного результату. Ішемічна хвороба серця. Препарат знижує рівень загального холестеринута холестерину ЛПНЩ у пацієнтів на ішемічну хворобу сердця і таким чиномзменшує ризик інфаркту міокарда та смертність у цих пацієнтів. При лікуванніішемічної хвороби серця доза починається з 20 мг на добу, в один прийом, увечері.

Спосібзастосування та дози. Початкова доза для лікування гіперхолестеринемії становить10 мг симвастатину, 1 раз на добу. Залежно від бажаного результату дозу можнапідвищити до 40 мг.Дозу не потрібно коригувати для пацієнтів похилого віку та хворих злегким і помірним ступенем ниркової недостатності.

Побічнадія. Більшість пацієнтів добрепереносить симвастатин. Більшість побічних ефектів є помірними і транзиторними.Можуть спостерігатися запори, нудота, метеоризм, диспепсія, абдомінальні болі,діарея, блювання, головний біль, порушення сну та підвищення показниківпечінкових ферментів. Рідше виникають: запаморочення, втомлюваність, слабкістьм’язів, свербіж та алопеція. Надзвичайно рідко (зареєстровано окремівипадки)-депресія, периферична нейропатія, імпотенція, порушення функції нирок,протеїнурія, помутніння кришталика, дерматоміозити, шкірні висипання та екзема.При зникненні більшості побічних ефектів не було встановлено причинного зв’язкуз прийомом препарату.Важливою, але дуже рідкою групою побічних ефектів симвастатину єміопатії, проявами яких можуть бути болі та ригідність м’язів, а такожпідвищення рівня креатинкінази у крові. Надзвичайно рідко може розвинутисярабдоміоліз, який може призвести навіть до ниркової недостатності.

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якогоскладового компонента препарату; захворювання печінки у фазі загострення;постійне підвищення рівня трансаміназ сироватки, якому немає пояснення; вагітністьі лактація; порфірія. Не рекомендують призначати симвастатин дітям та підліткаму віці до 18 років.

Передозування.Припередозуванні симвастатину треба вживати звичайних для таких випадків заходів(промивання шлунка, призначення активованого вугілля, контроль життєвихфункцій). Крім того , необхідно контролювати функцію нирок і печінки, а такожрівень креатинкінази у сироватці.

Особливості застосування. Терапія симвастатином можезумовити підвищення рівня печінкових ферментів або рівня трансаміназ усироватці. У більшості випадків таке підвищення є незначним і не має суттєвогоклінічного значення , але перед початком лікування рекомендують визначитирівень трансаміназ у сироватці і в подальшому регулярно контролювати ціпоказники протягом усього періоду терапії. Якщо рівень трансаміназ сироваткибільш як у три рази перевищує верхню межу норми, лікування необхідно припинити.З особливою обережністю рекомендують призначати симвастатин пацієнтам, якізловживають алкоголем або мають хронічне захворювання печінки. Слід призначитихворому стандартну гіпохолестеринову дієту, якої паціент повинен дотримуватисьпід час лікування.Симвастатин удозі 10 мг є відносно безпечним для пацієнтів з трансплантованими органами, якіприймають циклоспорин , проте, підвищувати дозу таким хворим не рекомендують.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Призначення симвастатину одночасно з циклоспорином, фібратами,ніацином, еритроміцином, кларитроміцином, кетоконазолом, інтраконазолом інефазодоном може зумовити виникнення міопатіїї з рабдоміотіозом та нирковоюнедостатністю. При одночасному прийомі з ритонавіром може підвищуватиськонцентрація симвастатину в сироватці. Застосування симвастатину одночасно зварфарином може посилити вплив останнього на згортальну систему крові і такимчином підвищити ризик кровотечі. У пацієнтів, які одночасно приймаютьсимвастатин з дигоксином, може підвищуватись концентрація дигоксину всироватці.

Умови та термін зберігання. Зберігати в місцях, недоступних длядітей, при температурі до 30°С, в сухому місці. Термін придатності

- 3 роки
Переглядів: 917 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я