А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Серевент™ (Serevent™)

міжнародна та хімічна назви: Salmeterol;(RS)-5-{1-гідрокси-2-[6-(4-фенилбутокси)гексиламіно]етил}саліцилалкогольксинафоат;

основні фізико-хімічні властивості: біла суспензія;

склад: сальметеролу ксинафоат (мікронізований) 25 мкг на дозу; допоміжні речовини: лецитин, трихлорфторметан, дихлордифторметан.

Форма випуску. Аерозоль дозований для інгаляцій.

Фармакотерапевтична група. Протиастматичні засоби. Адренергічні препарати дляінгаля ційного застосування. Селективні агоністи b2-адренорецепторів.Код АТС R03A C12.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Серевент належить до нового класу селективних агоністів бета-2-адренорецепторів пролонгованої дії і в терапевтичних дозах не впливає насерцево-судинну систему. Сальметерол викликає у хворих з оборотною обструкцієюдихальних шляхів тривале (до 12 годин) розширення бронхів. Регулярне прийманняпрепарату забезпечує стійке покращання функціонування легенів, зменшуючивираженість синдрому обструкції дихальних шляхів та нічних нападів бронхіальноїастми. У більшості пацієнтів зникає потреба в додатковому симптоматичномузастосуванні бронходилататорів. Експерименти in vitro показали, що сальметеролє сильним та довготривалим інгібітором звільнення з опасистих клітин такихмедіаторів, як гістамін, лейкотрієни та простагландин D2. У людинисальметерол пригнічує ранню та пізню реактивність бронхів. Після одноразовогозастосування послаблює гіперреактивну відповідь бронхів, що свідчить як пропротизапальну, так і про бронходилатаційну активність.Фармакокінетика.При введенні Серевенту в дозі 50 мкг 2 рази на добу максимальнаконцентрація сальметеролу в плазмі становить 200 пг/мл, після чого швидкозменшується. Основний шлях виведення препарату - через шлунково-кишковий тракт.Сальметерол екскретується головним чином у вигляді гідроксильного метаболітусальметеролу.

Показання до застосування.Тривале регулярне лікування оборотної обструкціїдихальних шляхів при бронхіальній астмі (у т. ч. для пацієнтів з нічнимиприступами астми та приступами, що спровоковані фізичним навантаженням),хронічних обструктивних захворюваннях легенів та хронічних бронхітах.

Спосіб застосування та дози.Серевент призначений виключно для інгаляційного застосування.Рекомендовані дози:Дорослі: 2 інгаляції (2 х 25 мкг сальметеролу) 2 рази на добу. Притяжкій обструкції дихальних шляхів дозу можна збільшити до 4 інгаляцій (4 х 25мкг сальметеролу) 2 рази на добу.Змінювати дозу при лікуванні хворих похилого віку та хворих з нирковоюнедостатністю не треба.Діти, старші 4 років : 2інгаляції (2 х 25 мкг сальметеролу) 2 рази на добу.Недостатність клінічних даних застосування Серевенту у дітей віком до 4років не дозволяє рекомендувати застосування препарату для лікування цієївікової групи.

Побічна дія.Повідомлялося про такі побічні дії, характерні для всіх бета-2агоністів, як тремор, відчуття серцебиття, головний біль, але вони носилиоборотний характер і зменшувалися при регулярному застосуванні препарату.Порушення серцевого ритму (миготлива аритмія, суправентрикулярнатахікардія та екстрасистолія) можуть виникнути у деяких пацієнтів.У деяких пацієнтів можлива тахікардія.Як і при застосуванні інших інгаляційних препаратів, можеспостерігатися парадоксальний бронхоспазм, що потребує негайної відмінипрепарату, призначення швидкодіючих бронходилататорів та при необхідності -альтернативної терапії.Спостерігалися випадки артралгії та реакцій гіперчутливості, у томучислі висипання, набряк та ангіоневротичний набряк. Є повідомлення про випадкиподразнення ротової порожнини та глотки. Дуже рідко повідомлялося про випадкисудом м’язів.

Протипоказання.Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Передозування.Симптомами передозування є тремор, головний біль та тахікардія.Лікувати слід кардіоселективними бета-блокаторами ( застосовуються зобережністю для лікування хворих з бронхоспазмом в анамнезі).

Особливості застосування.Для досягнення повного терапевтичного ефекту при лікуванні оборотноїобструкції дихальних шляхів необхідне регулярне застосування препарату. Початокбронходилятації після інгаляції Серевентом настає через 10 - 20 хвилин татриває 12 годин, що особливо важливо для хворих з нічними нападами бронхіальноїастми, ХОЗЛ і хронічного бронхіту та для хворих з нападами, що провокуютьсяфізичним навантаженням.У зв’язку з можливістю розвитку побічної дії, пов’язаної зпередозуванням цієї групи ліків, збільшення дози та частоти застосуванняповинно проводитися лише лікарем.Пацієнтам, яким тяжко застосовувати інгалятор, рекомендуєтьсявикористовувати спеціальну насадку Волюматик спейсер.Вагітність та лактаціяЯк і при застосуванні інших ліків, призначати сальметерол під часвагітності необхідно тоді, коли очікувана користь для матері перевищуєбудь-який можливий ризик для плоду.Рівень сальметеролу у плазмі крові і, відповідно, в грудному молоцінадзвичайно низький. Однак оскільки досвід застосування сальметеролуматерями-годувальницями обмежений, призначати його потрібно лише тоді, колиочікувана користь для матері перевищує можливий ризик для дитини. Вплив на здатність керувати автомобілем та іншимимеханізмамиНе описаний.Спеціальні застереження.Лікування астми, звичайно, проводиться згідно з поетапною програмою,реакція пацієнта на лікування оцінюється клінічно та за допомогою дослідженняфункції легенів.Серевент не повинен призначатися у випадках значного погіршення або напочатку загострення астми.Раптове та прогресуюче загострення астми є потенційно життєвонебезпечним станом, при якому необхідно прийняти рішення про початокзастосування або підвищення дози кортикостероїдів. Пацієнтам з ризиком розвиткуподібного стану може бути корисним щоденний моніторинг пікфлоуметрії.Бронходилататори не повинні бути єдиними або головними в лікуванніпацієнтів з тяжкою та нестабільною астмою. Слід призначати пероральнукортикостероїдну терапію та/або максимально рекомендовані дози інгаляційнихкортикостероїдів.Збільшення застосування бронходилататорів, особливо короткодіючихінгаляційних бета-2 агоністів, свідчить про погіршення контролю астми. У цьомувипадку план лікування повинен бути переглянутий і рішення прийняте на користьзбільшення протизапальної терапії (високих доз інгаляційних кортикостероїдівабо курсу пероральних кортикостероїдів).Серевент не використовується як замінник пероральних або інгаляційнихкортикостероїдів, а застосовується як доповнення до них. Хворі не повинні безпоради лікаря припиняти або зменшувати терапію стероїдами навіть на фоніпокращання стану при лікуванні Серевентом.Серевент не застосовується для купірування нападів бронхоспазму – дляцього необхідні бронходилататори короткої дії (наприклад, сальбутамол). Слідпорадити хворому мати такі препарати для полегшення стану при собі.З обережністю сальметерол призначають пацієнтам з тиреотоксикозом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Слід уникати одночасного призначення як неселективних, так іселективних бета-блокаторів для лікування оборотного бронхообструктивногосиндрому, за винятком випадків крайньої необхідності.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі, нижчій за 30°С, у недоступному для дітей місці.Захищати від прямих сонячних променів та заморожування. Як і при застосуванніінших інгаляційних препаратів, терапевтична ефективність може бути зменшена приохолодженні балончика. Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 870 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я