А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Септісепт (Septisept)

міжнародна та хімічна назви: cetylpyridinium chloride;

основні фізико-хімічні властивості: прямокутні, плоскі з гладкою поверхнею тазаокругленими кутами таблетки, білого кольору і м’ятним запахом;

склад: 1 таблетка містить 2,5 мг цетилпіридинію хлориду;допоміжні речовини: сорбітол, магнію стеарат,ментол, м’ятна олія.

Форма випуску. Таблетки для смоктання.Фармакотерапевтична група. Препарати, щозастосовуються при захворюваннях горла. Цетилпіридиній. Код АТС R02A A06.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Септісептволодіє місцевим антисептичним, протизапальним та тонізуючим ефектом. Виявляєбактерицидну дію щодо грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, грибів (Candidaalbicans) і деяких вірусів, не впливає на мікобактерії. Цетилпіридиній блокуєферментативні системи бактерії, таким чином інгібуючи її метаболізм, впливає намеханізми її цитоадгезії, збільшує проникність та руйнує цитоплазматичнумембрану мікроорганізмів. В слабо лужному середовищі цетилпіридинію хлорид є уіонізованій формі, що визначає його ефективність; при рН нижче 3 лікарськийзасіб повністю втрачає активність.Септісепт не містить цукру, томуйого можна застосовувати хворим на цукровий діабет.Фармакокінетика. Септісепт діємісцево, тому цетилпіридиній майже не всмоктується у шлунково-кишковому тракті.Чим нижче рН шлункового соку, тим більше діюча речовина інактивується. Зорганізму виводиться у незміненому вигляді.

Показання для застосування. Інфекційно-запальні захворювання ротовоїпорожнини та глотки (фарингіт, ларингіт, катаральна ангіна, гінгівіт,стоматит).Профілактика бактеріальних ускладнень при віруснихураженнях ротової порожнини та глотки.

Спосіб застосування та дози. Таблетку розсмоктують повільно (нерозжовують і не розкушують). Дорослі та діти старше 12 років – по 1 таблетцікожні 1 - 2 год, діти від 6 до 12 років – по 1 таблетці кожні 2 - 3 год.Максимальна добова доза для дорослих – 6 таблеток,для дітей – 4 таблетки.Курс лікування – 3 - 5 днів.

Побічна дія. Дуже рідко можуть виникати алергічні реакції(висипання на шкірі), нудота, порушення смаку.

Протипоказання. Підвищена чутливість до цетилпіридинію або інших компонентівпрепарату, чутливості фруктози. Дитячий вік до 6 років.

Передозування.Симптоми:нудота, блювання і діарея.Лікування:симптоматичне. Рекомендоване вживання води у великих кількостях або молока.

Особливостізастосування. Незалежно відзастосування Септісепту, якщо захворювання супроводжується гарячкою, болемголови, нудотою, необхідно обов’язково звернутись до лікаря. Застосуваннябільшої кількості таблеток, ніж рекомендовано, не підвищує ефективностілікарського засобу, а навпаки, може спричинити подразнення слизової оболонкиротової порожнини та діарею (особливо у дітей). Лікарський засіб не міститьцукру, тому не спричинює карієсу зубів.Вагітність і лактаціяДані про вплив лікарськогозасобу на плід та здоров’я вагітної жінки відсутні. Тому його не доцільнозастосовувати під час вагітності та лактації.Вплив на здатність керувати транспортними засобами ірухомими механізмами, що потребують великої концентрації уваги.Препарат не впливає на здатністькерувати транспортними засобами і рухомими механізмами, що потребують великоїконцентрації уваги.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Невстановлена.

Умовита термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25°С.Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 683 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я