А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Сенадексин (Senadexinum)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки коричневогокольору з вкрапленнями, із запахом ваніліну, з плоскою поверхнею, рискою іфаскою;

склад: 1 таблетка містить екстрактулиста сени (олександрійського листа), що містить кальцієві солі сенозидів А іВ, у перерахунку на 20 %, 0,07 г;допоміжні речовини: цукор молочний, крохмалькукурудзяний, ванілін, магнію стеарат, ніпагін, кислота стеаринова, тальк, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Контактні проносні засоби.АТС А06А В 06.

Фармакологічні властивості. Проносний препаратрослинного походження, містить екстракт олександрійського листа, діюча речовинаякого - сенозиди А+В - є похідними діаптрону. Стимулює перистальтику товстоїкишки і гальмує всмоктування з неї рідини, збуджує нормальні випорожнення через6-10 годин. Вибірково діє на ободову кишку, поновлює нормальне функціонуваннякишечника, не призводить до звикання і не впливає на травлення. Препарат добрепереноситься пацієнтами, у зв’язку із низьким вмістом смолистих речовин нечинить подразнюючої дії на кишечник. Фармакокінетика. Дія препарату Сенадексин є сукупноюдією його компонентів, тому проведення кінетичних спостережень не видаєтьсяможливим; усі разом компоненти не можуть бути простежені за допомогою маркеріві біодосліджень. З тієї ж причини неможливо виявити і метаболіти препарату.

Показання для застосування. Запори, зумовленігіпотонією і в’ялою перистальтикою товстої кишки. Регулювання випорожнень пригеморої, проктиті, анальних тріщинах. Препарат застосовують при запорах різноїетіології.

Спосіб застосування та дози. Дорослим Сенадексинпризначають по 1 таблетці на ніч. При необхідності (відсутність проносногоефекту) можливий прийом 2-3 таблеток. Дозу можна збільшувати до 6 таблеток надобу. Дітям препарат рекомендується по 1 таблетці на ніч.

Побічна

дія. Метеоризм, біль ушлунку за типом кольок, діарея. При тривалому застосуванні, особливо у високихдозах, можливий дефіцит електролітів, переважно калію. Тривале вживанняпрепарату іноді спричинює альбумінурію та гематурію, відкладення меланіну услизовій оболонці кишечника, пошкодження міжм’язового сплетення.

Протипоказання. Кишкова непрохідність,біль у животі неясного генезу, порушення водно-електролітного обміну, защемленагрижа, гострі запальні захворювання органів черевної порожнини, перитоніт,кровотеча із шлунково-кишкового тракту, маткові кровотечі, цистит. Підвищеначутливість до компонентів препарату.

Передозування. До сьогодення про випадкипередозування препарату Сенадексин не сповіщалось.

Особливості застосування. Вагітність і лактація.Препарат з обережністю застосовують під час вагітності і лактації.З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтаміз захворюваннями печінки та нирок.Сенадексин не рекомендується вживати тривалий часдля запобігання розвитку діареї з метаболічними розладами, дегідратації, атоніїтовстого кишечника, порушень травлення.Вплив на можливість керування транспортними засобамита механізмами. Перед тим як братися за керування транспортним засобом, слідперевірити індивідуальну реакцію на Сенадексин.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Лікарські взаємодії препарату Сенадексин не описані.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище25 °С. Термін зберігання – 3 роки
Переглядів: 1570 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я