А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Сеган (Segan

міжнародна та хімічнаназви: Selegiline;гідрохлорид ®-N, α-диметил-N-2-пропінілбензолетанаміну;

основні фізико-хімічнівластивості: таблеткибілого кольору, двоопуклі, діаметром7 мм;

склад: 1 таблетка містить 5 мг селегіліну гідрохлориду;допоміжні речовини: людипрес (суміш лактози таполівінілпіролідону), магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакологічна група. Протипаркінсонічні засоби. АТС N04BD01.

Фармакологічні властивості. Селегілін є засобом, що специфічно танеоборотно гальмує функцію МАО-В, одного з двох ферментів метаболізуючихдопамін у допамінергічних нейронах нігростріатального шляху. Гальмує такожвторинне захоплення катехоламінових амінів.

Фармакокінетика. Сеган добре і швидко всмоктується з травноготракту.Максимальна концентраціяселепліну в крові (Смакс) становить 2,205±0,964 нг•мл-1 івиявляється пізніше Тмакс1,636±0,505 год.У 94% препарат зв'язується збілками крові. Селеплін метаболізується системоюцитохрому Р-450.Метаболізм здійснюється упечінці, кишечнику та нирках. Основні метаболіти. N-десметилселегілін, L-амфетаміні L-метамфетамін, але тільки N-десметилселегілінздатний гальмувати МАО-В.Концентрація метаболітів усироватці крові від 4 до 20 разів вища за концентраціюселегіліну. Селегілін та йогометаболіти широко розповсюджуються у тканинах тарідинах організму та проникаютьчерез гематоенцефалічний бар'єр.Амфетамін та метамфетамін недосягають у сироватці крові терапевтичноїконцентрації.20-63% застосованої дозиселегіліну виводиться з сечею у формі L-метамфетаміну, 9-26% у формі L-амфетаміну та 1%N-десметилселегіліну.15% застосованої дози виводитьсяз калом протягом 72 годин з моменту прийомупрепарату.Період напіврозпаду Т1/2(год.)препарату "СЕГАН" становить 26,847±10,992 годин (h).


Показання для застосування. Лікування хвороби Паркінсона у поєднанні злеводопою та іншими засобами (антихолінергічними, амантадином, агоністамидопаміну). Монотерапія ранньої фази хвороби Паркінсона. Допоміжний засіб прилікуванні легкої та середньопідсиленої деменції альцгеймерівського типу. Рольселегіліну у лікуванні хвороби Альцгеймера повністю не вивчена.

Спосіб застосування та дози.У початковий період: 10 мгна добу у 2 прийоми під чассніданку та обіду. Прикомбінованому з леводопою лікуванні початкова доза селегілінустановить 5 мг 1 раз на добу -вранці. У разі відсутності відповідної реакції дозуселегіліну можна підвищити до10 мг, яку застосовують в один або два прийоми:вранці та опівдні.Через 2-3 дні лікуванняселегіліном можна зробити спробу редукції доз леводопи на 10-30%.

Побічна дія. Найчастіше виявляються симптоми з боку травноготракту: нудота, блювання, біль у животі, відчуття сухості у порожнині рота,пронос. Симптоми з боку центральної нервової системи: головний біль тазапаморочення, дезорієнтація, галюцинації, стан тривоги, безсоння. Інодіпрепарат може викликати порушення з боку серцево-судинної системи (серцебиття,ортостатична гіпотонія, порушення серцевого ритму). Можуть також проявитися:порушення сечовипускання, зниження маси тіла, спорадично - порушення зору.

Протипоказання. Підвищена чутливість до селегіліну та іншихкомпонентівпрепарату. Екстрапіраміднісиндроми (хорея Гентінгтона, спадкове, первиннетремтіння).Психози, деякі невротичніпорушення. Дерматози невідомої етіології (препарат можестимулювати розвиток меланобластоми).Захворювання серцево-судинноїсистеми (гіпертензія, тяжка форма стенокардії).Ендокринні порушення.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.Селегілін підсилює дію леводопи,амантадину, антихолінергічнихзасобів, алкоголю.Трициклічні антидепресивнізасоби (ТАЗ), наприклад похідні бензодіазепіну:дезипрамін, іміпрамін -підсилюють небажані дії селегіліну (підвищення температуритіла, гіпертензія, тахікардія,дезорієнтація і конвульсії). Тому лікування селегіліном слідрозпочинати мінімум через 2тижні після закінчення застосування ТАЗ.Препарат не слід застосовуватиодночасно з флуоксетином, але як, мінімум, протягом 5тижнів по закінченні лікуванняцим препаратом, оскільки флуоксетин та йогометаболіти мають тривалийперіод напіврозпаду.Також лікування флуоксетиномможна розпочати після закінчення 14 днів з моментузакінчення лікуванняселегіліном.Селегілін не слід застосовуватиразом з петидином (меперидин гідрохлорид, демерол,петадол) та з іншимиболезаспокійливими засобами з групи опіоїдів (кодеїни,бупренорфін, фентаніл) з оглядуна можливість прояву небезпечних для життя такихпорушень: рухове збудження,висока температура, артеріальна гіпертензія і конвульсії.Препарат не слід застосовуватиразом з буспіроном через можливий вияв раптовогопідвищення артеріального тискукрові.
Буспірон можна застосовуватипісля закінчення 10 днів з моменту закінчення лікування селегіліном.Селегілін підсилює діюкатехоламінів (допамін, епінефрин, норепінефрин).Селегілін не впливає наактивність МАО у кишечнику і не гальмує розпад тираміну, щоє в їжі.Введення у лікувальний процесселегіліну може збільшити час, протягом якого требавключити у терапію леводопу.

Передозування. Про випадки передозування селегіліну дані улітературі відсутні.У разі передозування слідтерміново звернутися до лікаря. Специфічний антидот приотруєнні селегіліном відсутній.

Особливості застосування. Селегілін слід обережно застосовувати призакритокутовійглаукомі, захворюванняхлегенів, а також при виразковій хворобі шлунка тадванадцятипалої кишки.У пацієнтів з недостатністюнирок або печінки дози препарату необхідно відповіднознизити.Не слід перевищуватирекомендованої дози 10 мг на добу через можливість проявупобічної дії.Прийом їжі, багатої на тирамін(наприклад, плісняві сири, вино, пиво або ікра) упроцесі лікування селегіліномможе викликати неконтрольоване підвищенняартеріального тиску(розкладання тираміну).У разі появи під час лікуванняпрепаратом симптомів, що непокоять, слід звернутисядо лікаря.

ДітиБезпечність та ефективністьзастосування селегіліну у дітей досі повністю не вивчена.

Вагітність та лактаціяВагітність.У дослідженнях на тваринахселегілін не проявляв тератогенних властивостей.Не проводилися докладні тадобре контрольовані дослідження із застосуваннямселегіліну у вагітних.Селегілін може застосовуватисяу період вагітності тільки тоді, коли можлива користьдля матері перевищує ризикшкідливого впливу на плід.Лактація.Відсутні відомості відносно проникненняселегіліну в молоко матері. Тому препарат неможе застосовуватися у періодлактації або під час прийому препарату "СЕГАН"годування дитини груддю слідприпинити.Вплив препарату на здатністькерувати автотранспортом і обслуговувати рухомімеханічні пристрої.Під час лікування препаратом"СЕГАН" не слід керувати засобами транспорту,обслуговувати механічнеустаткування, працювати на висоті через можливість проявунебажаних симптомів з бокуцентральної нервової системи (запаморочення,галюцинації, дезорієнтація,порушення зору).

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світламісці, притемпературі нижче 25°С.Зберігати у недоступному длядітей місці!Термін придатності - 3 роки. Незастосовувати пізніше терміну вказаного на упаковці
Переглядів: 1044 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я