А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Себідинплюс (Sebidinplus)

основні фізико-хімічні властивості: жовті, прямокутної форми таблетки, безмеханічних пошкоджень, можливо з темними вкрапленнями;

склад: 1 таблетка містить хлоргексидину дигідрохлориду 5 мг, аскорбіновоїкислоти 75 мг; допоміжні речовини: гліцеролу пальмітостеарат, аспартам, ксилітол,манітол, магнію стеарат, поліетиленгліколь 6000, кремнію колоїдного діоксид,хінолін жовтий, сорбітол.

Форма випуску. Таблетки для смоктання.

Фармакологічна група. Антисептичний та вітамінний препарат. Код АТС R02АA05.

Фармакологічні властивості. ФармакодинамікаХлоргексидин справляє антибактеріальну дію шляхом неспецифічногозвґязування з фосфоліпідами клітинної мембрани бактерій, де хлоргексидингальмує активність дегідрогенази і АТФ–ази та порушує проникність мембрани длякалію, нуклеотидів і амінокислот.Хлоргексидин діє як бактеріостатичний препарат у низьких концентраціях (менше 20 мг/л) та як бактерицидний препарат у високих концентраціях.Його дія спрямована головним чином проти грампозитивних мікроорганізмів іCandida albicans та меншою мірою проти грамнегативних мікрооргінізмів.Хлоргексидин особливо ефективний проти Streptococcus mutans, Streptococcussalvarius, Escherichia coli, Selenomonas, анаеробних бактерій і Candida albicans.Трошки менш ефективний проти Streptococcus sanquis, Proteus, Pseudomonas,Klebsiella та Veillonella species. Аскорбіновакислота зменшує запалення та набряк слизової оболонки у роті та носоглотці,посилює імунну відповідь та діє як ко-фактор у синтезі колагену та регенераціїтканин.Фармакокінетика. Хлоргексидин практично не абсорбується через слизову оболонку та шкіру.Під час смоктання хлоргексидин поступово вивільняється з таблеток до слини тазвґязується зі слизовою оболонкою ротової порожнини та язика, після чогознову потрапляє до слини, де проявляється його антибактеріальна дія.Хлоргексидин може бути проковтнутий зі слиною, однак його абсорбція зшлунково-кишкового тракту є дуже низькою. Хлоргексидин метаболізується упечінці дуже малою мірою та виводиться з жовччю через кишечник. Звичайно 90%вжитого хлоргексидину виводиться у незміненому вигляді з фекаліями.Концентрація хлоргексидину у рідинах організму вимірюється методом високоефективноїрідинної хроматографії з чутливістю методу до 1 мг/л.Аскорбінова кислота добре абсорбується з шлунково-кишкового тракту.Ступінь її зв’язку з білками плазми становить приблизно 25%. Аскорбіновакислота метаболізується до дигідроаскорбінової та щавелевої кислот. Періоднапіввиведення аскорбінової кислоти з плазми – приблизно 16 днів, виводитьсяголовним чином з сечею.

Показання для застосування. Запалення слизової оболонки горла та гортані.Профілактика та лікування пародонтиту та гінгівіту.Катаральний стоматит.Рецидивуючий афтозний стоматит, грибкові інфекції рота, ушкодженняротової порожнини, наприклад унаслідок застосування зубних протезів.Стани до та після оперативних втручань у ротові порожнині.

Спосіб застосування та дози.Дорослі тапідлітки від 12 років:розсмоктувати по1 таблетці, 4 рази на день (кожні 6 годин)СебідинПлюс слідприймати після їди та після чищення зубів. Рекомендується неполоскати рота та не пити великого обґєму рідини протягом 2 годин після смоктаннятаблеток.СебідинПлюс непризначається дітям молодше 12 років.

Побічна дія.Повідомлялось про поодинокі випадки алергічних реакцій, подразненняслизової оболонки рота або її запалення, подразнення шлунка, діареї.

Протипоказання. Гіперчутливість до хлоргексидину або будь-якого іншого компонентапрепарату. Оскільки до складу СебідинуПлюс входить аспартам, його не можнаприймати хворим на фенілкетонурію.

Передозування.Оскільки хлоргексидин практично не всмоктується з шлунково-кишковоготракту, його передозування є дуже малоймовірним.

Особливості застосування.ЗастосуванняСебідинПлюс може тимчасово злегка змінювати смак, але протягом 4 годин післяприйому препарату смак повністю нормалізується. Приймати препаратрекомендується після їди.СебідинПлюс не слід приймати більше 14 днів, у середньомузастосовується протягом 5-7 днів.Тривале застосування СебідинПлюс може викликати незначну тимчасовузміну забарвлення зубів та язика, але ці явища повністю минають після відмінипрепарату. Інколи пацієнти із захворюваннями шлунково-кишкового тракту та/абопечінки можуть скаржитись на нудоту, блювання та відрижку. При появі цихсимптомів препарат слід відмінити.Рідко можливі випадки шкірного висипу та відшарування слизової оболонкирота та привушних залоз.Вагітність Вагітна повинна порадитися з лікарем перед прийомом СебідинуПлюс.Безпека застосування препарату під час вагітності – категорія В.ЛактаціяЖінка, яка годує груддю дитину, повинна порадитись з лікарем передприйомом СебідинуПлюс.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншимимеханізмамиВстановлено, щопрепарат цілком безпечний і не впливає на психофізичну здатність керуватиавтомобілем і складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Немає повідомлень про випадки взаємодії з іншими лікарськими засобами.

Умови та термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла та вологимісці, при температурі до 25°С . Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 693 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я