А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Саламол-еколегке дихання (Salamol-eco easy breathe)

міжнародна назва: cальбутамол;

основні фізико-хімічні властивості: суспензія активної речовини в суміші етанолута пропелентів;

склад: 1 інгаляційна доза містить сальбутамолу сульфату у кількості,еквівалентній 100 мкг сальбутамолу;допоміжні речовини: етанол безводний, гідрофторалкан (HFA-134a). Лікарський засіб не містить фреонів.

Форма випуску. Аерозоль для інгаляцій.

Фармакотерапевтична група. Протиастматичні засоби. Селективні агоністи β2-адренорецепторів. Код АТС R03A C02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. При інгаляційному введенні Саламол-Еко Легке Диханнядіє в основному на β2-адренорецептори бронхів з незначним впливом наβ2-адренорецептори іншої локалізації. У терапевтичній дозіхарактеризується вираженими бронхолітичними властивостями. Запобігає та купіруєбронхоспазм, знижує тонус і скорочувальну активність міометрію, збільшує ЖЕЛ.Зменшує виділення гістаміну, SRSA та інших біологічно активних речовин ізмакрофагів. У разі тривалого застосування сальбутамолу чутливість рецепторівзнижується, що зменшує його ефект.Фармакокінетика.Після вдихання аерозолю 10 – 15% активноїречовини потрапляє в бронхи, решта – у травний тракт. Із бронхів абсорбується90% вдихуваної дози. Бронходилатаційний ефект, зумовлений прямою дієюсальбутамолу в легенях, розпочинається через 10-15 хвилин і триває не менше 3годин. Сальбутамол ймовірно не метаболізується в легенях. При інгаляції препаратуйого дія на організм залежить від техніки інгаляції, яка визначаєспіввідношення дози, що вдихається, і дози, що проковтується.

Показання для застосування. Лікування і профілактика нападу ядухи прибронхіальній астмі, спастичному бронхіті та емфіземі із супровідною реверсивною обструкцією дихальних шляхів. Лікування бронхоспазму різногопоходження. Профілактика нападу астми, пов’язаної з напруженням.

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням інгалятор добре струсити догори–вниз. Інгалятор тримати догори дном та відкрити захисну кришку ротовогоаплікатора. Спочатку зробити нормальний видих, потім увести кінець аплікатора у роті міцно стиснути губами. Водночас впевнитися, що Ваші пальці не закриваютьотвір на дні інгалятора і Ви весь час тримаєте його догори дном. Повільно вдихнути через ротовий аплікатор. Коли доза препаратувивільниться, не переставати вдихати до глибокого вдиху! Аплікатор витягти з рота і затримати дихання якнайдовше, але не меншніж на 10 секунд. Потім поволі видихнути. Після застосування закрити захисну кришку ротового аплікатора, причомувесь час інгалятор необхідно тримати догори дном. Якщо призначено більше 1 дози, зачекайте не менше 1 хвилини і повторітьпроцес, починаючи з пункту 1. Дуже важливо підтримувати в чистоті пластикову упаковку, особливоротовий аплікатор, щоб уникнути накопичення пилу та бруду.Догляд за інгалятором.Тримаючи інгалятор догори дном, відкрутити верхню частину пластиковоїупаковки і зняти її. Цю частину ніколи не мити!Витягти алюмінієвий контейнер. Уникати контакту контейнера з водою. Нижню частину пластикової упаковки з ротовим аплікатором сполоснутиводою і добре висушити. Після висушування знову покласти контейнер у нижню частину пластиковоїупаковки, закрити захисну кришку ротового аплікатора і закрутити верхню частинупластикової упаковки. Дозування. Дорослі. Гострий бронхоспазм – 1–2 інгаляційні дози. Профілактиканападу ядухи, зумовленої напруженням або алергенами, 2 інгаляції перед фізичнимнавантаженням або дією алергену. Профілактична та підтримуюча терапія – 2інгаляції 3–4 рази на добу. Діти старше 5 років. Гострий бронхоспазм – 1 інгаляція. Профілактикаастми, спричиненої фізичним навантаженням чи алергенами – 1 інгаляція передфізичним навантаженням або дією алергену. Профілактична та підтримуюча терапія– 1 інгаляція 3–4 рази на добу.Для дорослих і дітей старше 5 років максимальна добова доза – 8інгаляцій. Кожний наступний прийом препарату повторювати не раніше, ніж через 4години.

Побічна дія. Терапія β2-симпатоміметиками може призвести дозначної гіпокаліємії. Цей ефект може посилюватися при одночасному застосуванніксантинових дериватів, стероїдів, діуретиків або при супутній гіпоксемії. Іншіважливі побічні реакції при застосуванні сальбутамолу у формі аерозолю непроявляються. При застосуванні більш високих доз або у чутливих хворих можез’явитися периферична вазодилатація із слабкою компенсаційною тахікардією.Рідко при терапії сальбутамолом може з’явитися слабке тремтіння скелетнихм’язів, передусім рук, м’язове сіпання, тимчасові спазми та головний біль. Дужерідко з’являються реакції, пов’язані з підвищеною чутливістю: ангіоневротичнийнабряк, кропив’янка, бронхоспазм, артеріальна гіпотензія та колапс.

Протипоказання. Алергія до одного з компонентів препарату. Діти до5 років.

Передозування. Симптоми: тремтіння, тахікардія, психічне напруження, цефалгія іпериферична вазодилатація. Лікування завжди симптоматичне, специфічного антидоту не існує.Зазвичай (за винятком випадків бронхоспазму) перевагу віддають застосуваннюкардіоселективних β-блокаторів. Слід уникати застосування великих дозβ-блокаторів у чутливих осіб у зв’язку з ризиком бронхоспазму.

Особливості застосування. Рекомендується контроль за рівнем калію в крові,особливо у випадках тяжкої астми. Обережно застосовувати препарат пацієнтам,які надто чутливі до дії сальбутамолу, а також при тиреотоксикозі, серйознихсерцево-судинних захворюваннях (ішемічна хвороба серця, стенокардія, аритмія),артеріальній гіпертензії, діабеті, феохромоцитомі та кетоацидозі. При застосуванні препарату необхідно захищати очі.Вагітним і жінкам у період лактації застосовувати “Саламол-Еко ЛегкеДихання” рекомендується лише за наявності суворих показань, коли очікуванийтерапевтичний ефект для матері перевищує потенційний ризик для дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сальбутамол не можна застосовувати разом знеселективними бета-блокаторами (включаючи засоби для місцевого застосування вочі, що містять бета-блокатори). Паралельне застосування кардіоселективнихбета-блокаторів не зменшує ефекту сальбутамолу.Одночаcне лікування ксантиновими дериватами, діуретиками такортикостероїдами може призвести до появи серйозної гіпокаліємії. Також сумісноз сальбутамолом не можна приймати загальні анестетики, трициклічніантидепресанти, мапротилін, ерготамін та інгібітори МАО. У разі одночасногозастосування сальбутамолу та серцевих глікозидів підвищується ризик аритмії,зумовленої гіпокаліємією внаслідок застосування бета-агоністів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 30˚С, берегти відморозу та прямого сонячного світла. Контейнер знаходиться під тиском. Не кидатиу вогонь та не руйнувати, навіть після використання. Термін придатності - 3роки
Переглядів: 792 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я