А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

С і г а н (S i g an)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого кольору,круглі, двоопуклі, вкриті плівковою оболонкою, гладенькі з обох боків;

склад: 1 таблетка містить німесуліду – 100 мг, дицикломіну гідрохлориду – 20мг;допоміжні речовини: лактоза, дикальцію фосфат, крохмалькукурудзяний, полівінілпіролідон, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят,кремнію діоксид колоїдний, тальк очищений; плівкове покриття:гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, ПЕГ-6000, барвник TartrazineSupra.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковоюоболонкою.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні засоби.Код АТС М01B Х.

Фармакологічні властивості. Сіган – це нестероїдний протизапальний тасмазмолітичний засіб.Фармакодинаміка. Сіган – комбінований препарат, ефект якого обумовленийдією компонентів, що входять до його складу. Сіган має протизапальну,анальгезуючу, жарознижувальну і спазмолітичну дію.Німесулід – нестероїдний протизапальний засіб, селективний інгібіторЦОГ-2. Німесулід спричиняє протизапальну, анальгезуючу і жарознижувальну дію.Протизапальний ефект німесуліду обумовлений порушенням синтезу простагландинів,здатністю пригнічувати синтез лейкотриєнів, гальмуванням вивільнення гістамінуз опасистих клітин, пригніченням утворення фактору активації тромбоцитів,фактору некрозу пухлин (TNF - α), брадикініну і цитокінів, що впливаютьтакож на формування больового синдрому. Німесулід зменшує утвореннясупероксиду, упереджуючи подальше ушкодження тканин. Шляхом пригнічення протеаз(еластази, колагенази) німесулід перешкоджає деградації (руйнуванню матриксу)хрящової тканини. Зменшується біль і збільшується об’єм рухів в ураженихсуглобах. Німесулід уповільнює розвиток остеоартриту.Дицикломіну гідрохлорид зменшує спазми гладеньких м’язівшлунково-кишкового тракту. Діє як антагоніст холінергічних (мускаринових)рецепторів, а також прямо на гладенькі м’язи, очевидно як антагоністбрадикініну та гістаміну.Фармакокінетика. Німесулід швидко всмоктується з травної системи. Їжаможе незначною мірою зменшити швидкість, але не ступінь абсорбції. Максимальнаконцентрація в плазмі крові досягає через 1,5 – 2,5 години. При прийманнінімесуліду в дозі 100 мг 2 рази на добу протягом 7 діб рівень його в плазмікрові такий самий, як і при одноразовому прийманні. Розподіл у тканинах ібіологічних рідинах організму відбувається швидко. Концентрація в синовіальнійрідині становить близько 43%, у тканинах жіночих статевих органів близько 50%від концентрації в плазмі крові. Близько 99% зв’язується з білками плазмикрові. Період напіввиведення – 1,96 – 4,73 години. Екстенсивно метаболізуєтьсяв печінці. Основний метаболіт гідроксинімесулід також має фармакологічнуактивність. Метаболіти виводяться з сечею (20%) і калом (80%). Близько 1 – 3%дози виводиться з сечею в незмінному вигляді. У дітей, осіб похилого віку і хворихз помірно вираженим порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 30 – 80 мл/хв)фармакокінетика істотно не відрізняється. У пацієнтів з нирковою недостатністюсереднього ступеня важкості можливе значне накопичення метаболіту –4-гідроксинімесуліду.Після приймання внутрішньо дицикломін швидко всмоктується, пікконцентрації в плазмі досягається приблизно через 1,5 години. Період напівжиттястановить 4 – 6 годин. Виводиться з сечею (79,5%) та калом (8,4%).

Показання для застосування. Больовий синдром різного генезу (травми, у т. ч.спортивні, післяопераційний період, біль при запальних захворюванняхЛОР-органів, в онкологічних хворих, зубний біль), ревматоїдний артрит,остеоартрит, бурсит, тендиніт, первинна дисменорея.Симптоматичне лікування пропасниці і больового синдрому приінфекційно-запальних захворюваннях. Різні спастичні стани, що супроводжуютьсябольовим синдромом: спазми гладеньких м’язів – ниркова та печінкова коліка,спазми сечоводів і сечового міхура, дискінезія жовчних шляхів, шлункова та кишковаколіка, постхолецистектомічний синдром, хронічний коліт.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначаєтьсядорослим по 1 – 2 табл. 3 – 4 рази на день, дітям віком від 6 до 12 років –Ѕ – 1 табл. 3 – 4 рази на день. Тривалість лікування залежить відтяжкості та перебігу захворювання.

Побічна дія. Можливі печія, нудота, сухість уроті, спрага, біль в епігастрії, головний біль, запаморочення, фотофобія,підвищення внутрішньоочного тиску, транзиторна брадикардія з наступноютахікардією, аритмія, позови до сечовипускання при неможливості це зробити,зменшення тонусу та рухомості шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції. Уосіб з ВІЛ-інфекцією Сіган може викликати тромбоцитопенію. Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазізагострення, виражені порушення функції печінки та нирок (кліренс креатинінуменше 30 мл/хв), глаукома, тахікардія, міокардіальна ішемія, обструктивніхвороби (ахалазія, пілородуоденальний стеноз, пілорична обструкція,кардіоспазм), атонія та непрохідність кишечнику, підвищена чутливість докомпонентів препарату, жінкам у періоди вагітності та лактації, дітям віком до6 років.

Передозування. Сухість шкіри та слизових оболонок. Порушення збоку шлунково-кишкового тракту (нудота, біль у животі), підвищеннявнутрішньоочного тиску, головний біль, запаморочення, збудження центральноїнервової системи, затримка сечі.При передозуванні промивати шлунок, сольове проносне. Антидоту немає.Симптоматична терапія.

Особливості застосування. Застосовувати Сіган потрібно з пересторогою особамз підвищеною чутливістю до інших нестероїдних протизапальних засобів, оскількиіснує можливість перехресної алергії. З пересторогою застосовувати при серцевійнедостатності, захворюваннях нирок, порушеннях водно-сольового стану.Пацієнтів, діяльність яких потребує підвищеної уваги і швидкостіпсихомоторних реакцій, слід попередити про можливість виникнення запаморочення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Німесулід має високу спорідненість добілків плазми крові, тому може витісняти інші лікарські засоби (непряміантикоагулянти – фенілін, синкумар, пероральні гіпоглікемізуючі засоби –глібенкламід) із цих зв’язків. Фенофібрат, саліцилова кислота, толбутамідможуть витісняти німесулід із зв’язків з білками крові. При одночасномузастосуванні підсилюються ефекти лікарських засобів, що зменшують зсіданнякрові (синкумар, фенілін). Одночасне застосування з препаратами літію сприяєпідвищенню концентрації літію в плазмі крові. Німесулід збільшує ризик виникненняпобічних ефектів при дії гідантоїну, похідних сульфонілсечовини (бутамід,хлорпропамід). Дицикломін може підсилювати дію інших холіноблокуючих засобів(атропіну сульфат), тому недоцільно їх призначати одночасно з препаратом Сіган.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі до +25 °С, усухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 3 роки
Переглядів: 905 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я