А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Аллогексал (Allohexal)

міжнародна та хімічна назви: allopurinol;4-оксипіразоло[3,4-d]піримідин;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки по 100 мг – білі або майже білі,круглі, двоопуклі таблетки, з рискою на одному боці;таблетки по 300 мг – білі або майже білі, довгастоїформи, двоопуклі таблетки, з рискою з обох боків;склад: 1 таблетка містить алопуринолу 100 мгабо 300 мг;допоміжні речовини: целюлозапорошок, повідон К25, макрогол 4000, кросповідон, тальк, магнію стеарат,целюлоза мікрокристалічна, вода очищена.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що пригнічують утворення сечовоїкислоти.Код АТС М04А А01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Алопуринол є структурним аналогомгіпоксантину. Порушує синтез сечової кислоти, має уростатичні властивості, якібазуються переважно на здатності алопуринолу пригнічувати ферментксантиноксидазу, що каталізує окислення гіпоксантину до ксантину і ксантину досечової кислоти, що призводить до зменшення концентрації сечової кислоти ісприяє розчиненню уратів.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо алопуринолшвидко і повністю всмоктується в кров. Абсорбція в шлунку практично відсутня.Найсприятливіші умови для всмоктування у дванадцятипалій кишці та у верхнійчастині порожньої кишки. При застосуванні препарату у звичайній терапевтичнійдозі 300 мг максимальні рівні алопуринолу в плазмі реєструються приблизно черезгодину і становлять від 1 до 2,6 мкг/мл (у середньому 1,8 мкг/мл). Внаслідокметаболічних перетворень утворюється головний фармакологічно активний метаболітоксипуринол. Відповідні максимальні рівні оксипуринолу досягаються через 3 - 4год і сстановлять від 5 до 11 мкг/мл (у середньому 8,4 мкг/мл). Швидкістьутворення залежить від ступеня і швидкості індивідуального передсистемногометаболізму.Алопуринол і оксипуринол практично не зв’язуються збілками крові.Період напіввиведення алопуринолу з плазми становитьприблизно 40 хв, оксипуринолу – 17 - 21 год. Майже у третини пацієнтівочікуваний період навіввиведення оксипуринолу становить 9 - 16 год.80% алопуринолу та оксипуринолу виводяться нирками,20% - через кишечник. При нирковій недостатності період напіввиведенняоксипуринолу зростає.Показання для застосування.Діти: лікування уратноїнефропатії, яка виникла внаслідок лікування лейкемії; лікування вторинноїгіперурикемії різного походження; вроджена ферментативна недостатність, зокремасиндром Леша-Нієна (частковий або повний дефіцитгіпоксантин-гуанін-фосфорибозилтрансферази) та вроджений дефіцитаденін-фосфорибозилтрансферази.Дорослі: лікування гіперурикемії (з рівнями сечовоїкислоти в сироватці в межах 500 мкмоль (8,5 мг/100 мл) і вище, колигіперурикемія не контролюється за допомогою дієти); захворювання, спричиненізростанням рівнів сечової кислоти в крові, особливо при подагрі, уратнійнефропатії та уратній сечокам’яній хворобі; вторинна гіперурикемія різногопоходження; первинна і вторинна гіперурикемія при різних гемобластозах(гострому лейкозі, хронічному мієлолейкозі, лімфосаркомі), цитостатична іпроменева терапія пухлин, псоріаз, а також масивна терапіяглюкокортикостероїдами.

Спосіб застосування та дози.Діти. Дітям від 3 до 6 років призначають у добовійдозі 5 мг АллоГексалу® на 1 кг маси тіла, а від 6 до 10 років – по10 мг на 1 кг маси тіла. Кратність прийому – 3 рази на добу.Дорослі. Добова доза визначається індивідуально залежновід рівнів сечової кислоти у сироватці крові і звичайно становить від 100 мг до300 мг алопуринолу на добу. За необхідності початкову дозу поступово підвищуютьна 100 мг кожні 1 - 3 тижні до отримання максимального ефекту. Підтримуюча дозазвичайно становить 200 - 600 мг на добу, проте в окремих випадках дозапрепарату може бути збільшена до 600 - 800 мг на добу. Якщо добова дозаперевищує 300 мг, її ділять на 2 - 4 рівних прийоми. При підвищенні дозинеобхідний контроль рівня оксипуринолу в сироватці крові, який не повиненперевищувати 15 мкг/мл (100 мкмоль).Пацієнти з нирковою недостатністю.Лікування розпочинають з добової дози 100 мг, якузбільшують лише тоді, коли ефективність препарату недостатня. При визначеннідози препарату керуються величиною кліренсу креатиніну: Кліренс креатиніну Добова доза Більше 20 мл/хв 100 - 300 мг алопуринолу 10 - 20 мл/хв 100 - 200 мг алопуринолу Менше 10 мл/хв 100 мг алопуринолу або вищі дози через великі інтервали (наприклад 1 - 2 або більше днів залежно від стану хворого та функціональної здатності нирок) У пацієнтів, які перебувають на гемодіалізікожний сеанс гемодіалізу (2 - 3 рази на тиждень) може супроводжуватись застосуванням300 мг алопуринолу.Для профілактики гіперурикемії при променевійтерапії та хіміотерапії пухлин АллоГексал® призначають в середньомупо 400 мг на добу; препарат приймають за 2 - 3 дні до початку або одночасно зантибластомною терапією і продовжують приймання протягом декількох днів післязакінчення специфічного лікування.Таблетки приймають, не розжовуючи, після їди разом звеликою кількістю рідини.Тривалість лікування залежить від перебігу основногозахворювання.

Особливості застосування.Спеціальні застереження.Особливо ретельний контроль при застосуванніпрепарату необхідний за пацієнтами з нирковою недостатністю, а також запацієнтами з виявленими порушеннями гемопоезу.Вплив на здатність керувати транспортними засобами таіншими механізмами.На період застосування алопуринолу необхідноутримуватися від керування траспортними засобами та іншими механізмами черезможливість виникнення запаморочення або сонливості, які може спричинитиалопуринол.

Побічна дія. На початку лікування може статися реактивний нападподагри.Іноді трапляються скарги з боку шлунково-кишковоготракту (нудота, блювання, діарея), шкірні реакції (еритема, кропив’янка,свербіж).У поодиноких випадках можуть спостерігатисяслабкість, стомлюваність, атаксія, депресія, судоми, парези, парестезії,нейропатії, порушення зору, катаракта, порушення смакових відчуттів,запаморочення, сонливість, головний біль.У хворих з нирковою недостатністю, у разі, коли дозаалопуринолу не зменшена, може виникнути васкуліт із шкірними змінами, до якогозалучаються нирки та печінка. При виникненні васкуліту застосування алопуринолумає бути негайно припинене.В окремих випадках можуть виникнути реакціїгіперчутливості, що проявляються пропасницею, шкірними реакціями, ознобом,артралгіями; зміни показників крові (лейкопенія, лейкоцитоз, еозинофілія);тяжке ушкодження кісткового мозку (тромбоцитопенія, агранулоцитоз, апластичнаанемія), особливо у пацієнтів з нирковою недостатністю; тяжкі шкірні реакції,такі як ексудативна мультиформна еритема, синдром Лайєлла; дисфункції печінки(оборотнє збільшення рівня трансаміназ і лужної фосфатази в крові), гепатит,стоматит; міалгія і периферичний неврит; індукований алергією на препаратінтерстиціальний нефрит з лімфоцитарною інфільтрацією, уремія, гематурія;алопеція; гострий холангіт; ксантогенні камені; імпотенція, гінекомастія,цукровий діабет, гіпертензія, брадикардія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до алопуринолу або добудь-якого з компонентів препарату. Виражені порушення функції нирок і печінки.Вагітність, лактація. Діти до 3 років.

Передозування.Симптоми: нудота, блювання, діарея, запаморочення,олігурія.Лікування: форсований діурез, гемодіаліз іперитонеальний діаліз.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефективність алопуринолу зменшується призастосуванні препаратів з урикозуричною дією (сульфінпіразону, пробенециду табензбромарону) та саліцилатів у високих дозах.Алопуринол може підсилювати ефекти низки лікарських засобів.Зокрема, завдяки здатності алопуринолу інгібувати ксантиноксидазу, метаболізмпохідних пурину, таких як азатіоприн і меркаптопурин, уповільнюється; тому їхнязвичайна доза повинна бути зменшена на 50 - 75%. Крім того, алопуринол увисоких дозах уповільнює виведення пробенециду та гальмує метаболізм теофіліну.При одночасному застосуванні алопуринолу зантикоагулянтами кумаринового типу доза останніх повинна бути зменшена, апоказники згортання крові повинні контролюватися частіше.Доза протидіабетичного препарату хлорпропаміду такожповинна бути зменшена.Алопуринол може підвищувати рівень побічних ефектівокремих лікарських засобів, зокрема: при одночасному застосуванні з каптоприломризик появи шкірних реакцій може зрости, особливо у випадку хронічної нирковоїнедостатності; застосування алопуринолу з цитостатиками призводить до частішихзмін показників крові, ніж у випадку окремого застосування цих лікарськихзасобів, тому аналіз крові слід робити через короткі інтервали; призастосуванні алопуринолу разом з ампіциліном та амоксициліном виникненняалергічних реакцій можна очікувати частіше.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі не вище 25°С. Термін придатності - 5 років
Переглядів: 1169 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я