А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ріносепт (Rhinosept)

міжнародна та хімічна назви: naphazoline; 2-(1-нафтилметил)-імідазолінунітрат;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або злегка жовтуватарідина;

склад: 1 мл містить нафазоліну 0,00025 г;в 1 мл міститься 24 краплі.допоміжні речовини: декстран, декаметоксин, натріюхлорид, вода очищена;

Форма випуску. Краплі назальні.

Фармакотерапевтична група. Симпатоміметики, прості препарати. Код АТС R01АА08.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Нафазолін належить донеселективних альфа-адреноміметиків, які чинять судинозвужуючу дію на судинислизової оболонки, що приводить до зменшення набряку, згасання процесівзапалення, покращує дренаж придаткових пазух носа, полегшує носове дихання.Компонент допоміжних речовин – декаметоксин має високу протимікробнуактивність, виконує роль консерванта. Середньомолекулярні декстрани у складідопоміжних речовин зменшують подразнюючий ефект адренергічного компонентапрепарату на слизову, усувають відчуття висушування слизової після закапуванняпрепарату, посилюють активність фагоцитів і репаративні процеси в епітеліїслизової.Фармакокінетика. Препарат діє місцево, всмоктуєтьсяв незначній кількості. Дія препарату починається через 5-7 хвилин і триваєпротягом 3-4 годин.

Показання для застосування. Гострий риніт, алергічний риніт,ринофарингіт, синусити, гострий катар євстахієвої труби, середній отит (ускладі комбінованої терапії).У процесі підготовки пацієнтів до діагностичних та хірургічнихманіпуляцій у носових ходах з метою зменшення набряку слизової, санаціїпорожнини носа від мікробної флори, зменшення всмоктування засобів місцевоїанестезії; після хірургічних втручань на носовій перегородці, раковинах носа таз приводу поліпозу у ранній післяопераційний період для профілактики мікробнихгнійно-запальних ускладнень, прискорення процесів регенерації слизової та длявідновлення носового дихання.

Спосіб застосування та дози. При ринітах, синуситах, ринофарингітах,гострому катарі євстахієвої труби, при середньому отиті дорослі і діти вікомстарше 12 років Ріносепт® закапують по 3-4 краплі 3-4 рази на добу вкожний носовий хід. Дітям від 6 місяців до 2 років закапують по 1 краплі 2-3рази на добу, від 2 до 5 років - по 1-2 краплі 3-4 рази на добу. Післяхірургічних втручань в кожний носовий хід закапують по 3-4 краплі препарату 3-4рази на добу протягом трьох діб.

Побічна дія. Можливі висипання на шкірі, безсоння, головнийбіль, запаморочення, відчуття сухості, печіння у носових ходах, тахікардія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,тахікардія, артеріальна гіпертензія.

Передозування. У випадку закапування препарату у дозах, щоперевищують рекомендовані в інструкції, можливі виникнення сухості у носі,головного болю, підвищення артеріального тиску. Необхідно припинитизастосування препарату і провести симптоматичну терапію. Якщо помилковопрепарат був прийнятий внутрішньо, треба промити шлунок, застосуватиентеросорбенти – активоване вугілля тощо.

Особливості застосування. Підігрівання препарату до температури36-38°С перед застосуванням підвищує його ефективність.Застосування для лікування вагітних, жінок, якігодують груддю. Ріносепт® не чинить системного впливу у зв’язку зйого місцевою дією і незначним всмоктуванням, тому його застосування непротипоказано вагітним і жінкам у період годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Інші a-адреноміметичні препарати посилюютьактивність Ріносепту®. Препарат завдяки наявності нафтизину(нафазоліну) посилює гіпертензивну дію трициклічних антидепресантів таінгібіторів МАО.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі 15-25 оС.Термін придатності – 2 роки. Після розкриття флаконапрепарат зберігати 14 діб
Переглядів: 2023 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я