А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Рибоксин (Riboxine)

міжнародна та хімічна назви: Inosine; 9-b-D-Рибофуранозилгіпоксантин;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина, рН від 7,8 до 8,6;

склад: 1 ампула розчину містить 0,1 г рибоксину (інозину); допоміжніречовини: гексаметилентетрамін, 1М розчин натрію гідроксиду, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інґєкцій.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С01Е В14**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Рибоксин - анаболічний та антигіпоксичний засіб.Препарат має антиаритмічні властивості. Стимулює у клітинахокислювально-відновлювальні процеси, підвищує енергетичний баланс міокарду,покращує коронарний кровообіг, підвищує фармакологічний захист нирок під часоперації. Фармакокінетика.В організмі препарат розщеплюється на рибозута гипоксантин, що реагує з пірофосфорилірованою рибозою з утвореннямінозинмонофосфату. Не виключена можливість і прямого утворення останнього зінозину шляхом його фосфориліровання. В крові гипоксантин, що утворився зрибоксину, проникає в ерітроцити, покращює дисоціацію кисню з оксигемоглобину,що сприяє оксигенації тканини. Руйнується у печінці з утворенням глюкуронової кислотиі наступним її окисленням. Метаболізуючись в печінці до гипоксантину, рибоксинвключається в енергетичний пул, та як його субстрат, покращуює функціюгепатоцитів. Екскретується переважно з сечею.

Показання для застосування. Іноді застосовують у комплексному лікуванніішемічної хвороби серця (стан після інфаркту, інфаркт міокарда, стенокардія),кардіоміопатіях різного генезу, при порушеннях ритму, пов’язаних звикористанням серцевих глікозидів, при дистрофічних змінах міокарду післяважких фізичних навантажень та перенесених інфекційних захворювань чи внаслідокендокринних порушень. Рибоксин застосовується також у хворих із захворюваннямипечінки (цироз, гепатит) та урокопропорфирії.

Спосіб застосування та дози. Вводять внутрішньовенно струйно повільно чикрапельно (40-60 крапель за хвилину). Лікування починають із введення удорослих 200 мг (10 мл 2 % розчину) 1 раз на добу, потім при добрійпереносимості дозу дорослим збільшують до 400 мг (20 мл 2 % розчину) 1-2 разина добу; доза для дітей до 14 років становить 100-200 мг (5-10 мл 2 % розчину).Тривалість лікування визначає лікар, в середньому 10-15 днів. При гострихпорушеннях ритму та провідності допустимо струйне введення препарату у разовійдозі дорослим 200-400 мг (10-20 мл 2% розчину). Для фармакологічного захистунирок, які були ішемізовані, рибоксин вводять внутрішньовенно струйно у разовійдозі 1-2 г (60 мл 2% розчину) за 5-15 хвилин до передавлення ниркової артерії,а потім ще 0,8 г (40 мл 2% розчину) за той же час після відновлення кровообігу.Для крапельного введення можуть бути використані ізотонічний розчин натріюхлориду, 5% розчин глюкози у об’ємі до 250 мл.

Побічна дія. Можлива індивідуальна непереносимість (свербіж,гіперемія шкіри). Іноді при лікуванні рибоксином підвищується концентраціясечової кислоти в крові. Можливо загострення подагри (тривале застосування). Уцьому випадку препарат слід відмінити.

Протипоказання. При алергічних захворюваннях та медикаментознійнепереносимості в анамнезі, при подагрі, гіперурикемії, підвищена чутливість доінозину.

Передозування. При тривалому застосування можливе загостренняподагри, індивідуальна непереносимість (свербіж, гіперемія шкіри). В такомувипадку препарат відміняють, проводять симптоматичну терапію. Особливостізастосування. При нирковій недостатності застосування препарату можливелише у разі, коли на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект переважаєможливий ризик при застосуванні. Під час лікування контролюють рівень сечовоїкислоти в крові та сечі, стан функції печінки та нирок, склад периферичноїкрові. Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні інозину збета-адреноблокаторами ефект інозину не зменшується. При сполученні з серцевимиглікозидами препарат лише попереджує стан виникнення аритмії, посилюючиінотропну дію.

Умови та термін зберігання. В захищеному від світла місці притемпературі від 15 °С до 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності 2 роки
Переглядів: 2264 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я