А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Рефордез-новофарм (Refordez-novofarm)

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або злегка опалесціюючарідина; теоретична осмолярність – 308 мосмоль/л, рН 4,0 - 7,0; середня м.м.200.000; молекулярне заміщення 0,5;

склад: 100 мл розчину містять 6 г гідроксіетилкрохмалю середньою молекулярноюмасою 200 000 дальтон;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Кровозамінники і перфузійні розчини. Препаратигідроксиетильованого крохмалю. Код АТС В05А А07.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Рефордез-Новофарм – 6% розчин гідроксиетилкрохмалю візотонічному розчині натрію хлориду. Препарат підвищує колоїдно-осмотичний тисккрові та центральний венозний тиск, поліпшує гемодинаміку, реологічнівластивості крові, серцеву діяльність, зменшує гематокрит і в’язкість крові.Завдяки ефекту досягнення об’єму, що відносно довго зберігається (щонаймене 6год), а також реологічним властивостям препарат придатний як для заміщенняоб’єму крові, так і для гемодилюції.Фармакокінетика. Рефордез-Новофарм виводиться нирками. Після введення вдозі 500 мл до 50% препарату виводиться із сечею протягом 24 год. Залежно відшвидкості введення та дози час напіввиведення із крові становить 5 - 7 год .Гідроксиетилкрохмаль на деякий час відкладається у тканинах (головним чином уретикулоендотеліальній системі – РЕС). Хоча через кілька місяців після інфузіїпрепарату депонуючі вакуолі з гідроксиетилкрохмалем іноді виявляються уклітинах РЕС, даних про те, що порушується їх функція, немає.

Показання для застосування. Лікування та профілактика гіповолемії пришокових станах внаслідок травм, опіків, гострої крововтрати, інфекції, длязменшення об’єму гемотрансфузій, а також для гемодилюції.

Спосіб застосування та дози. Вводять внутрішньовенно краплинно дорослим ідітям старше 10 років.Після введення перших 5 - 10 крапель, а потім 30 крапель необхіднозробити перерву на 3 хв, уважно спостерігаючи за станом пацієнта (можливістьвиникнення анафілактоїдних реакцій).Швидкість введення та добова доза залежать від розміру втрати крові тазначень гематокриту. Звичайно добова доза становить 500 - 1 000 мл, максимальнадобова доза – 33 мл/кг маси тіла. Максимальна швидкість інфузії – до 20 мл/кгмаси тіла на годину.

Побічна дія. Під час проведення інфузії можливі реакціїнепереносимості усіх ступенів тяжкості. Можливі тахікардія, зниженняартеріального тиску, підвищення температури тіла, головний біль, нудота,блювання, алергічні реакції (шкірні висипання, набряк Квінке, свербіж) аж довиникнення анафілактичного шоку. В цьому разі введення препарату припиняють іпризначають відповідне лікування. Тривале щоденне введення Рефордезу-Новофарм усередніх і більших дозах може спричиняти свербіж, який майже не піддаєтьсялікуванню. Свербіж може виникнути і через декілька тижнів після закінченнятерапії і тривати місяцями.Внаслідок ефекту розрідження можливо скороминуче збільшення часузгортання крові та часу кровотечі.При станах дегідратації, які супроводжуються олігурією, зменшенням клубочковоїфільтрації, а також канальцевої реабсорбції, введення препарату може призвестидо анурії, тому перед його застосуванням треба провести регідратацію шляхомвведення розчинів електролітів і вуглеводів.Інфузія препарату може супроводжуватися підвищенням рівня амілази всироватці крові, однак це не свідчить про захворювання підшлункової залози;звичайно цей показник нормалізується через 3 - 5 діб.

Протипоказання. Гіперволемія, гіпергідратація, гіпокаліємія,гіперхлоремія, гіпернатріємія. Декомпенсована серцева недостатність, ниркованедостатність з олігурією або анурією (рівень креатиніну більше 177 мкмоль/л),хронічні захворювання печінки, травми черепа з підвищенням внутрішньочерепноготиску, геморагічні діатези, гіпофібриногенемія, набряк легенів. Пацієнти, якізастосовують гемодіаліз. Підвищена чутливість до препарату. Вагітність (Ітриместр). Діти до 10 років.

Передозування. Головним проявом передозування є перенавантаженнясистеми кровообігу об’ємом рідини. У цьому випадку необхідно припинити вливанняпрепарату та призначити діуретики і серцеві засоби.

Особливості застосування. При шокових станах з втратою води та електролітів(блювання, пронос, опіки) після введення Рефордезу-Новофарм подальше лікуванняслід здійснювати за допомогою збалансованих розчинів електролітів. Необхідноконтролювати рівень креатиніну в сироватці крові, якщо цей показник у межах 106- 177 мкмоль/л, треба чітко визначити необхідність застосування препарату.Треба також контролювати функцію нирок, печінки, серця, водно-електролітнийстан, показники згортання крові. Внаслідок тривалого періоду напіврозпаду гідроксиетилкрохмалю приповторних введеннях препарату необхідно зменшити його добову дозу.На визначення групи крові препарат не впливає.Вагітність і період лактації.Хоча дані щодо тератогенності препарату відсутні, препарат можназастосовувати тільки у ІІ та ІІІ триместрах вагітності і тільки за життєвимипоказаннями. Дані про надходження препарату у материнське молоко відсутні,однак треба з обережністю призначити його матерям, які годують груддю. Педіатрія.Немає даних про безпеку застосування препарату у дітей молодше 10років.Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.Не рекомендується призначати препарат водіям транспорту та особам,діяльність яких потребує швидкості реакції та особливої уважності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні заміноглікозидними антибіотиками препарат може посилювати їх нефротоксичну дію.Не слід змішувати з іншими препаратами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухомумісці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1375 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я