А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Реосорбілакт (Rneosorvilastum)

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рiдина без запаху,солодкувата на смак; теоретична осмолярнiсть 900 мОсм/л; рН 6,0 - 7,6; іоннийсклад: 1 мл препарату містить Nа+ - 6,395 мг, Са++ -0,036 мг, К+- 0,157 мг, Мg++0,051 мг, СlЇ- 3,995 мг,СН3СН(ОН)СОО - 15,635 мг;

склад: 100 мл розчину містять сорбітолу 6 г, натрію лактату 1,9 г, натріюхлориду 0,6 г, кальцію хлориду 0,01 г, калію хлориду 0,03 г, магнію хлориду0,02 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для iнфузiй.

Фармакотерапевтична група. Розчини для внутрішньовенного введення. Електролітиу комбінації з іншими препаратами. Код АТС В05Х А31.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Реосорбiлактмає реологiчну, протишокову, дезiнтоксикацiйну, залужнюючу дiю. Основнимифармакологiчно активними речовинами препарату є сорбiтол i натрiю лактат. Упечiнцi сорбiтол спочатку перетворюється на фруктозу, яка у подальшому перетворюєтьсяна глюкозу, а потiм на глiкоген. Частина сорбiтолу використовується длятермiнових енергетичних потреб, iнша частина вiдкладається як запас у виглядiглiкогену. Iзотонiчний розчин сорбiтолу має дезагрегантну дiю i, таким чином,поліпшує мiкроциркуляцiю i перфузiю тканин.На вiдмiну вiд розчину бiкарбонату, корекцiя метаболiчного ацидозу задопомогою натрiю лактату проходить повiльнiше у мiру включення його в обмiнречовин, не виникає рiзких коливань рН. Дiя натрiю лактату виявляється через20-30 хв пiсля введення.Натрію хлорид – плазмозамінний засіб, чинить дезінтоксикаційну,регідратуючу дію. Поповнює дефіцит іонів натрію і хлору при різних патологічнихстанах. Кальцію хлорид поповнює дефіцит іонів кальцію. Іони кальцію необхіднідля здійснення процесу передачі нервових імпульсів, скорочення скелетних ігладких м’язів, діяльності міокарда, формування кісткової тканини, згортаннякрові. Знижує проникність клітин і судинної стінки, запобігає розвиткузапальних реакцій, підвищує стійкість організму до інфекцій і може значнопосилювати фагоцитоз. Калію хлорид відновлює водно-електролітний баланс. Чинить негативнухроно- і батмотропну дію, у високих дозах – негативну іно-, дромотропну тапомірну діуретичну дію. Бере участь у процесі проведення нервових імпульсів.Підвищує вміст ацетилхоліну і викликає збудження симпатичного відділувегетативної нервової системи. Поліпшує скорочення скелетних м’язів прим’язовій дистрофії, міастенії. Фармакокінетика.Сорбiтолшвидко включається в загальний метаболiзм, 80-90% якого утилiзується в печiнцii накопичується у виглядi глiкогену, 5% вiдкладається в тканинах мозку,серцевому м’язi i скелетнiй мускулатурi, 6-12% видiляється iз сечею. Привведеннi в судинне русло iз натрiю лактату вивiльняється натрiй, СО2i Н2О, якi утворюють бiкарбонат натрiю, що призводить до збiльшеннялужного резерву кровi. Активною вважається тiльки половина введеного натрiюлактату (iзомер L), а друга половина (iзомер D) не метаболiзується iвидiляється iз сечею. Натрію хлорид швидко виводиться із судинного русла, лише тимчасовозбільшуючи об’єм циркулюючої крові. Посилює діурез.

Показання до застосування. Реосорбiлакт застосовують для поліпшеннякапілярного кровотоку з метою профілактики та лікування травматичного,операцiйного, гемолiтичного, токсичного і опiкового шоку, при гострiйкрововтратi, опiковiй хворобi; iнфекцiйних захворюваннях, що супроводжуютьсяінтоксикацією, загостренні хронiчного гепатиту; сепсисі; для передоперацiйноїпiдготовки та в пiсляоперацiйний перiод; для поліпшення артеріального івенозного кровообігу з метою профілактики та лікування тромбозів,тромбофлебітів, ендартеріїтів, хвороби Рейно).

Спосіб застосування та дози. Реосорбiлакт вводять дорослимвнутрiшньовенно струминно або краплинно. При травматичному, опiковому,пiсляоперацiйному i гемолiтичному шоках по 600 -1000 мл (10-15 мл/кг маси тiлахворого) одноразово i повторно, спочатку струминно, потiм краплинним методом.При хронiчних гепатитах - по 400 мл (6-7 мл/кг маси тiла) краплинно, повторно.При гострiй крововтратi - по 1 500-1 800 мл (до 25 мл/кг маси тiла). В цьомувипадку iнфузiї Реосорбiлакту рекомендується проводити на дошпитальному етапi,в спецiалiзованiй машинi “швидкої допомоги”. В передоперацiйний перiод і пiслярiзних хiрургiчних втручань - у дозi 400 мл (6-7 мл/кг маси тiла) краплинно,одноразово або повторно, щоденно, протягом 3-5 днiв. При тромбооблiтеруючихзахворюваннях кровоносних судин - із розрахунку 8-10 мл/кг маси тiла,краплинно, повторно, через день, до 10 iнфузiй на курс лiкування. Дітям до 6 років рекомендується введення препарату вдозі із розрахунку 10 мл/кг маси тіла, від 6 до 12 років - у дозі, якастановить половину дози для дорослих. Для дітей старше 12 років доза препаратутака ж, як і для дорослих.

Побічна дія. Можуть виникнути явища алкалозу, алергічні реакції(висипи на шкірі, свербіж).

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до компонентівпрепарату. Реосорбiлакт не застосовують при алкалозi, а також у випадках, колипротипоказано вливання великих об’ємів рiдини (крововилив у мозок,тромбоемболiя, серцево-судинна декомпенсацiя, артеріальна гіпетензія III ст.).

Передозування. Виникають явища алкалозу, які швидкозникають самостійно за умови негайного припинення введення препарату.

Особливості застосування. Препарат застосовують пiд контролемпоказникiв кислотно-лужного стану та електролітів крові, а такожфункцiонального стану печiнки. З обережністю вводять хворим на калькульознийхолецистит.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Реосорбiлактне можна змiшувати з фосфат- і карбонатвмiсними розчинами. Не застосовують якрозчинник-носій для інших лікарських засобів.

Умови та термін зберігання. Зберiгати в недоступному для дітей,сухому, захищеному вiд свiтла мiсцi, при температурi вiд 2 до 25°С. Термiнпридатності - 2 роки
Переглядів: 1145 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я