А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Розчин глюкози 5% (Solutio glucosi5%)

міжнародна назва: glucose;

основні фізико-хімічні властивості: прозора,безбарвна рідина;

склад: 1 000 мл розчину містять глюкози 50 г (еквівалентноглюкозі безводній); допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини для парентерального живлення.Глюкоза. Код АТС В05С Х01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Розчин глюкози 5%ізотонічний відносно плазми крові і при його внутрішньовенному введенні добре поповнюєоб’єм циркулюючої крові при її втраті є джерелом поживного матеріалу, а такожсприяє знешкодженню та виведенню отрут з організму. Глюкоза забезпечуєсубстратне поповнення енергозатрат. При внутрішньовенних ін’єкціях збільшуєосмотичний тиск крові, активізує метаболічні процеси, покращує антитоксичнуфункцію печінки, посилює скорочувальну активність міокарда, розширює судини,збільшує діурез.Фармакокінетика. Після введення швидкорозподіляється у тканинах організму. Екскретується нирками.

Показання для застосування. Поповнення об’єму циркулюючої крові (придегідратації внаслідок блювання в післяопераційному періоді, проносу, при шоку,колапсі). Хвороби печінки, токсикоінфекції та інші інтоксикації, шок, колапс,геморагічний діатез. Розчин глюкози також використовують як розчинник абоінфузійне середовище для введення різних лікарських засобів.

Спосіб застосування та дози. Ізотонічний розчин глюкози вводятьвнутрішньовенно краплинно та ректально.Дорослимта дітям старше 15 років внутрішньовенно краплинно вводять 300 - 500 мл табільше на добу, ректально від 300 - 500 мл до 1 000 - 2 000 мл на добу, бажанокраплинно.Максимальна доза рідини для клінічногозастосування у дорослих не повинна перевищувати 2 л/24 год., у разі шоковогостану – максимум 2 л/год. Максимальна добова доза глюкози становить 0,75 г/кгмаси тіла на годину.Дітям у разі необхідності поповнення об’ємуциркулюючої крові дозування 5% розчину глюкози проводять з урахуванням дефіцитурідини в організмі та добової потреби в рідині дитини, що становить у дітей до1 року 130 - 150 мл/кг/добу; у дітей старше 1 року, як і у дорослих – 20 - 30мл/кг/добу.Об’єм для ректального введення 5% розчинуглюкози повинен відповідати віку дитини у тій самій дозі, що длявнутрішньовенних інфузій, бажано краплинно.

Побічна дія. Можливі порушення іонного балансу, алергічніреакції.

Протипоказання. Цукровий діабет і різні стани, що супроводжуютьсягіперглікемією.

Передозування. Можливий розвиток гіперглікемії та гіпергідратації.При цьому у пацієнтів спостерігається сухість шкіри та слизових оболонок,зниження напруження очного яблука, часте поверхневе дихання, тахікардія,аритмія, можливі втрата свідомості, підвищення температури тіла. У разіпередозування препарату призначають симптоматичне лікування та введенняпрепаратів звичайного інсуліну в дозі 0,1 ОД/кг підшкірно або внутрішньовенно.

Особливості застосування. При тривалому внутрішньовенному застосуванніпрепарату необхідний контроль рівня цукру в крові. Для підвищення осмолярності5% розчин Глюкози можна комбінувати з ізотонічним розчином хлориду натрію.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Глюкоза несумісна у розчинах з амінофіліном,розчинними барбітуратами, еритроміцином, гідрокортизоном, варфарином,канаміцином, розчинними сульфаніламідами, ціанкобаламіном.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1470 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я