А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Розчин дарроу (Darrow’s solution)

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина, теоретичнаосмолярність – 314 мОсм/кг;

склад: 100 мл розчину містять натрію хлориду – 0,4 г; калію хлориду – 0,267г; натрію лактату – 0,594 г;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини для корекції порушень електролітногобалансу. Електроліти. Код АТС В05В В01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Ізоосмотичний електролітний розчин з підвищенимвмістом калію та лактату. Останній в печінці трансформується в гідрокарбонат,що надає розчину лужні властивості. За відсутності порушень функціональногостану печінки та достатньому забезпечінні клітин киснем лактат відіграє рольенергетичного джерела.Фармакокінетика.При внутрішньовенному введенні складовіпрепарату швидко залишають циркулюючу кров та виділяються нирками. Лактатметаболізується у печінці.

Показання для застосування. Препарат використовується для поповненнявтрат рідини, особливо при дегідратації, яка супроводжується гіпокаліємією таацидозом. Застосовується також при тривалому введенні пероральних діуретиків звтратою калію, для відновлення водно-електролітного балансу при підготовціхворих до оперативного втручання, в інтра- та післяопераційний період.

Спосіб застосування та дози. Препарат вводиться внутрішньовенно,краплинно дорослим хворим у добовій дозі від 100 мл до 2 л. Дозу призначаєлікар залежно від стану пацієнта. Максимальна швидкість надходження калію ворганізм – 20 ммоль/год.

Побічна дія. Гіперкаліємія, гіпергідратація, порушення роботисерця.

Протипоказання. Олігурія, анурія, гіперкаліємія, гіпернатріємія,алкалоз, гіпоксемія, лактатемія, гостра дегідратація, набряк легенів,декомпенсована серцева недостатність, еклампсія.

Передозування. Виражені симптоми побічної дії. Гіперкаліємія зпорушенням серцевого ритму.

Особливості застосування. Внаслідок підвищенного вмісту калію необхідно сувороконтролювати швидкість введення та рівень калію у сироватці крові. Слідпроводити моніторинг крові та баланс рідини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Розчин не слід змішувати з іншимипрепаратами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, темномумісці при температурі від 10 до 25 0С. Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 1804 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я