А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Розчин рінгер-лактатний (Solutio ringer-lactate)

основні фізико-хімічні властивості:прозорий, безбарвний або слабо-жовтуватого забарвлення розчин;

склад:100мл розчину містить натрію хлориду 0,6 г, калію хлориду 0,04 г, кальцію хлориду0,0402 г, натрію лактату 0,32 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини, що застосовуються для корекції порушеньелектролітного балансу. Код АТС В05В В01.

Фармакологічні властивості. Розчин Рінгер-лактатнийналежить до сольових плазмозамінних рідин зі слабколужними властивостями. Вінмістить збалансовану (ізотонічну) суміш основних катіонів (Na+, K+,Ca2+, Cl-, C3H6O-) кровіу відповідних для неї концентраціях і є більш фізіологічним, ніж ізотонічнийнатрію хлориду. Введення Рінгер-лактатного розчину відновлює водно-сольовийбаланс та ліквідує дефіцит рідини в організмі людини, що виникає при йогодегідратації або у зв’язку з акумуляцією позаклітинної рідини в осередкахвеликих опіків і травм, порожнинних операцій, перитоніту. РозчинРінгер-лактатний слабко змінює реакцію крові в лужний бік, зменшує агрегаціюформених елементів крові, поліпшує її реологічні властивості і перфузію тканин,чим запобігає розвитку необоротних змін у тканинах та підвищує ефективністьгемотрансфузійних заходів при масивних крововтратах і тяжких формах шоку.Розчин Рінгер-лактатний має також дезінтоксикаційний ефект у наслідок зниженняконцентрації токсичних продуктів у крові та активації діурезу.

Показання для застосування. Виражена дегідратація різного походження(інфекційні захворювання, що супроводжуються тривалою діареєю і нестримнимблюванням), гострі масивні крововтрати, шок, великі опіки, тяжкий перебігпісляопераційного періоду, токсичні отруєння різної етіології, а також длязаміщення рідини при урівноваженному кислотно-лужному обміні і при легкомуацидозі.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньовенно розчин Рингер-лактатнийпризначають дорослим до 1500 мл на добу краплинно зі швидкістю 60 крапель захвилину, тобто 2,5 мл/кг ваги тіла на годину. Ректально препарат призначаютьдорослим по 75-100 мл.

Побічна дія. Можуть виникнути явища алкалозу. У цьому випадку інфузіюпрепарату припиняють і вводять розчин Рінгера, який має слабо кислу реакцію.

Протипоказання. Внутрішньовенне введення розчину Рингер-лактатнийпротипоказано при тромбофлебітах, станах з підвищеним зсіданням крові,вираженому порушенні видільної функції нирок, при декомпенсованих вадах серця.Препарат не слід вводити при циркуляторних порушеннях, що здатні спричинитинабряк мозку і легенів, при гіперхлоремії, гіпергідратації, метаболічномуалкалозі, пошкодженні клітин печінки. Препарат не застосовують дітям.

Передозування. При значному передозуванні можуть спостерігатисяявища алкалозу та гіпергідратації. В цьому випадку введення препарату негайноприпиняється. Проводиться симптоматична терапія.

Особливості застосування. При тривалому застосуванні, особливо у великихоб’ємах, контролюють вміст електролітів у плазмі, сечі, діурез.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат не можна змішувати з фосфат- такарбонатвмісними розчинами. Не можна використовувати як розчинник-носій дляінших лікарських засобів, оскільки їх додавання може призвести до змінфізико-хімічних властивостей. Якщо таке додавання необхідно слід ретельноперевіряти їх сумісність.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 0°С до +25°С унедоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1021 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я