А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Роксигексал (Roxihexal)

міжнародна та хімічна назви: roxithromycin; еритроміцин9-{О-[(2-метоксіетокси) метил]оксим};

основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі таблетки з двоопуклою поверхнеюі рискою з одного боку та маркуванням “R150” або “R300” відповідно - з іншого;

склад: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить рокситроміцину 150 мгабо 300 мг; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, повідон К30, натріюкроскармелоза, кремнію оксид осаджений, полоксамер 188, магнію стеарат; покриття: опадрі білий (лактози моногідрат, титану діоксид,гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь).

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування.Макроліди. Код АТС J01F A06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Рокситроміцин є напівсинтетичним антибіотиком групимакролідів. Антибактеріальний спектр рокситроміцину включає грампозитивні таграмнегативні аеробні та анаеробні мікроорганізми.До рокситроміцину чутливі: аеробні бактерії - стафілококи (виключаючи метицилінстійкі штами),стрептококи, Corynebacterium spp., Bacillus cereus, Listeria monocytogenes,Neisserria gonorrhoeae, N.meningitidis, Bordetella pertussis, Helicobacterpylori, Gardnerella vaginalis, Branhamella (Moraxella) catarrhalis і Legionellapneumophila. Чутливість штамів Haemophilus influenzae мінлива. анаеробні бактерії - Bacteroides oralis, B.melaninogenicus,B.ureolyticus, Clostridium perfringens, Eubacterium spp., Peptococcus spp.,Peptostreptococcus spp. і Propionibacterium acnes.Bacteroides fragilis, Clostridium difficile звичайно стійкі дорокситроміцину.Рокситроміцин активний також відносно Chlamidia trachomatis, Ureaplasmaureolyticus, Mycoplasma pneumoniae, Rickettsiа rickettsii і R.conorii.Рокситроміцин діє бактеріостатично, інгібуючи синтез білкабактеріальної стінки. Фармакокінетика. Рокситроміцин легко всмоктується та визначається вплазмі за 15 хв; після перорального застосування дози 150 мг максимальніконцентрації у плазмі досягаються в межах 2 год та становлять в середньому 6,6мг/л. Прийом препрату з інтервалом у 12 год забезпечує ефективну проти чутливихмікроорганізмів концентрацію в крові протягом доби. Після багаторазовогоприймання з 12-годинним інтервалом рівноважні концентрації досягаються протягом2 - 4 днів. Добре проникає у тканини (легенів, мигдаликів, передміхуровоїзалози), рідини організму та у макрофаги. Антибіотик зазнає частковогометаболізму в печінці, основна частина виводиться з фекаліями (приблизно 50%) унезміненому вигляді та частково - у вигляді метаболітів, до 12% виводитьсянирками, до 15% - легенями. Період напіввиведення після одноразового прийому препаратустановить приблизно 10,5 годин.

Показання для застосування. РоксиГЕКСАЛ® призначений длялікування інфекцій, які спричинені чутливими до рокситроміцинумікроорганізмами, в тому числі: інфекції вуха, горла і носа (ларингіт,тонзиліт, фарингіт, синусит, середній отит); інфекції дихальних шляхів(бронхіт, пневмонія); інфекції сечостатевої системи (а також інфекції, якіпередаються статевим шляхом, крім гонореї); інфекції шкіри та м’яких тканин(звичайні вугри, фурункул, карбункул, піодермія).Спосібзастосування та дози.Для дорослих та дітей з масою тіла понад 40 кг: звичайно призначають по 300 мг на добу в 1 - 2 прийоми (тобто по 150 мгкожні 12 год, або 300 мг кожні 24 год).Дозування при тяжких порушеннях функцій печінки:дозу необхідно зменшити наполовину, тобто – 150 мг на добу.У пацієнтів із нирковою недостатністю, а також для пацієнтів похилоговіку корекція дози не потрібна, зважаючи на відповідні фармакокінетичнідослідження.Тривалість лікування становить 5 - 10 днів, залежно від показань таклінічної відповіді. Після зникнення симптомів хвороби лікування повиннотривати щонайменше ще 2 дні.При стрептококових інфекціях горла курс лікування становить не менше 10діб з метою запобігання рецидиву або пізнім ускладненням. Аналогічне правилостосується лікування уретриту, цервіциту та цервіковагініту. При хламідійнихінфекціях терапію можна подовжити до 14 днів.Таблетки РоксиГЕКСАЛ®, вкриті плівковою оболонкою, слідприймати за 15 хв до їди, не розжовуючи та запиваючи достатньою кількістюрідини.

Побічна дія. Побічні ефекти виникають нечасто і тільки у деякихвипадках потребують припинення терапії. Можуть відмічатися шлунково-кишковірозлади (нудота, блювання, здуття та спазми живота, пронос або запор, втратаапетиту). Рідко спостерігаються шкірні реакції гіперчутливості (кропив’янка,свербіж, висипання) та підвищення температури тіла. Можуть відмічатисякандидоз, минущі підвищення рівнів печінкових ферментів або білірубіну, холестазнийгепатит. У виняткових випадках спостерігається головний біль, запаморочення,шум у вухах, тахікардія.Протипоказання.Гіперчутливість до рокситроміцину або будь-якого іншого компонентапрепарату, або до будь-якого макролідного антибіотика; I триместр вагітності таперіод лактації; діти з масою тіла менше 40 кг; одночасне застосуванняпрепаратів терфенадину, астемізолу, цисаприду, пимозиду, а також препаратів, щомістять ерготамін або дигідроерготамін.

Передозування. Передозування макролідних антибіотиків можеспричиняти нудоту та блювання. Рідко може спостерігатися ураження печінки. Уразі прийому надмірної кількості препарату слід промити шлунок та провестисимптоматичне лікування. Специфічного антидоту немає.

Особливості застосування. Слід з обережністю призначати рокситроміцинпацієнтам з порушеннями функції печінки. Таким пацієнтам слід приймати йоготільки у разі необхідності; необхідно періодично контролювати функцію печінки.Відмічається перехресна резистентність з еритроміцином. Як і у випадкузастосування інших антибіотиків, тривалі та повторні курси лікування можутьсприяти розвитку резистентності мікроорганізмів або мікозу.При гіпокаліємії, порушеннях атріовентрикулярної провідності, аритміяхабо наявному подовженні інтервалу QT, застосовувати рокситроміцин слідобережно, ретельно контролювати ЕКГ, та суворо за показаннями.У випадках важкої та тривалої діареї необхідно виключити можливістьрозвитку псевдомембранозного коліту. Антиперистальтичні засоби протипоказані.Застосування в періоди вагітності та лактації. Рокситроміцин слідзастосовувати в II - III триместрах вагітності тільки за життєвими показаннями,під суворим медичним контролем. Рокситроміцин проникає в грудне молоко, тому його призначають матерям,які годують груддю тільки за життєвими показаннями. Годування груддю дитини вперіод лікування антибіотиком слід припинити. Вплив на психофізичні здатності. При виникненні запаморочення слідрозглянути питання щодо можливості керування автомобілем та роботи з технікою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Рокситроміцин не слід застосовуватиодночасно з ліками, що містять ерготамін та інші алкалоїди ріжків (Secalecornutum). Ерготамін може спричиняти спазм артерій і тяжку ішемію.При одночасному застосуванні теофіліну і рокситроміцину можеспостерігатися клінічне незначне підвищення рівня теофіліну в сироватці крові. Слід з обережністю призначати рокситроміцин одночасно з такимипрепаратами, як: антагоністи вітаміну К (варфарином), серцеві глікозиди(дигоксин), циклоспорин, астемізол, терфенадин, пімозид, цизаприд, мідазолам,дизопірамід. Рокситроміцин і рифампіцин у комбінації виявляють синергізм. Комбінаціїз іншими антибіотиками або хіміотерапевтичними засобами можуть матисинергітичний чи антагоністичний ефект, тому слід визначати ефект для кожноїбактерії окремо. Умовита термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі не вище 25°С. Термін придатності - 3 роки
Переглядів: 819 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я