А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ремантадин-кр (Remantadin-kr)

хімічна назва: α-метил-1-адамантил-метиламіну гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з жовтуватимвідтінком кольору;

склад: 1 таблетка містить римантадину гідрохлориду – 50 мг;допоміжні речовини: цукор молочний (лактозимоногідрат), крохмаль картопляний, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат,аеросил.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Противірусний засіб прямої дії.Код АТС J05А С02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Противірусний засіб прямої дії,похідне адамантану. Механізм противірусної дії обумовлений пригніченням ранньоїстадії специфічної репродукції після проникнення вірусу в клітину та допочаткової транскрипції РНК.Терапевтична ефективність забезпечується приінгібуванні репродукції вірусу у початковій стадії інфекційного процесу. Препарат активний відносно різних штамів вірусугрипу типу А (особливо А2 типу), а також вірусів кліщового енцефаліту(центрально-європейського та російсько-весняно-літнього), які належать до групиарбовірусів родини Flaviviridae. При грипі, що викликаний вірусом типу В,римантадин виявляє антитоксичну дію.Фармакокінетика. Препарат після прийому внутрішньомайже повністю абсорбується в кишечнику, метаболізм здійснюється в печінці.Екскретується препарат нирками з сечею у незміненому стані. У хворих на нирковунедостатність засіб може накопичуватися в токсичних концентраціях, якщо доза некоригується пропорційно зменшенню кліренсу креатиніну. У людей літнього вікудоза повинна бути знижена. При нормальній функції нирок період напіввиведеннястановить приблизно 30 годин.

Показання для застосування. Профілактика та лікування грипу, у період епідеміїгрипу, спричиненого вірусом типу А у дорослих та дітей, старше 7 років.Профілактика кліщового енцефаліту вірусної етіології.Може бути рекомендований для профілактики поширенняінфекції у закритих колективах у період епідемії грипу.

Спосіб застосування та дози. Режим дозування ремантадину-КР індивідуальний:залежить від показань та віку пацієнтів. Звичайно ремантадин-КР приймаютьвнутрішньо після їжі, запиваючи водою. Для профілактики грипу ремантадин-КРпризначають дорослим по 1 таблетці (50 мг) 1 раз на добу протягом 10 – 15 діб.Для лікування грипу ремантадин-КР призначаютьпротягом 5 діб за такими схемами:– дорослим – на перший день по 2 таблетки (100 мг) 3рази на добу, на другий та третій дні – по 2 таблетки (100 мг) 2 рази на добу,на четвертий й п’ятий дні – по 2 таблетки (100 мг) 1 раз на добу. Максимальнадобова доза у перший день захворювання – по 3 таблетки (150 мг) 2 рази на добуабо 6 таблеток (300 мг) на один прийом;– дітям, у віці від 7 до 10 років – по 1 таблетці(50 мг) 2 рази на добу; від 11 до 14 років – по 1 таблетці (50 мг) 3 рази надобу.Для профілактики кліщового енцефаліту ремантадин-КРпризначають по 2 таблетки (100 мг) 2 рази на добу відразу після укусу кліща,але не пізніше 48 годин, протягом 3 – 5 діб. В окремих випадках дорослим (групаризику, учасники походів по лісовій місцевості тощо) допускається призначенняпрепарату по 1 таблетці (50 мг) 2 рази на добу протягом 15 діб.

Побічна дія. Біль в епігастральній області, метеоризм,підвищення рівня білірубіну в крові, головний біль, безсоння, нервозність,запаморочення, порушення концентрації уваги.

Протипоказання. Гострі захворювання печінки, гострі і хронічнізахворювання нирок, тиреотоксикоз, вагітність і період годування груддю,підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату, дитячий вік до 7років.

Передозування. Головний біль, запаморочення. При передозуванніефективне внутрішньовенне введення фізостигміну дорослим – 1-2 мг, дітям – 0,5мг з повторенням у разі необхідності, але не більше 2 мг/год.

Особливості застосування. При застосуванні ремантадину-КР можливе загостренняхронічних супутніх захворювань. У пацієнтів літнього віку з артеріальноюгіпертензією підвищується ризик розвитку геморагічного інсульту. При вказівкахв анамнезі на епілепсію і супровідну протисудомну терапію на фоні застосуванняРемантадину-КР підвищується ризик розвитку епілептичного нападу. У такихвипадках Ремантадин-КР застосовується в дозі 100 мг на добу одночасно зпротисудомною терапією. При грипі, спричиненому вірусом типу в, Ремантадин-КРвиявляє антитоксичну дію.Хіміопрофілактика Ремантадином-КР може бутиефективною при контактах з особами, які хворіли вдома, при розповсюдженніінфекції у закритих колективах і при високому ризику появи захворювання під часепідемії грипу. Однак можлива поява резистентних до препарату вірусних мутантів,які інфікують контактуючих осіб. При застосуванні ремантадину-КР можливе загостренняхронічних супутніх захворювань. У пацієнтів літнього віку з артеріальноюгіпертензією підвищується ризик розвитку геморагічного інсульту.З обережністю призначають особам, які займаютьсяпотенційно небезпечними видами діяльності, потребуючими підвищеної уваги ташвидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ремантадин-КР знижує ефективність протиепілептичнихзасобів. Адсорбенти, в’яжучі та обволікаючі засоби зменшуютьвсмоктуваність Ремантадину-КР.Ацидифікуючі сечу засоби (амонію хлорид, кислотааскорбінова та ін.) зменшують ефективність дії Ремантадину-Кр, внаслідокшвидшого виділення останнього нирками.Алкалізуючі сечу засоби (діакарб, натріюгідрокарбонат та ін.) збільшують ефективність Ремантадину-КР, внаслідокзменшення його виведення нирками.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі не більше 25 оС. Термінпридатності – 3 роки
Переглядів: 1160 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я