А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ремантадин (Remantadinum)

міжнародна та хімічнаназва: ремантадин - сс-метил-1-адамантилметиламінугідрохлорид;

основні фізико-хімічнівластивості: таблетки білого або майже білого кольору;

склад: ремантадин - 50 мг;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль картопляний, кислотастеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакологічна група. Противірусні засоби.

Фармакологічні властивості. Ремантадин є похідним адамантану і являєсобою специфічний хіміотерапевтичний препарат.Ремантадин має вираженупротивірусну активність. Він ефективний по відношенню до різних вірусів грипуА, а також має антитоксичну дію під час грипу, викликаного вірусом В.Ремантадин пригнічує реплікацію вірусу на ранніх стадіях циклу, можливо,інгібує утворення вірусної оболонки. Генетичні дослідження показали, що важливезначення у противірусній дії ремантадину по відношенню до вірусу А маєспецифічний білок нега М2 віріону. Ремантадин також інгібує арбовіруси, котрі єзбудниками енцефаліту. Найчастіше цей вірус розповсюджують кліщі.

Фармакокінетика. Ремантадин інтенсивно метаболізується упечінці, менше 25 % від прийнятої дози виділяється з сечею у незміненомувигляді протягом 72 годин. У випадку хронічних захворювань печінки зістабільним цирозом печінки, фармакокінетика одноразової пероральної дози 200 мгістотно не відрізняється від подібної у здорових осіб.

Показання для застосування. Ремантадин призначають дорослим та дітямшкільного віку з метою раннього лікування грипу та дорослим для профілактикигрипу під час епідемій.Рекомендують вживанняремантадину для профілактики кліщового енцефаліту вірусної етіології.

Спосіб застосування та дози.Ремантадин приймаютьвнутрішньо, запиваючи водою, після прийняття їжі. Під час грипу приймають занаступною схемою:дорослим протягом першого дняпрепарат призначають по 100 мг (2 таблетки) З рази на день, протягом другого татретього дня - по 100 мг 2 рази на день, протягом четвертого та п'ятого дня -по 100 мг 1 раз на день. Протягом першого дня захворювання можливе вживанняпрепарату по 3 таблетки 2 рази на день або 6 таблеток на 1 приймання.Дітям у віці від 7 до 10 років ремантадинпризначають по 50 мг (1 таблетка) 2 рази на день, від 11 до 14 років - по 50 мг3 рази на день. Тривалість курсу лікування - 5 днів.Для профілактики грипуремантадин призначають дорослим по 50 мг (1 таблетка) 1 раз на день. Курс -близько ЗО днів. Якщо не прийняли чергову дозу препарату, слід продовжуватипочатий курс, не збільшуючи дози. В разі необхідності консультуватися злікарем.Для профілактики енцефалітувірусної етіології дорослим призначають ремантадин по 100 мг (2 таблетки) 2рази на день протягом 3 днів. В окремих випадках за вказівкою лікаря - 5 днів.Профілактику за допомогою ремантадину призначати відразу після укусу кліща, алене пізніше 48 годин.Перед початком вживанняпрепарату дітям необхідно обов'язково проконсультуватись у лікаря.В окремих випадках (групамризику, учасникам походів до лісу та вкритої рослинністю місцевості, під часпроживання в наметах та ін.) на термін близько 15 днів допустима профілактикакліщового енцефаліту вірусної етіології за допомогою ремантадину (без укусукліща) по 1 таблетці (50 мг) 2 рази на день (лише дорослим).

Побічна дія. Зазвичай ремантадин добре переноситься. Вокремих випадках можливі такі побічні ефекти: шлунково-кишковий тракт: пронос,диспепсія;нервова система: порушеннязосередженості, атаксія, сонливість, ажитація, депресія, розгойдування(порушення ходи), ейфорія, гіперкінез; шкіра: висипи;слух та вестибулярний апарат:шум у вухах; органи дихання: захриплість.У разі появи побічних ефектів,не вказаних в інструкції, слід інформувати лікаря.

Протипоказання. Гострі захворювання печінки, гострі тахронічні захворювання нирок, тиреотоксикоз, вагітність та годування груддю,підвищена чутливість до похідних адамантану. Застережні заходиСлід дотримуватись обережностіпід час призначення ремантадину особам, що страждають на супутні захворюванняшлунково-кишкового тракту, захворювання печінки та нирок, особам літнього віку.У цих випадках рекомендують зменшення дози препарату. Бажано знижувати дозуремантадину до 100 мг на день, якщо одночасно з ремантадином призначаютьпротиепілептичні засоби.Вживання під час вагітностіта годування груддюПротипоказане.Вплив на здатність докерування транспортними засобамиСлід дотримуватись обережності,оскільки ремантадин може викликати побічні ефекти з боку ЦНС (див."Побічні дії").

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.Парацетамол та ацетилсаліцилова кислота зменшують ефективність ремантадину.Даних про одночасне вживання ремантадину та алкоголю немає, проте слідутримуватись від приймання алкоголю, оскільки можуть виникнути непередбаченіреакції з боку ЦНС.

Передозування. При отруєннях необхідно підтримуватижиттєво важливі функції. Відомий випадок отруєння аналогом ремантадинуамантадином: спостерігали збудження, галюцинації, серцеві аритмії, смерть. Припередозуванні, що супроводжується симптомами з боку ЦНС, ефективневнутрішньовенне введення фізостигміну дорослим - 1 - 2 мг та дітям 0,5 мг зповторенням у разі необхідності, але не більше 2 мг/годину.

Особливості застосування. Приймати після їжі.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітеймісці. Термін придатності - 5 років. Не вживати препарат після закінченнятерміну придатності
Переглядів: 1072 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я