А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Рутацид (Rutacid)

міжнародна назва: гідротальцит;

основні фізико-хімічнівластивості: круглі білі таблетки зі знятим верхнім шаром по краях;склад: одна таблетка містить 500 мг гідротальциту;допоміжні речовини: натрію сахарин, ароматизатор із запахом м’ятикурчавої, натрію крохмаль гликолят, тальк, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки для жування.

Фармакотерапевтична група. Антациди. Код АТС А 02 А D04.

Фармакологічні властивості.Гідротальцид зменшує кислотність шлункового соку і утакий спосіб зменшує або полегшує симптоми, пов’язані з підвищеною кислотністюшлункового соку. Ефект настає швидко і продовжується протягом тривалого часу,тому що внаслідок специфічної сітчастої структури активного компонентавивільнення іонів магнію та алюмінію залежить від кількості кислоти в шлунку.Окрім нейтралізації кислоти, гідротальцит такожінактивує пепсин і зв’язує жовчні кислоти і лізолецитин, який при рефлюксіпотрапляє в шлунок з дванадцятипалої кишки та пошкоджує слизову оболонкушлунка.

Показання для застосування.Рутацид® застосовується при:підвищеному кислотоутворенні в шлунку тарегургітації кислоти в стравохід;печії;запаленні слизової оболонки шлунка (гастриті)внаслідок стресу, невідповідної дієти, надмірного прийому алкоголю або прийомунестероїдних протизапальних засобів.Рутацид® сприяє загоєнню виразки шлунка абодванадцятипалої кишки і ефективний при підтримуючій терапії виразкової хвороби.

Спосіб застосування та дози.Дорослі приймають по 1-2 таблетки, звичайно за 1 годину до їжі та передсном, або безпосередньо при болю у ділянці шлунка. Максимальна добова доза 4 г(8 таблеток на добу).Таблетки не ковтати цілими, а добре розжувати передковтанням.Діти віком від 6 до 12 років приймають половину дози дорослих (0,5-1таблетку, максимальна добова доза – 4 таблетки). Лікування антацидами може бутитривалим, але якщо стан хворого не поліпшився через 14 днів після прийомупрепарату, потрібно поміняти препарат.

Побічна дія.При прийомі рекомендованих доз небажані ефекти звичайно неспостерігаються або виражені дуже слабко. Дози, що перевищують рекомендовані,можуть спричинити діарею.

Протипоказання.Рутацид® не призначають у таких випадках:якщо спостерігалася реакція гіперчутливості до гідротальциту абобудь-якого іншого інгредієнта цих ліків;при гострій нирковій недостатності.Препарат не рекомендований дітям до 6 років.

Передозування.Не існує даних щодо можливості оруєння надтовеликими дозами гідротальциту. Обережність необхідна при застосуванні Рутациду®пацієнтам із зниженою нирковою функцією.

Особливості застосування.Пацієнти із зниженою нирковою функцією можутьприймати Рутацид® протягом короткого часу і в невеликих дозах. Цей препарат немістить цукру, тому може бути рекомендований хворим на діабет.Вагітність і лактація.Досі не описані випадки шкідливих впливів на плід або немовля післяприйому гідротальциту або будь-якого з компонентів препарату під час вагітностіта годування груддю, але перед застосуванням проконсультуйтесь з Вашим лікарем.Вплив на здатність керуватиавтомобілем та використовувати приладиНемає повідомлень про те, що гідротальцит може впливатина здатність керувати автомобілем і використовувати технічні пристрої.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Рутацид®, як і інші антациди, може зменшуватиабсорбцію тетрациклінів, хінолонів (ципрофлоксацин, офлоксацин), залізовміснихпрепаратів та кумаринів. Рутацид® не слід приймати одночасно зіншими препаратами, а щонайменше за 1 – 2 год до або після прийому іншихпрепаратів.

Умови та термін зберігання.

Зберігайте в місці, недоступному для дітей. Не зберігайте при температурі вище 30 оС.Термін придатності – 3 роки.Ліки не слід використовувати після закінченнятерміну придатності, наведеного на упаковці
Переглядів: 786 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я