А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Рекостин (Rekostin)

міжнародна та хімічна назви: alendronic acid;(4-аміно-1-гідроксибутиліден)біфосфонова кислота (і у вигляді мононатрієвоїсолі тригідрату);

основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі таблетки білого або майжебілого кольору, з розподільчою рискою на одному боці, без плям і вищерблень;

склад: 1 таблетка містить натрію алендронату тригідрату,еквівалентно 10 мг алендронової кислоти;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактозимоногідрат, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають наструктуру і мінералізацію кісток. Біфосфонати. Код АТС M05B A04.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Рекостин містить алендронат натрію – речовинуз групи амінобіфосфонатів – синтетичний аналог пірофосфату, потужнийспецифічний інгібітор резорбції кісткової тканини, спричиненої остеокластами.При цьому алендронат не порушує її мінералізації. Наявність у структурілікарського засобу зв’язку Р-С-Р визначає резистентність Рекостину до гідролізута обмежує його проникнення через клітинні мембрани, що пояснює його низькутоксичність. Алендронат натрію нормалізує надмірну динаміку перебудови кістки,яка особливо виражена у жінок у період менопаузи. Оскільки процеси побудови тарезорбції кістки пов’язані між собою, то кінцевим ефектом застосуваннялікарського засобу є збільшення кісткової маси. Впродовж кількох тижнівлікування спостерігається зменшення концентрації іонів кальцію у добовій сечі,а також маркерів та продуктів деградації колагену кістки, що свідчать прозначне сповільнення процесу її резорбції, а цей ефект є дозозалежним. Призастосуванні алендронату декілька місяців, процес перебудови кісткистабілізується, забезпечуючи рівномірне збільшення її мінеральної щільності упорівнянні із вихідним показником перед початком лікування.Фармакокінетика.Всмоктування.Біологічна доступність становить 0,7% у жінок та0,6% у чоловіків, при застосуванні у дозі від 5 до 40 мг за 2 год перед їжею.Вона знижується приблизно на 40%, якщо лікарський засіб застосовують менше, якза 2 год перед їжею та до 0%, якщо його застосовувати під час або після їжі.Різні напої, окрім води, можуть знижувати його біодоступність навіть на 60%.Розподіл.Ступінь зв’язування з білками плазми становитьприблизно 78%. Упродовж 6 год після прийому концентрація алендронату в плазмізнижується більше, як на 95%.Метаболізм.Алендронат не метаболізує.Елімінація(виведення).Протягом 72 год. із сечею елімінує приблизно50% дози лікарського засобу. Незначна кількість (сліди) виводиться з жовчю.Нирковий кліренс алендронату становить 71мл/хв. Вивільнення алендронату зкісткової тканини є незначне, середній період існування лікарського засобу вкістковій тканині становить майже 10 років.

Показання для застосування. Лікування і профілактика остеопорозу у жіноку період постменопаузи, у чоловіків – з метою підвищення кісткової маси;лікування остеопорозу, спричиненого застосуванням глюкокортикоїдних засобів учоловіків і жінок; хвороба Педжета (деформуючий остеїт).

Спосіб застосування та дози. Таблетки приймають внутрішньо, не розжовуючиі не розсмоктуючи, натще, за 30 - 60 хв до першого прийому їжі, запиваючиповною склянкою кип’яченої води.Рекомендована доза для дорослих – 10 мг (1 таблетка)на добу; при хворобі Педжета – 40 мг (4 таблетки) на добу протягом 6 місяців.При остеопорозі курс лікування препаратом тривалий –2 - 3 роки і більше. Після 3 років лікування дозу Рекостину зменшують до 5 мгна добу.Для літніх і хворих із середньою і помірною нирковою недостатністю(кліренс креатиніну 35 - 60 мл/хв) дози такі самі.Після застосування препарату хворий повинензнаходитися у вертикальному положенні (не лягати в ліжко) не менше 30 хв.

Побічна дія. Можуть спостерігатись болі в животі,диспепсія, запор, діарея, метеоризм, дисфагія, езофагіт, біль у кістках, м’язахабо суглобах, а також головний біль. Рідше виникають шкірні висипання, нудота,блювання. Дуже рідко – алергічні реакції (кропив’янка та ангіоневротичнийнабряк), фотосенсибілізація, перфорації, ерозії, виразки на стравоході,запалення слизової оболонки ока, транзиторне та незначне зниження концентраціїкальцію та фосфатів у сироватці крові.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентівлікарського засобу, гіпокальціємія, захворювання стравоходу (стріктури,ахалазія), що утруднюють евакуацію вмісту, ниркова недостатність (кліренскреатиніну менше 35 мл/хв), неможливість перебування у положенні сидячи абостоячи хоча б 30 хв. Не рекомендовано застосовувати лікарський засіб під часвагітності або годування груддю. Дитячий вік.

Передозування. Значне перевищення максимальної добової дозиможе спричинити порушення електролітного балансу (гіпокальціемію,гіпофосфатемію), печію, гастрит та пептичну виразку шлунка і дванадцятипалоїкишки. Антидотом є молоко та антациди. З огляду на ризик розвитку перфорації уверхніх відділах шлунково-кишкового тракту не варто викликати блювання. Діалізнеефективний.

Особливостізастосування. При прийманніРекостину необхідно строго дотримуватись рекомендацій щодо застосування. Зогляду на ризик подразнюючої дії на слизову оболонку травного тракту,лікарський засіб потрібно з обережністю застосовувати у хворих з такимизахворюваннями, як дисфагія, гастрит, дуоденіт, пептична виразка.Перед початком застосування Рекостину необхіднопровести корекцію всіх порушень мінерального обміну.Під час лікування необхідна дієта, збагаченакальцієм.Вплив на здатність керувати транспортнимизасобами і рухомими механізмами, що потребують великої концентрації уваги.Алендронатнатрію не впливає на психофізичну активність та здатність керувати складнимимеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Рекостин з обережністю застосовують разом ізнестероїдними протизапальними засобами. Одночасне застосування лікарськогозасобу у поєднанні з нестероїдними протизапальними засобами збільшує ризикрозвитку побічних ефектів з боку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.Антациди, препарати кальцію, їжа та напої (окрім води) сповільнюютьвсмоктування алендронату, тому проміжок між застосуванням Рекостину та їжіповинен становити не менше 30 хв. А при застосуванні препаратів кальцію,Рекостин варто приймати за 1 год. до або через 3 - 4 год після їх вживання.Невідомо про клінічно вагомі взаємодії між алендронатом та засобами замісноїтерапії при менопаузі.Доведене введення ранітидину збільшує всмоктуванняалендронату.

Умовита термін зберігання.Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі 15 - 25°С.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1643 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я