А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Реалгін (Realgіn)

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідинасвітло-жовтого або світло-жовтого зі злегка зеленуватим відтінком кольору;

склад: 1 мл розчину містить: метамізолунатрію – 0,5 г, пітофенону гідрохлориду – 0,002 г, фенпіверинію броміу –0,00002 г;допоміжні речовини: 0,1 М розчин хлористоводневоїкислоти, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін′єкцій.

Фармакотерапевтична група. Синтетичніантихолінергічні засоби (спазмолітики) у комбінації з аналгетиками. Код АТСА03D А02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. У складі препарату містяться тридіючі компоненти. Завдяки комбінації антиспазматичного (пітофенон гідрохлорид іфенпівериній бромід) та аналгетичного (метамізол натрій) компонентів, препаратзастосовують у випадках, коли необхідно отримати швидкий та довготривалийспазмолітичний ефект, а саме: при нирковій коліці, спазмах гладких м’язівсечовивідних шляхів, спазмах шлунка, кишечнику, жовчній коліці, спастичнійдисменореї, мігренеподібних станах і в інших випадках, які супроводжуються спазмомгладкої мускулатури та больовим синдромом. Аналгетична дія метамізолу натріюпов’язана з центральним і периферичним механізмами. Метамізол натрію пригнічуєциклооксигеназний шлях метаболізму арахідової кислоти, а також перешкоджаєвивільненню простагландинів, які підвищують чутливість організму до больовихподразників. Пітофенон, подібно до папаверину, надає пряму міотропну дію нагладкі м’язи та викликає їх розслаблення. Фенпівериній за рахунокхоліноблокуючої дії надає додатковий розслаблюючий вплив на гладкі м’язи.Фармакокінетика. Реалгін при внутрішньом′язовомузастосуванні з місця введення всмоктується швидко та в значній кількості.Метамізол, що входить до складу препарату, при внутрішньовенному та внутрішньом′язовомувведенні має системну біодоступність – майже 85%. Після введення його можнавиявити за короткий проміжок часу у плазмі. В організмі метамізол підлягаєінтенсивній біотрансформації. Метамізол метаболізується в печінці з утворенням4-N-метиламінофеназолу, 4-амінофеназолу, 4-N-ацетиламінофеназолу та4-N-форміламінофеназолу. Основні метаболіти метамізолу виявляються уцереброспінальній рідині та деякою мірою ексктретуються з молоком. Близько 60%зв′язується з білками плазми. Метамізол проникає крізь плаценту, зорганізму виводиться нирками. Період напіввиведення основного метаболіту –4-N-метиламінофелазолу становить близько 5 годин. Значні зміни концентрації ікліренса його метаболітів встановлено у хворих на цироз печінки.Фармакокінетика метамізолу в організмі вагітної жінки вивчена недостатньо.Фенотип ацетилювання не впливає на фармакокінетику метаболітів метамізолу вумовах підвищення дози.

Показання для застосування. Препарат застосовують увсіх випадках спазмів гладкої мускулатури, а також при больовому синдромірізної етіології (для знеболювання під час ниркової коліки, спастичних явищах усечовивідних шляхах, спазмах шлунка і кишечнику, спастичній дисменореї, жовчнійколіці, дискінезії жовчних шляхів). Як допоміжний засіб під час та післядіагностичних досліджень для зняття спазму досліджуваних органів.Мігренеподібний головний біль, який спричинений спазмом судин. Гіпертермія.

Спосіб застосування та дози. Реалгін вводять внутрішньом′язовоабо внутрішньовенно. При внутрішньовенному застосуванні препарат вводятьповільно. Разова доза варіює від 2 мл до 5 мл, залежно від виду і тяжкостіклінічної симптоматики. При наявності показань ін′єкцію можна повторитичерез 6-8 годин. Але тривалість подібного застосування не повинна перевищувати2-3 дні. При відсутності терапевтичного ефекту слід припинити застосуванняпрепарату, а при доброму та задовільному ефекті можна перейти до пероральногоабо ректального введення. Разову і добову дози, як і тривалість лікувальногокурсу, визначають залежно від вираженості клінічної симптоматики таепіопатогенезу захворювання.

Побічна дія. Реалгін, як й іншіпрепарати, які містять піразолонові деривати, може викликати алергію (шкірнийвисип, еритема, кропив′янка, свербіж, у поодиноких випадках –анафілактичний шок).Іноді може виникати затримка сечі, порушення зору,сухість у роті.При довготривалому лікуванні може спостерігатисянефротоксичність та реакції у вигляді синдрому Лайелла і синдромуСтівенса-Джонсона. Внаслідок вираженої спазмолітичної дії препарату можерозвинутись стеноз шлунково-кишкового тракту механічного генезу, що призведе дозатримки проходження вмісту та інтоксикації. У подібних випадках небажанекількоразове введення Реалгіну. Одним із серйозних побічних ускладнень привведенні препарату є його гематотоксична дія, що проявляється розвиткомагранулоцитозу, і можлива внаслідок імуноалергічної реакції. У таких випадкахможливий явно виражений генетично обумовлений ризик.

Протипоказання. Підвищена чутливість докомпонентів, з яких складається препарат, особливо до похідних піразолу.Вроджений дефіцит глюкозо-6-фосфат дегідрогенази. Печінкова порфірія. Порушенняз боку системи кровотворення (гемопоезу). Вагітність: перші 3 місяці і останні6 тижнів. Період лактації. Дитячий вік (до 15 років). Закритокутова глаукома.Гіпертрофія передміхурової залози (ІІ-ІІІ ступінь) з накопиченням залишківсечі. Механічний стеноз травного тракту. Мегаколон. Колаптоїдні стани. Атоніїжовчного та сечового міхурів.

Передозування. Блювання, відчуття сухостів роті, зміна потовиділення, порушення акомодації, артеріальна гіпотензія,сонливість, спутаність свідомості, порушення функцій печінки та нирок, судоми.Терапія – симптоматична.

Особливості застосування. Препарат проникає в груднемолоко, тому при застосуванні Реалгіну потрібно припинити годування груддю наперіод 48 годин з моменту введення препарату. Особливо ретельно повинні бутизважені лікарем показання для застосування Реалгіну у пацієнтів з порушеннямгемопоезу, при бронхіальній астмі і хронічних інфекціях дихальної системи залергічним компонентом. Призначати Реалгін вагітним потрібно з обережністю ітільки після консультації з лікарем-гінекологом. Іноді метаболіти метамізолуможуть забарвлювати сечу у червоний колір.Маючи на увазі великий ризик виникнення симптомівнадчутливості, внутрішньовенне введення Реалгіну проводять дуже обережно. Цейризик ще вищий у осіб з харчовою та медикаментозною алергією, сінною нежиттю,бронхіальною астмою. Ці хворі вимагають особливої уваги при застосуванніРеалгіну. У хворих з гематологічними захворюваннями на час приймання препаратуабо в анамнезі необхідно дуже уважно вирішувати питання про показання длязастосування Реалгіну. Якщо препарат призначено, в ході лікування потрібендинамічний контроль гематологічних показників. При довготривалому (більшетижня) застосуванні препарату необхідний контроль картини периферичної крові тафункціонального стану печінки. Захворювання нирок та печінки потребуютьіндивідуального дозування, так як можливі прояви побічної дії метамізолу нанирки і збільшення періоду напіввиведення метаболітів метамізолу при порушенніфункції гепатоцитів. Підліткам старше 15 років рекомендується вводити Реалгінвнутрішньом′язово. Необхідно утримуватися від парентерального введеннядітям до 15 років (у разі необхідності – призначають залежно від маси тіла, від0,1 до 1,8 мл), тому що нерідко у цих випадках виникає побічна дія. При проявісимптомів надчутливості, порушенні функції печінки або змін картини крові слідприпинити лікування Реалгіном.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Призастосуванні Реалгіну слід уникати вживання алкоголю, оскільки існуєймовірність взаємного потенціювання дії. Поєднане застосування Реалгіну зіншими ненаркотичними аналгетиками може призвести до взаємного посиленнятоксичних ефектів. Трициклічні антидепресанти, протизаплідні засоби длявнутрішнього застосування, алопуринол порушують метаболізм метамізолу в печінціта підвищують його токсичність. Барбітурати, фенілбутазон та інші індукторимікросомальних ферментів печінки ослаблюють дію метамізолу. Седативні засоби татранквілізатори посилюють знеболюючу дію Реалгіну. При одночасному призначенніРеалгіну з препаратами хініну можливе підсилення антихолінергічного ефекту.Реалгін зменшує концентрацію циклоспорину в плазмі крові.

Умови та термін зберігання. Препарат зберігати взахищеному від світла місці при температурі 8-15 0С. Зберігати внедоступному для дітей місці!Термін придатності – 2 роки. Не застосовуватипрепарат пiсля вказаного термiну придатностi
Переглядів: 750 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я