А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Расептол – 120, расептол –480, расептол – 960 (Raseptol – 120,raseptol – 480, raseptol – 960)

міжнародна тназва: Co-trimoxazolum;основні фізико-хімічні властивості: таблетки по 120 мг і 480 мг білогокольору, круглі, плоскі з рискою;таблетки по 960мг білого кольору, двоопуклі, капсуловидні з рискою.

склад: 1 таблетка по 120 мг містить:сульфаметоксазолу – 100 мг, триметоприму – 20 мг;1 таблеткапо 480 мг містить: сульфаметоксазолу – 400 мг, триметоприму - 80 мг;1 таблеткапо 960 мг містить: сульфаметоксазолу – 800 мг, триметоприму - 160 мг; допоміжні речовини: крохмаль, желатин, натрієва сіль метилпарабену,магнію стеарат, тальк, кремнію діоксид колоїдний, натрієва сіль пропилпарабену,натрію крохмальгліколят.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протимікробний засіб для системного застосування.Сульфаніламіди та триметоприм. Код АТС: J01Е Е01.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат. Сполучення Сульфаметоксазолу татриметоприму, кожен з яких має бактеріостатичною дію, забезпечує високубактерицидну активність відносно грампозитивних і грамнегативнихмікроорганізмів, у тому числі бактерій стійких до сульфаніламідних препаратів.Сульфаметоксазол порушує синтез дигідрофолієвої кислоти в бактеріальнихклітинах , а триметоприм перешкоджає перетворенню дегідрофолієвої кислоти втетрагідрофолієву, що порушує метаболізм мікроорганізмів. Препаратефективний відносно стрептококів, стафілококів, пневмококів, паличкидизентерійної, черевного тифу, кишкової палички, протею; неефективний відносномікобактерій туберкульозу, спірохет, синьогнойної палички. Фармакокінетика. Припероральному застосуванні препарат швидко всмоктується і досягає максимальноїконцентрації, залежно від призначеної дози, протягом 2 – 4 год. після прийому.Расептол широкорозповсюджується у тканинах рідинах тіла, включаючи мокротиння, тканиннірідини, рідину середнього вуха, рідину простати, вагінальну рідину, жовч таліквор.Приблизно 44%триметоприма і 70% сульфаметоксазолу зв’язується з білками плазми. Середній часнапіввиведення сульфаметоксазону і триметоприну становить 8 год. і 8 – 10 год.Однак у пацієнтів з ослабленою функцією печінки спостерігається збільшення часунапіввиведення обох компонентів. Помітні кількості триметоприму ісульфаметоксазолу присутні в крові протягом 24 год. після внутрішнього прийому.Стаціонарні середні концентрації триметоприму і сульфаметоксазолу в плазмістановлять, відповідно, 1,72 мг на мл і 68,0 мг на мл. Ці стаціонарні рівніконцентрації досягаються через 3 дні після початку застосування Расептолу.Триметоприм ісульфаметоксазолу виводяться, в основному, нирками, як за рахунок клубочковоїфільтрації, так і тубуляційної секреції. Концентрація двох компонентів у сечізначно вища, чим їх концентрація в крові.

Показання длязастосування. Расептол застосовується для лікування інфекційно-запальних захворювань,викликаних чутливими до препарату мікроорганізмами: гострі інфекції дихальнихшляхів (фарингіт, тонзиліт, бронхіт, бронхіоліт, пневмонія, у тому числівикликані Haemophilus influenzaae та Pneumocustis carinii); інфекціїї ЛОР –органів (хронічний синусит, отит середнього вуха); інфекції статевих органів, утому числі постгонорейний уретрит, гонококова інфекція; тиф, паратиф, інфекціїшлунково-кишкового тракту, викликані сальмонелами, шигелами, ешорихіями,бруцелами; менінгіт, гнійно-септичні післяопераційні ускладнення, інфекції шкіриі м’яких тканин (абсцес, фурункул, карбункул, піодермія), бактеріальніінфекційні захворювання сечових шляхів, дихальних шляхів, шлунково-кишковоготракту, а також гострого запалення середнього вуха. Призначають дорослим длялікування діареї мандрівників.

Спосібзастосування та дози. Дозута термін лікування визначає лікар. Дітям до 3 років рекомендовано призначатиінші лікарські форми препарату.Дітям віком від 3 років до 5 років по 2 таблетки120 мг 2 рази на добу, від 6 до 12 років – по 1 таблетці 480 мг 2 рази на добу,дорослим і дітям старшим 12 років по 1 таблетці 960 мг 2 рази на добу дозникнення клінічних симптомів, а потім, при довготривалому лікуванні, по 1таблетці 480 мг 2 рази на добу. Дітям препарат застосовувати тільки запризначенням лікаря та в рекомендованій ним дозі.Препаратпотрібно приймати з інтервалом 12 год., після їди та запивати великою кількістюрідини.

Побічна дія. Найчастіші побічні реакції, які виникаютьпри звичайному дозуванні, - це алергічні реакції: свербіж, і шкірні висипи,набряк Квінке; легкі порушення діяльності шлунково-кишкового тракту, такі як:нудота, блювання, виразковий гингівіт, лейкопенія, тромбоцитопенія, рідше –глосит, агранулоцитоз, мегалобластна анемія, пурпура, псевдомембранозний коліт,синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лойєлла. У хворих з дефіцитомглюкозо-6-фосфатодегідрогенази можливий гемоліз еритроцитів.Протипоказання. Підвищеначутливість до триметоприму або сульфонамідів, пацієнти з кліренсом креатинінуменше 15 мл за хв., мегалобластною анемією, викликаною дефіцитом солей фолієвоїкислоти. Не рекомендовано призначати при р-гемолітичному стрептококовомуфарингіті групи А, ослабленій функції печінки та нирок, захворюваннях крові.Расептолможе перешкоджати метаболізму фолієвої кислоти в період вагітності, томузастосування цього препарату при вагітності та в період лактації можливе лише утому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує ризик для плодуабо новонародженого. Препарат не назначають дітям віком до 3 років.

Передозування. Нудота, блювання, кишкові коліки, головний біль,сонливість, втрата свідомості, підвищення температури тіла, депресія, порушеннязору, гематурія, кристалурія. При довготривалому передозуванні можливийрозвиток тромбоцитопенії, лейкопенії, мегалобластної анемії, жовтяниці. Лікування проводять з урахуванням наявних симптомів:посилення ниркової екскреції шляхом прискорення діурезу (збільшення лужностісечі впливає на виведення сульфаметоксазолу), гемодіаліз (перитонеальний діалізнеефективний). Потрібно контролювати склад периферичної крові та вмістелектролітів. При виражених паталогічних змінах крові або жовтяниці призначаютьспецифічне лікування. Для усунення дії триметоприму на кровотворення можнапризначити кальцію фоліант, у дозі 3-6мг внутрішньом’язово протягом 5-7 днів.

Особливості застосування. З обережністю потрібно призначати препарат хворим зможливим дефіцитом фолієвої кислоти, з обтяженим алергічним анамнезом, бронхіальноюастмою, порушенням функцій печінки та щитовидної залози. При довготриваломузастосуванні препарату потрібно систематично проводити дослідження периферичноїкрові, функціонального стану печінки і нирок. Пацієнтам літнього вікупризначають препарати фолієвої кислоти.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Нерекомендовано приймати Расептол з тіазидними діуретиками, пероральнимицукрознижуючими засобами, непрямими антикоагулянтами, саліцилатами,фенілбутазоном, напроксеном, похідними параамінобензойної кислоти. Цей препаратможе збільшувати концентрацію в крові і посилювати дію ряду ліків, таких якфенітоін, дигоксин. Умови та термін зберігання.Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, притемпературі від 80 до 250 С.

Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 767 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я