А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ранигаст75 (Ranigast75)

міжнародна та хімічна назви: Ranitidinum;Гідрохлорид N-{2-[-5-диметиламін-метил/фурфурил]-тіетил}-Nметил-2-нітро-1, 1-вінілдіаміну;

основні фізико-хімічні властивості:круглі,двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою оранжевого кольору, діаметром 8мм;

склад: одна таблетка містить 75 мгранітидину;допоміжні речовини: полівінілпіролідон,магнію стеарат, целюлоза кристалічна, гідроксипропілметилцелюлоза, оранжевий лакЕ-110, титану діоксид, поліетиленгліколь 6000, тальк, пропіленгліколь.

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.

Фармакотерапевтична група. АнтагоністиН2-рецепторів. Засоби для лікування пептичної виразки шлунка. Код АТС АО2В АО2

Фармакологічні властивості. Активний компонентпрепарату ранітидин єантагоністом Н2-рецепторів. Основні фармакологічніефекти препарату – пригнічення секреції шлункового соку за рахунок блокадигістамінових Н2-рецепторів. Швидко зникають симптоми, пов’язані з надлишковоюсекрецією кислоти соляної (печія, диспепсія). Одна таблетка діє протягом 6-8години.

Фармакокінетика. Приблизно 50% прийнятоївнутрішньо дози ранітидину всмоктується з шлунково-кишкового тракту.Максимальна концентрація в крові після прийнятої добової дози 150 мг досягаєвеличини 478 мкг/мл протягом tmax, що становить 2,63 години.На всмоктування препарату приймання їжі не маєсуттєвого впливу. Період напівелімінації препарату становить приблизно 2години. Ранітидин виділяється з грудним молоком і досягає концентрації від25-100% її рівня у сировотці крові.Ранітидин біотрансформується в печінці до N-оксидуранітидину, диметилранітидину (1%) та S-оксиду ранітидину (1%).Ранітидин виводиться з організму, головним чином, ізсечею шляхом клубочкової фільтрації.Ранітидин можна виділити з організму шляхомгемодіалізу.

Показання

для застосування.Симптоматичне лікування печії та диспептичних розладів, які мають місце привідсутності органічних захворювань травного тракту.

Спосіб застосування та дози. Дорослі і діти старші 12років.У випадку появи диспептичних розладів призначають по1 таблетці, вкритій оболонкою, 75 мг. Якщо після застосування препаратусимптоми утримуються довше, ніж 1 годину, слід призначити додатково 75 мгпрепарату. Не слід призначати бульше 2 таблеток на добу.Таблетку слід проковтнути цілою, запиваючи невеликоюкількістю води. Курс лікування становить не більше 2 тижнів. Якщо симптоми незникають через 2 тижні лікування, пацієнт повинен звернутися до лікаря.

Побічна дія.Ранигаст® 75, як правило, добре переноситься.Протягом лікування можливі прояви таких небажанихсимтомів, як втомлюваність, головний біль та запаморочення, сонливість абобезсоння, погіршення зору.Ранітидин рідко викликає порушення серцевого ритму(зменшення чи збільшення частоти серцевих скорочень), шлунково-кишкові розлади(нудота, блювання, пронос, біль в животі) та розлади функції печінки.Спорадично можуть з’явитися алергічні реакції.Раптова поява таких симптомів, як стискаючий біль в грудній клітині, дихання зісвистом, висип, свербіж шкіри обличчя і повік може свідчити про підвищенучутливість до препарату.В окремих випадках можливі зміни в картині крові(лейкопенія, гранулоцитопенія, тромбоцитопенія), біль у м’язах та суглобах.

Протипоказання.Підвищена індивідуальна чутливість до ранітидину абоінших компонентів препарату.Не рекомендовано для застосування у дітей до 12років.Вагітність.Лактація.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Засоби, що понижують кислотність, прийняті одночасноз ранітидином, не впливають на процес його всмоктування.Ранітидин, знижуючи кислотність шлункового соку,може змінювати всмоктування таких препаратів, як, наприклад, кетоконазол, ефіриампіциліну.Паління знижує ефективність ранітидину.

Передозування. У результаті передозуванняпрепарату „Ранигаст® 75” можлива короткочасна поява небажаних симптомів,подібних до тих, які можуть з’явитись під час лікування ранітидином (див.розділ – „Побічна дія”).Іноді можливі прояви гіпотензії та порушення ходи.У випадку отруєння цим препаратом специфічнийантидот відсутній.При отруєнні слід звернутись до лікаря, якийпризначить відповідне лікування.

Особливості застосування. Перед початком лікуванняпрепаратом слід проконсультуватися у лікаря у таких випадках:недостатність функції печінки та нирок;розлади серцевої функції;порфірія;незаплановане зниження ваги тіла із супутньоюдиспепсією, яка вперше проявилась в середньому чи похилому віці;супутні захворювання, які лікуються іншимипрепаратами, призначеними лікарем.Вплив препарату на здатність докерування транспортними засобами та виконання робіт, які вимагають високоїшвидкості психомоторної реакції.Небажані явища з боку центральної нервової системи,такі як запаморочення, сонливість, погіршення зору, можуть пригнічуватипсихомоторну активніть і тому препарати при керуванні транспортними засобами тапри обслуговуванні обладнання треба застосовувати з обережністю.

Умови та термін зберігання. Препарат зберігати всухому, захищеному від світла місці, при температурі нижче 25єС.Зберігати в місці, недоступному для дітей.Термін зберігання – 3 роки
Переглядів: 734 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я