А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Радедорм 5 (Radedorm 5)

міжнародна назва: нітразепам;

основні фізико-хімічні властивості: білі чи білі зі слабким жовтуватим відтінком,круглі, плоскі таблетки з рискою, гладкою поверхнею;

склад: одна таблетка містить 5 мг діючої речовининітразепаму;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, лактозабезводна, натрію крохмальгліколят.

Форми випуску.Таблетки.Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативнізасоби, похідні бензодіазепіну.Код АТС N05CD02.Фармакологічні властивості. Після прийому внутрішньонітразепам швидко і добре абсорбується. Після перорального прийому 5 мгмаксимальна концентрація в плазмі досягає від 40 до 68 нг/мл через проміжокчасу від 38 до 120 хвилин. Одночасний прийом їжі затримує і знижує максимальнуконцентрацію в плазмі до 30%. Фаза розподілу значно варіює в діапазоні від 1,7до 3,5 години. Зв’язування з білками крові від 85 до 88%.Печінкова елімінація повільна, період напіввиведеннястановить 25-30 годин. Приблизно 1 % препарату виводиться в незмінному стані зсечею. При прийомі кожного дня здійснюється кумуляція нітразепаму, оскількививедення повільне. Нітразепам долає гематоенцефаліний та плацентарний бар’єри.Виділяється з грудним молоком.Біодоступність при пероральному прийомі 54-98 %.

Показання длязастосування.Симптоматичне лікування недостатньої тривалостінічного сну.Лікування блискавичних кивкових салаамових судом угрудних і маленьких дітей.Вказівка:Не всі порушення сну потребують медикаментозноголікування. Часто вони є вираженнями соматичних або психічних захворювань, і їхможна усунути іншими заходами або лікуванням основної хвороби.Спосіб застосування та дози.Дози препарату лікар підбирає індивідуально залежновід загального стану хворого, показання до застосування і тяжкостізахворювання. При цьому дотримуються основного правила – призначати якнайменшідози препарату.Недостатнятривалість нічного сну:Увечері – приблизно за півгодини перед сном –дорослі приймають Радедорм® 5 разовою дозою, яка становить 1/2- 1 таблетку (2,5 – 5 мг нітразепаму).Добові дози Радедорму® 5, які становлять2 таблетки (10 мг нітразепаму), перевищувати не варто.Пацієнтам похилого віку та ослабленим хворим, атакож людям з органічними ураженнями головного мозку, порушеннями дихальної,серцево-судинної, печінкової або ниркової функцій Радедорм® 5призначають в низьких дозах, тобто по 1/2 таблетки (2,5 мгнітразепаму) на ніч. Добову дозу Радедорму® 5, яка становить 1таблетку (5 мг нітразепаму), якщо можна, перевищувати не варто.Блискавичні кивкові салаамовісудоми у грудних і маленьких дітей:Дітям Радедорм® 5 призначають одноразовоюдозою по 1/2 – 1 таблетці (2,5 – 5 мг нітразепаму) надобу.Таблетки приймають не розжовуючи і запиваютьневеликою кількістю рідини. Увечері таблетки не рекомендується приймати наповний шлунок, тому що інакше треба враховувати уповільнений початок діїпрепарату і – залежно від тривалості сну – сильніші ефекти післядії, яківиникають наступного ранку або вдень.Тривалість застосування препарату визначає лікаріндивідуально для кожного хворого, залежно від тяжкості захворювання.При гострих порушеннях нічного сну застосуванняРадедорму® 5 обмежують разовими дозами або кількома днями.При хронічних порушеннях тривалості нічного снуперіод застосування препарату визначається перебігом хвороби. Після щоденногоприйому Радедорму® 5 протягом двох тижнів шляхом поступового зниженнядози лікар повинен з’ясувати необхідність продовження або припинення лікування.Необхідно враховувати, що після раптового припиненнялікування Радедормом® 5, яке проводилось більше 1 тижня, можутьзнову загостритись розлади сну. Тому лікування рекомендується закінчуватипоступовим зменшенням дози препарату.Регулярний прийом Радедорму® 5 більше 4тижнів приписується тільки у виняткових випадках.Лікування судомних нападів проводять протягомтривалого періоду.

Побічна дія.Часті побічні діїЗалежно від дози препарату у хворих часто виникаютьденна втома, сонливість, знесилення, запаморочення, приглушеність, порушенняходи і рухів (атаксія), уповільнення реакцій на зовнішні подразники, порушенняконцентраційної здатності та ослаблення пам’яті (антероградна амнезія).Вранці, після прийому Радедорму® 5напередодні ввечері, у хворих може відзначатись виражена залишкова втома інездатність концентруватись, які можуть негативно впливати на активну участьхворих у вуличному русі. Перевжно це стосується хворих похилого віку. У зв’язкузі здатністю препарату знижувати тонус м’язів необхідно бути обережним при йогозастосуванні (небезпека нападу падіння!).Рідкісні побічні діїУ рідкісних випадках можливі м’язова слабкість,головний біль, сплутаність свідомості, сухість в роті, нудота, блювання, запорі невелике падіння артеріального тиску. Крім того, спостерігались свербіж івисипи на шкірі.Дуже рідкісні побічні діїДуже рідко може підвищуватись апетит.Випадкові побічні діїІноді у чоловіків відзначається послабленнястатевого потягу, а у жінок розлади менструацій.Послаблене дихання (пригнічення дихання) можевиникати у хворих на стеноз (обструкцію) дихальних шляхів і ушкодженняголовного мозку.При лікуванні Радедормом®5 судом угрудних і маленьких дітей можливо підсилення секреції бронхіального слизу ізумовлене цим закупорювання дихальних шляхів.При застосуванні Радедорму® 5 високимидозами і протягом тривалого періоду можуть виникати такі побічні явища, якуповільнене і нечітке мовлення (розлади артикуляції), порушення координаціїрухів і ходи (мозочкова атаксія) і розлади зору (подвоєння в очах, ністагм). Ціпрояви зникають після зниження дози або відміни медикаменту. При розвитку ухворих маячних уявлень (галюцинації) і таких “парадоксальних” реакцій, як підвищенаагресивність, гострі стани збудження, почуття страху, думки про самогубство,спазми різних груп м’язів, важке засинання, недостатня тривалість нічного сну,лікування Радедормом® 5 треба припинити.При раптовому припиненні тривалого щоденного лікуванняРадедормом® 5, через приблизно 2 –5 днів після останнього прийому, ухворих можуть розвинутись порушення сну і кошмарні сновидіння. Крім того,можуть знову тимчасово загострюватись почуття страху (іноді аж до панічного),стану емоційної напруженості, збудження і внутрішнього неспокою. Клінічнакартина таких станів може виражатись тремтінням і пітливістю, її симптомиможуть зростати аж до фізичних і психічних реакцій, що загрожують життюхворого, таких як судомні напади і симптоматичні психози (наприклад, делірійабстиненції).

Протипоказання.Радедорм® 5 протипоказаний при: відомійіз анамнезу підвищеній чутливості до діючої речовини або інших лікарськихзасобів подібної хімічної структури (так звані “бензодіазепіни”), відомій ізанамнезу або наявній лікарській, наркотичній і алкогольній залежності, гостромуотруєнні алкоголем, снодійним, знеболювальним або психотропними засобами(антидепресанти, нейролептики, літій), тяжкій формі патологічної слабкостім’язів (тяжка міастенія) і гострому нападі глаукоми (вузькокутова глаукома).Тільки з великою обережністю Радедорм® 5застосовують при: порушеннях ходи і рухів центрального походження (спінальна імозочкова атаксія), тяжких ураженнях печінки (наприклад, при жовтянці), тимчасовійзупинці дихання уві сні (синдром зупинки дихання уві сні), як, наприклад, прикардіореспіраторній недостатності і тяжкій хронічній дихальній недостатності(гіперкапнія), в основному в стадії гострого погіршення.Пацієнти похилого віку та ослаблені люди, а такожхворі з органічними ураженнями головного мозку, серцево-судинною і дихальноюнедостатністю, зниженою функцією печінки або нирок взагалі сильніше реагують надію Радедорму® 5. Тому при лікуванні таких хворих препаратзастосовують з великою обережністю.В період вагітності Радедорм® 5 незастосовують. Більш тривале застосування Радедорму® 5 при вагітностіабо призначення його у великих дозах незадовго перед пологами може бутипричиною розвитку у новонародженого синдрому відміни. Прийом великих дозРадедорму® 5 незадовго до або одразу ж після пологів може викликатиу новонародженого так званий синдром в’ялої дитини, який характеризуєтьсязниженою температурою тіла (гіпотермія), падінням артеріального тиску(гіпотонія), обмеженням функції дихання (пригнічення дихання) і слабкимсмоктальним рефлексом.При вагітності, що настала в період лікування,питання про подовження або припинення лікування вирішується у кожному випадкуокремо.Радедорм® 5 не варто застосовувати підчас годування груддю, тому що він переходить в материнське молоко. Принеобхідності проведення лікування припиняють грудне вигодовування припиняють.

Передозування.При прийомі дуже великої дози препарату можеспостерігатись сильна втома. В такому випадку необхіждно терміново звернутисядо лікаря, який, орієнтуючись на симптоми отруєння, проведе відповіднелікування.

Особливості застосування.Перед початком терапії необхідно з’ясуватиіндивідуальну реакцію хворого на медикамент для того, щоб якмога раніше виявитивідносні передозування препарату. Це особливо стосується людей похилого віку іослаблених, хворих з органічними ураженнями головного мозку, недостатністюдихання і кровообігу, а також зі зниженою функцією печінки і нирок.Радедорм® 5 має первинний потенціал, якийвикликає залежність. Вже при щоденному прийомі його протягом кількох тижніввиникає небезпека розвитку фізичної і психічної залежності. Це почуттярозвивається не тільки при зловживанні нітразепамом, особливо високими дозами,а й при застосуванні його в звичайних терапевтичних дозах. Тому лікуванняпродовжують проводити тільки за життєвими показаннями після ретельногозіставлення користі терапії з ризиком розвитку почуття звикання і залежностівід медикаменту.Протягом тривалого лікування необхідно періодичнопроводити аналізи крові і перевіряти функцію печінки.Крім того, враховуючи режим особистого життя(наприклад, трудова діяльність), хворим дають докладні поради про те, якповодитись у певних щоденних ситуаціях.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.При комбінованому застосуванніРадедорму® 5 з іншими медикаментами, які впливають на центральнунервову систему (наприклад, психотропні, снодійні, деякі знеболювальні засоби),може відзначатись взаємне підсилення їх дій.Радедорм ®5 можепідсилювати дію засобів, які розслаблюють м’язи (міорелаксанти).При одночасному застосуванніциметидину (засіб для лікування виразки шлунка) може підсилюватись іподовжуватись заспокійлива дія Радедорму® 5, яка передусімвиражається у втомі та приглушенні свідомості.Вальпроєва кислота (засіб длялікування епілепсії), певно, посилює вплив Радедорму® 5 у дітей,хворих на епілепсію.При комбінованому застосуванні зпротизаплідними засобами (гормональні контрацептиви) може уповільнюватисявиведення Радедорму® 5 із організму.Внаслідок того що в окремиххворих, які тривалий час лікувались іншими медикаментами, важко завчаснопередбачити характер і чмсло можливих взаємодій, то у таких випадках терапіюРадедормом® 5 починають з обережністю.Необхідно відмовитись від одночасноговживання алкоголю, тому що він несподіваним чином може змінювати і підсилюватидію Радедорму ® 5

Умови та термінзберігання.Зберігати при кімнатнійтемпературі. Зберігати в недоступному для дітей місці!Термін зберігання – 5 років
Переглядів: 1617 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я