А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Р.б.тон (R.b.tone)

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули №1, з корпусомта кришечкою червоного кольору з написами “R.B.TON” на корпусі та логотипом“Medley” на кришечці, що містять неоднорідний порошок світло-коричневогокольору;

склад: 1 капсула містить заліза глюконату 200 мг, кислотиаскорбінової (вітамін С) 38 мг, тіаміну нітрату (вітаміну В1) 3 мг,ціанокобаламіну (вітаміну В12 у вигляді суміші з порошком желатину0.1%) 4 мкг, рибофлавіну (вітаміну В2) 2,5 мг, піридоксинугідрохлориду (вітаміну В6) 1 мг, нікотинаміду 23 мг,D-кальцію пантотенату (вітаміну В5) 2,5 мг, кальцію фосфатудигідрату 100 мг, фолієвої кислоти 0,5 мг, цинку сульфату 33 мг;допоміжні речовини: лактоза, тальк очищений, магніюстеарат, кремнію діоксид колоїдний, вазелінове масло (легке).

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Протианемічні засоби. Залізо, полівітаміни,мікроелементи. Код АТС В03А Е04.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Р.Б.ТОН – це комбінований препарат,що містить залізо, вітаміни і мікроелементи. Застосовується для лікуваннязалізодефіцитних анемій. Ефект препарату Р.Б.ТОН залежить від дії кожного зкомпонентів препарату. При застосуванні Р.Б.ТОНу швидко ліквідується дефіцитзаліза, що призводить до регресії клінічних і лабораторних показників анемії.Застосування препарату під час вагітності запобігає передчасним пологам,гіпоксії і вадам розвитку плода.Заліза глюконат – компенсує нестачу заліза,необхідного для нормального утворення гемоглобіну в процесі еритроцитопоезу.Вітамін С (аскорбінова кислота) підвищує всмоктування елементарного заліза,бере участь у метаболізмі фолієвої кислоти, яка також необхідна для нормальногогемопоезу: розвитку мегалобластів і утворення нормобластів, біосинтезу тимідинута пуриннуклеотидів, необхідних для синтезу ДНК у клітинах. Під час вагітностізахищає організм від впливу тератогенних факторів.Цинк – надзвичайно важливий елемент, який єскладовою частиною 20-ти металоферментів, таких як карбоангідраза, молочнадегідрогеназа, лужна фосфатаза; діє у якості кофактору для синтезу ДНК та РНК,бере участь у синтезі білків і багатьох гормонів, процесі розвиткурепродуктивних органів. Впливає на активність гонадотропних гормонів гіпофіза.Вітаміни групи В, що включають вітамін В1(тіамін), вітамін В2 (рибофлавін), нікотинамід, вітамін В5(кальцію пантотенат), вітамін В6 (піридоксин) і вітамін В12 (ціанкобаламін)беруть безпосередню участь у метаболізмі білків, жирів і вуглеводів, у багатьохреакціях біологічного окислення, входять до складу життєво необхіднихферментів.Вітамін В12 є важливим для росту,розмноження клітин, утворення крові та синтезу нуклеопротеїну та мієліну,головним чином завдяки його впливу на метаболізм метіоніну, фолієвої кислоти тамалонової кислоти.Кальцію гідрофосфат необхідний для усунення нестачікальцію при гіпокальційемії.Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Залізодефіцитна анемія різної етіології,включаючи анемію вагітних.Латентний дефіцит заліза в організмі, пов’язаний з вагітністю,лактацією, порушенням абсорбції заліза, тривалими кровотечами, неповноціннимхарчуванням, хронічними інфекційними захворюваннями.

Спосіб застосування та дози. Дозування та тривалість застосуванняпрепарату залежать від ступеня тяжкості анемії. Звичайна доза для дорослих тадітей старше 12 років становить по 1 капсулі 1 раз на день, за 1 годину довживання їжі. В тяжких випадках доза може бути збільшена до 2 капсул на добу(по 1 капсулі вранці і ввечері). Тривалість застосування залежить від динамікизахворювання і чутливості до препарату.

Побічна дія. У пацієнтів, чутливих до препаратів, що містятьзалізо, можуть виникнути печія, гіркий присмак у роті, нудота та блювання,дискомфорт у шлунку, запор або пронос. Глюконат заліза може спричинити почорніннявипорожнень. Можливі також алергічні реакції: висип, свербіж, в окремих випадках –анафілактичний шок. У деяких пацієнтів можливі головний біль та запаморочення,слабкість, відчуття тиску за грудниною, біль у горлі.Побічні явища зазвичай мають минущий характер.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з інгредієнтівпрепарату. Чутливість до заліза. Гемохроматоз та гемосидероз, гемолітичнаанемія. Дитячий вік до 12 років.

Передозування. Симптоми: при передозуванні можливі небажані реакціїз боку шлунково-кишкового тракту: біль у животі, нудота, блювання, запор абопронос (можливо з наявністю крові), а також головний біль, запаморочення,слабкість, збудження, парестезії, зниження артеріального тиску, відчуттясерцебиття. При вживанні високої дози можливі судоми, сплутаність свідомості,печінковий і нирковий некроз, кома, лихоманка.Лікування: до проведення специфічної терапії -промивання шлунка, прийом молока. При значному підвищенні ферітину в сироватцікрові специфічна терапія включає призначення дефероксаміна внутрішньо іпарентерально. Гемодіаліз неефективний для виведення заліза, але може бутипризначений для виведення інших компонентів препарата.

Особливості застосування. Не слід призначати препарат при анеміях, непов’язаних з дефіцитом заліза! Як і інші препарати, що містять залізо Р.Б.ТОН слідпризначати з 1-2 годинною перервою між прийомом їжі для запобігання зниженняабсорбції заліза.Препаратслід обережно призначати пацієнтаміз виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, а також пацієнтам, щостраждають на ентерит, виразковій коліт, подагру, цукровий діабет, бронхіальнуастму. Пацієнтам з захворюваннями печінки, нирок і серцяслід призначати препарат в умовах медичного спостереження. Немає даних щодобезпечності застосування препарату у дітей до 12 років.При курсовому застосуванні Р.Б.ТОНу необхіднийсистематичний контроль сивороткового заліза і гемоглобіну.Вагітність і лактація.При доведеному дефіциті заліза в організмі під часвагітності і лактації застосування Р.Б.ТОНу є обґрунтованим і безпечним.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антациди й інші препарати, що знижуютькислотність шлункового соку, препарати кальцію, панкреатин, кофеїн знижують абсорбціюР.Б.ТОНу. Інтервал між прийомом з цими лікарськими засобами має становити 1 - 2години.Препарат знижує абсорбцію фторхінолонів,пеніциламіна, тетрациклінів, їх слід застосовувати за 2 години до або за 2години після прийому Р.Б.ТОНу.Етанол сприяє абсорбції заліза і підвищує ризикрозвитку токсичних ускладнень.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 С, узахищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2роки
Переглядів: 1309 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я