А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Офтан тимолол (Oftan timolol)

міжнародна та хімічнаназви: timolol;(S)-1-Бутиламіно-3-(4-морфоліно-1,2,5-тіадіазол-3-ілокси) пропан-1-ол малеат;

основні фізико-хімічнівластивості:прозорий, безбарвний розчин;

склад: 1 мл міститьтимололу малеату, в перерахунку на тимолол 5,0 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію фосфат однозаміщений2-водний, натрію фосфат двозаміщений 12-водний, натрію гідроксид, вода дляін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Протиглаукомні та міотичні засоби. Блокаторибета-адренорецепторів. Код АТС S01ED01.

Фармакологічні властивості. Офтан® Тимолол є неселективним блокатором бета-рецепторів,що застосовуються для зниження підвищеного внутрішньоочного тиску. Він добревсмоктується в оці. Максимальна дія настає протягом декількох годин післязакапування і може тривати до 24 годин. Дія препарату на внутрішньоочний тискзумовлена пригніченням продукції водянистої вологи ока. Дія препарату на відтікводянистої вологи з ока вважається незначною.Тимолол не має симпатоміметичної активності, також він не діє настабільність мембран. Не впливає на розмір зіниці або акомодацію. Післямісцевого введення тимолол надходить у системний кровотік через кон’юнктиву,слизову носа і шлунково-кишковий тракт. Препарат добре переноситься, йогозастосування не викликає залежності.Фармакокінетика.Після місцевого застосування препарату максимальне зниженнявнутрішньоочного тиску настає через 3–4 години і триває від 10 до 20 год.Початок зниження внутрішньоочного тиску звичайно проявляється через півгодинипісля закапування разової дози препарату.

Показання для застосування. Глаукома, підвищений внутрішньоочний тиск, відкритокутова глаукома,глаукома після операції з приводу катаракти і у деяких хворих, вториннаглаукома.Препарат можна застосовувати з міотиками при лікуванні закритокутовоїформи глаукоми.

Спосіб застосування та дози. По одній краплі 1–2 рази на добу закапувати у хворе око.Внутрішньоочний тиск слід вимірювати кожні 3–4 тижні після початку лікування,потім його слід вимірювати регулярно.

Побічна дія. Препарат добрепереноситься. Повідомлялось про сухість ока, почервоніння кон’юнктиви та повік,незначне зниження чутливості рогівки. Ці зміни піддаються зворотному розвиткупісля відміни препарату.Системні побічні явища:брадикардія, гіпотонія, погіршення недостатності кровообігу. Алергічні реакції: припідвищеній чутливості до одного з компонентів препарату можуть з’явитисявисипання або кропив’янка.

Протипоказання. Серцева недостатність, порушення ритму серця, особливоатріовентрикулярна блокада ІІ-ІІІ ступеня, брадикардія, бронхіальна астма,хронічні обструктивні захворювання легенів і схильність до бронхоспазму.Підвищена чутливість до тимололу малеату або бензалконію хлориду. Не слідпризначати немовлятам та дітям молодшого віку.

Передозування. При важкій брадикардії абобронхоспазмі внутрішньовенно вводять ізопреналін; при гіпотонії – добутамін;при гострій серцевій недостатності – традиційне лікування препаратаминаперстянки, діуретинами і киснем. Особливостізастосування.У хворих, яким планується оперативне втручання під загальноюанестезією, препарат слід застосовувати з обережністю. Препарат не слідзастосовувати при лікуванні новонароджених і дітей молодшого віку. Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам, хворим на цукровийдіабет.Тимолол не викликає міоз іне порушує акомодацію. Хворих із захворюванням судин головного мозку слідпопередити про можливий розвиток гіпотонії.Препарат містить консервант бензалконію хлорид, що може осідати нам’яких контактних лінзах. Перед закапуванням препарату лінзи слід вийняти івставити назад через 15 хвилин.Використання в період лактації та вагітності.Препарати, що містять бета-блокатори, не варто застосовувати під часвагітності та годування груддю. Препарат можна призначати тільки у тихвипадках, коли лікувальний ефект перевищує ризик для плоду або немовляти.Вплив наздатність керувати транспортними засобами та механізмами. Застосування препарату не викликає підвищеної стомлюваності і порушеньзору, тому не впливає на здатність керувати автомобілем.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Препарат можна комбінуватиз іншими засобами для лікування глаукоми, за винятком інших місцевихбета-блокаторів. Місцеві і системні побічні явища можуть спостерігатися ухворих, що одночасно застосовують пероральні бета-блокатори або блокаторикальцієвих каналів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15–250C.Зберігати в недоступному длядітей місці.Використати протягом 1 місяцяпісля розкриття флакона.

Термін придатності.3 роки
Переглядів: 713 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я