А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Офтан дексаметазон (Oftan dexamethason)

міжнародна та хімічнаназви: dexamethasone;9-фтор, 11,17,21-тригідрокси-16-метилпрегна-1,4-дієн-2,20-діон;

основні фізико-хімічнівластивості:прозорий, безбарвний розчин;

склад: 1 мл крапель міститьдексаметазону 21-натрію фосфат уперерахунку на дексаметазон 1 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, кислотаборна, бура, динатрію едетат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Протизапальні засоби, які застосовують вофтальмології. Кортикостероїди.Код АТС S01В А01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Дексаметазон є одним з найпотужніших глюкокортикоїдів.Він застосовується при лікуванні очних хвороб для пригнічення запальної реакціїу відповідь на механічне, хімічне або імунне ушкодження.Глюкокортикоїди мають протизапальну, антиалергічну, імуносупресивну тазнеболювальну дію. Вони стабілізують лізосомальні ферменти мембран лейкоцитів ігальмують вивільнення ферментів. Кортизолоподібні засоби гальмують синтезкінінів, мітоз і міграцію лейкоцитів, інгібують синтез антитіл і порушуютьрозпізнавання антигену.При місцевому застосуванні вплив кортизону на вуглеводний і ліпіднийметаболізм маловірогідний.Фармакокінетика. Після закапування в око препарат добре проникає вепілектелій рогівки і клітини кон’юнктиви. Після закапування в порожнинукон’юнктиви досягаються терапевтичні концентрації у водянистій волозі ока. Призахворюваннях, що охоплюють задні відділи ока, необхідне системне введенняпрепарату. Біодоступність дексаметазону після прийому внутрішньо досягає 75 -80%. Він помірно зв’язується з білками плазми (65 - 70%) і проникає практично вусі тканини. Середній об’єм розподілу становить 0,82л/кг. Дексаметазонметаболізується у печінці під дією цитохромвмісних ферментів CYP 2C; метаболітививодяться в основному з калом. Період напіввиведення дексаметазону з плазмидорівнює в середньому 3 години. Механізм дії обумовлює затримку настаннялікувальної дії на око на декілька годин. Тривалість протизапальної дії на окопісля закапування однієї краплі дексаметазону становить від 4 до 8 годин.

Показання для застосування. Негнійні форми кон’юнктивіту, кератиту,кератокон’юнктивіту, блефариту, особливо алергічного походження; ірит,іридоцикліт;- крайова виразка і поверхневі ушкодження рогівки різної етіології(хімічні, фізичні або імунні механізми);-для зменшення набряку і запалення у післяопераційному періоді.

Спосіб застосування та дози. Режим дозування встановлюється залежно відпоказань. Максимальна доза – 1 - 2 краплі в око кожної години. Після зменшеннясимптомів гострого запалення ту ж дозу закапують кожні 4 - 6 годин. Лікуванняпродовжують від декількох днів до декількох тижнів залежно від відповіді налікування.Застережні заходи:- тривале застосування дексаметазону при очних хворобах обмежується тимфактом, що у деяких хворих спостерігається тенденція до підвищеннявнутрішньоочного тиску. Ця спадкова тенденція проявляється через 2 - 6 тижнівпісля безперервного місцевого застосування. Якщо препарат застосовуєтьсяпротягом двох тижнів і більше, слід регулярно вимірювати внутрішньоочний тиск;- тривалезастосування також може викликати розвиток глаукоми з ураженням зорового нерва,зниження гостроти зору і випадання поля зору, а також формування задньоїсубкапсулярної катаракти. Лікування кортикостероїдами може згладжувати картинубактеріальної або грибкової інфекції, що може призвести до необоротногоушкодження. Тому у разі інфекційних захворювань препарат слід комбінувати зіспецифічним антибіотиком або антимікробним засобом.

Побічна дія. Місцева дія на око. Тривалелікування може викликати підвищення внутрішньоочного тиску. Якщо рогівкастоншується, виникає небезпека її перфорації. Є повідомлення про розповсюдженнябактеріальної інфекції і Herpes simplex під час лікування стероїднимигормонами.Системні побічні явища. Доказів, щодексаметазон викликає системні побічні явища при місцевому застосуванні, неіснує.Інші побічні явища. Можутьвідзначатися короткочасне печіння і поколювання в оці. Були повідомлення, щопісля місцевого застосування кортикостероїдів розвивалася глаукома з ураженнямзорового нерва, порушення гостроти зору і випадання поля зору, формуваласязадня субкапсулярна катаракта і після операцій з приводу глаукоми утворювалисяпухирці.

Протипоказання. Препарат протипоказаний хворим з підвищеноючутливістю до будь-якого компонента препарату.Інші протипоказання: інфекції, спричинені вірусами Herpes simplex,varicell, vaccinia та інші вірусні та грибкові захворювання і туберкульоз очей.Препарат протипоказаний при гострих гнійних інфекціях очей без одночасногозастосування антимікробних засобів.

Передозування. Про будь-які тяжкісистемні реакції через передозування не повідомлялося.Лікування побічних явищ і передозування. Якщо посилюються проявиалергії, слід відмінити лікування препаратом. Специфічного антидоту примісцевому застосуванні кортикостероїдів не існує. Лікування симптоматичне.Особливостізастосування.Препарат містить консервант бензалконію хлорид, який може осідати на м’якихконтактних лінзах. Контактні лінзи перед закапуванням препарату слід зняти івставити назад через 15 хвилин.Застосування в період лактації та вагітності.Препарат слідпризначати тільки у тих випадках, коли лікувальна дія у матері перевищує ризикдля плода.Немовлят,народжених матерями, що одержували великі дози кортикостероїдів у періодвагітності, слід пильно обстежувати на предмет недостатності ниркових залоз.Вплив наздатність керувати транспортними засобами та механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Клінічно значущої лікарської взаємодії препарату “Офтандексаметазон” не встановлено.

Умови та термін зберігання.Зберігатив недоступному для дітей місці. Зберігати при температурі +2 - +8°C.Використати протягом 1 місяця після розкриття флакона.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 823 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я