А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Офлокаїн-дарниця (Oflocain-darnitsa)

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого кольору зі слабким специфічнимзапахом

склад: 1,0 г мазі містить: офлоксацину - 0,001 г, лідокаїнугідрохлориду (в перерахунку на безводну речовину) - 0,03 г; допоміжні речовини: макрогол-400, макрогол-1500,макрогол-6000, проксанол-268, пропіленгліколь.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Хіміотерапевтичні засоби для місцевогозастосування. Код АТС В06В Х50.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Офлокаїн-Дарниця являє собою комбінаціюпротимікробного засобу групи фторхінолонів - офлоксацину та місцевогоанестетика лідокаїну на гідрофільній, гіперосмолярній і водорозчинній основі.Фармакологічні ефекти мазі зумовлені властивостямидіючих речовин, що входять до її складу. Офлоксацин забезпечує протимікробнівластивості мазі за рахунок дії на грампозитивні, і більшою мірою, награмнегативні бактерії, аеробну та анаеробну, спороутворюючу та аспорогеннумікрофлору у вигляді монокультур і мікробних асоціацій. Офлоксацин ефективнийтакож відносно госпітальних штамів, стійких до антибіотиків та сульфаніламідів.Завдяки гіперосмолярності мазевої основи зменшує набряк тканин навколо рани,впливає як на поверхневу, так і на глибинну ранову інфекцію. Місцевий анестетиклідокаїн забезпечує знеболювальний ефект мазі.Фармакокінетика. Офлоксацин та лідокаїн практично ненадходять до системного кровотоку при нанесенні мазі на здорову шкіру. Післянанесення на ранову поверхню, коли бар’єрні функції шкіри порушені, досистемного кровотоку надходить лише близько 3% використаної дози офлоксацину.Пік концентрації речовини в крові спостерігається через 3-4 год. Через 6 годпісля аплікації мазі офлоксацин в крові не визначається.

Показання для застосування. Офлокаїн-Дарниця, завдяки притаманним йомувластивостям, застосовується в хірургічній практиці, комбустіології,травматології та дерматології.У хірургічній практиці застосовується для лікуванняускладнених інфікованих ран у 1-й фазі ранового процесу різної локалізації тапоходження (ампутаційні кукси кінцівок, рани після хірургічної обробки гнійнихосередків, пролежні, трофічні виразки, післяопераційні ускладнені рани іфістули, абсцеси і флегмони щелепно-лицевої ділянки та ін.) після їххірургічної обробки.У комбустіології застосовується для профілактики талікування нагноєння опікових ран.У травматології застосовується для профілактики ілікування гнійних ускладнень.У дерматології застосовується для лікуваннягнійно-запальних захворювань шкіри, викликаних бактеріальною мікрофлорою.

Спосіб застосування та дози. Офлокаїн-Дарниця застосовують місцево.Після звичайної обробки ран та опіків мазь наносять безпосередньо на рановуповерхню, після чого накладають стерильну марлеву пов’язку. Можна спочаткунаносити мазь на перев’язувальний матеріал, а потім накласти перев’язувальнийматеріал із нанесеною на нього маззю на ранову поверхню.Тампонами, просоченими маззю, заповнюють порожнинигнійних ран після їх хірургічної обробки, а марлеві турунди з маззю вводять уфістульні ходи.При лікуванні гнійних ран мазь застосовують 1 раз надобу, при лікуванні опіків — щоденно або 2-3 рази на тиждень залежно відінтенсивності гнійних виділень. Кількість мазі, що використовується,визначається площею ранової поверхні (мазь повинна покривати всю ураженуділянку) і ступенем гнійної ексудації. Тривалість лікування визначає лікарзалежно від динаміки очищення рани від гнійного ексудату і строків купіруваннязапального процесу. При лікуванні дерматологічних захворювань мазь тонким шаромнаносять на уражені ділянки шкіри 1-2 рази на день або на марлеву пов’язку ізнаступною аплікацією на осередок ураження 1-2 рази на добу протягом 1-2 тижнів.

Побічна дія. Звичайно препарат переноситься добре. При аплікаціїмазі на опікову поверхню можливе відчуття печіння, яке проходить самостійнопротягом декількох хвилин після нанесення і не потребує відміни препарату.

Протипоказання. Не слід застосовувати Офлокаїн-Дарниця припідвищеній індивідуальній чутливості до похідних фторхінолонів і лідокаїну або добудь-яких складових препарату, а також у 2-ій фазі ранового процесу.

Передозування. При клінічному застосуванні препарату випадківпередозування не зареєстровано.

Особливості застосування. Не рекомендується застосовувати препаратдітям до 15 років, а також жінкам в період вагітності і годування груддю.Препарат призначений тільки для зовнішнього застосування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не виявлено випадків взаємодії злікарськими засобами які призвели б до зменшення ефективності та безпечностізастосованих препаратів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, воригінальній упаковці, при температурі від8°С до 25°С. Термін зберігання - 2 роки
Переглядів: 1582 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я