А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Оспен (Ospen)

міжнародна та хімічна назви: рhenoxymethylpenicillin; бензатинова сіль(2S, 5R,6R)-3,3-диметил-7-оксо-6-(2-феноксіацетамідо)-4-тіа-1-азабіцикло[3.2.0]гептан-2-карбоксиловакислота;

основні фізико-хімічні властивості: помаранчево-жовті гранули з фруктовимзапахом;

склад: 5 мл готової суспензії (1 мірна ложка) містятьбензатин-феноксиметилпеніциліну 400000 МО;допоміжні речовини: натрію бензоат, віддушка бананова,заліза оксид жовтий, натрію сахарин, від душка малинова, смола гуарова, кремніюдіоксид колоїдний, симетикон, віддушка “Туті-Фруті”, cахароза.

Форма випуску. Гранули для приготування суспензії.

Фармакотерапевтична група. Бета-лактамні антибіотики. Код АТС J01C A04.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Феноксиметилпеніцилін – цебета-лактамний антибіотик вузького спектра дії для перорального прийому.Пригнічує синтез клітинної стінки бактерій. Препарат високоактивний щодопневмококів, гонококів, лістерію та Neisseria spp., cтрептококів груп A, C, G,H, L та M та стафілококів, що не продукують пеніциліназу. До препарату чутливікоринебактерії, актиноміцети, клостридії, бліда трипонема, лептоспіри. Допрепарату резистентні стрептококи групи D (ентерококи), мікоплазми, бордетели,мікобактерії та найпростіші.Феноксиметилпеніцилін не інактивується шлунковимсоком.Фармакокінетика.Прийом їжі сповільнюєвсмоктування препарату, але не зменшує його об’єм. За рахунок швидкого та майжеповного всмоктування, у сироватці крові та в тканинах швидко (через 30 - 60 хв)досягаються концентрації препарату, що гарантують надійний терапевтичний ефект.Терапевтична концентрація препарату зберігається в крові протягом 4 годин.Період напіврозпаду становить 30 - 45 хв, рівень зв’язування з білками кровісягає 55% прийнятої дози. Препарат добре проникає в нирки, легені, печінку,шкіру, м’язи та більшість рідин організму, гірше в кістки. Переважна кількістьпрепарату виводиться з сечею у незміненому вигляді. Препарат проникає черезплацентарний бар’єр та у грудне молоко.

Показання для застосування. Лікування інфекцій легкої та середньоїтяжкості, спричинених чутливими до пеніцилінів мікроорганізмами, а саме:– інфекцій ЛОР-органів: інфекції, спричинені стрептококом (скарлатина,ангіна, ангіна Венсана, гнійний ринофарингіт, гострий середній отит, синусит);– інфекцій дихальних шляхів: бактеріальний бронхіт,бактеріальна пневмонія за винятком інфекцій, що потребують парентеральноговведення пеніциліну;– інфекцій шкіри: бешиха, еризипелоїд, піодермія(імпетиго, фурункульоз), абсцеси, флегмони, хронічна мігруюча еритема та іншіпрояви хвороби Лайма;– інших інфекцій: укуси (рани обличчя та глибокірани рук) та опіки.Профілактика:– стрептококових інфекцій та їх ускладнень, а саме:ревматичної пропасниці або малої хореї, поліартриту, ендокардиту,гломерулонефриту;– бактеріального ендокардиту у пацієнтів з вродженими або ревматичнимивадами серця до або після невеликого хірургічного втручання (тонзилоектомії,видалення зубів);– інфекцій, спричинених пневмококами у дітей, щостраждають на серпоподібну анемію.

Спосіб застосування та дози. Добові дози феноксиметилпеніциліну у дітейстановлять 50 000 - 100 000 МО на кг маси тіла. Добову дозу пеніциліну, якправило, рекомендується ділити на 2 - 3 прийоми. Середня добова доза длядорослих становить 1,5 г та більше. У дітей добова доза феноксиметилпеніцилінуповинна бути не менше 25 000 МО на кг маси тіла.Загальні рекомендації щодо дозування.Діти віком від 3 до 12 місяців життя (6 - 10 кг):Ѕ мірної ложки кожні 8 год 3 рази на добу;діти від 1 до 6 років (10 - 22 кг): 1 мірна ложкакожні 8 год 3 рази на добу;діти від 6 до 12 років (22 - 28 кг): 2 мірні ложкикожні 8 год 3 рази на добу.Лікування Оспеном® слід продовжуватипротягом 2 - 5 днів після зникнення основних симптомів захворювання. З метоюпрофілактики пізніх ускладнень при стрептококових інфекціях мінімальнатривалість лікування повинна становити не менше 10 днів.Особливі рекомендації щодо дозування.Профілактика стрептококових інфекцій (скарлатини):особам, які контактували з хворими на скарлатину, показаний 10-денний курслікування препаратом в терапевтичних дозах.Ревматична пропасниця, мала хорея та серпоподібноклітиннаанемія: дітям масою тіла менше 30 кг призначають Ѕ мірної ложки Оспену®кожні 12 год 2 рази на добу, дітям масою тіла більше 30 кг – по 1 мірній ложціОспену® кожні 12 год 2 рази на добу.Профілактика ендокардиту (після невеликого хірургічноговтручання, на зразок тонзилоектомії, видалення зуба): дітям призначають по 1мірній ложці/8 кг маси тіла за 1 годину до операції й половину цієї дози –через 6 год після операції.Дозування у пацієнтів з печінковою/нирковоюнедостатністю.У разі ниркової/печінкової недостатності, як правило, змінювати дозунепотрібно у зв’язку з доволі низькою токсичністю пеніциліну. Однак дозаповинна встановлюватись індивідуально.При стафілококових інфекціях бажано проводитивизначення чутливості мікроорганізмів.Препарат можна застосовувати незалежно від прийомуїжі.Приготування суспензії: наповніть флакон питноюводою, не доходячи до кругової відмітки на флаконі та добре збовтайте; потімдодайте води точно до відмітки та знову збовтайте.Готову суспензію необхідно збовтувати перед кожнимзастосуванням.

Побічна дія. Можливі прояви алергічних реакцій у виглядікропив’янки, ангіоневротичного набряку, мультиформної еритеми, ексфоліативногодерматиту, пропасниці, болю у суглобах або анафілактичного шоку з судиннимколапсом та анафілактоїдними реакціями (напад ядухи, пурпура). У хворих нагрибкові захворювання алергічні реакції можуть бути спровоковані потенційноюперехресною сенсибілізацією щодо продуктів метаболізму шкірних грибів упеніциліну.Шлунково-кишкові розлади: нудота, блювання, діарея,відчуття тяжкості у шлунку, стоматит, глосит. При появі діареї слід враховуватиможливість розвитку псевдомембранозного коліту.Гематологічні порушення: в поодиноких випадках –еозинофілія, позитивна реакція Кумбса, гемолітична анемія, лейкопенія,тромбоцитопенія і агранулоцитоз.

Протипоказання. Підвищена чутливість до пеніцилінів в анамнезі;пацієнтам з підвищеною чутливістю до цефалоспоринів необхідно пам’ятати проможливість перехресної алергічної реакції; шлунково-кишкові захворювання, щосупроводжуються персистуальною діареєю або блюванням, через погіршеннявсмоктування.

Передозування.Симптоми: посилення побічних ефектів, особливошлунково-кишкові розлади та порушення водно-електролітного балансу.Лікування: специфічний антидот відсутній. Лікуваннявключає проведення гемодіалізу, промивання шлунка, призначення симптоматичноїтерапії, при якій особливу увагу приділяють підтримці водно-електролітногобалансу.

Особливості застосування. Слід з обережністю застосовувати Оспен®хворим на алергічний діатез та астму.При виникненні алергічних реакцій необхідноприпинити прийом препарату та призначити терапію адреналіном, антигістаміннимипрепаратами і кортикостероїдами.При підозрі на стафілококову етіологію слід провестибактеріологічне дослідження.У пацієнтів, які отримують профілактичну дозупеніциліну з метою профілактики поворотної ревматичної пропасниці, передпроведенням планового оперативного втручання (тонзилоектомії, видалення зуба)доза для післяопераційної профілактики повинна бути збільшена вдвічі.При тривалому лікуванні необхідно моніторуванняклінічного й біохімічного аналізу крові, функції печінки та нирок; також слідвраховувати можливість надмірного росту резистентних мікроорганізмів і грибів.При підозрі на псевдомембранозний коліт (наявністьтяжкої діареї, випорожнень з кров’ю, слизом, водянисті; тупого з неясноюлокалізацією або переймиподібного болю; пропасниці та іноді тенезмів) необхідноприпинити прийом препарату та розпочати лікування відповідно до результатівбактеріологічних досліджень (перорально – ванкоміцин по 250 мг 4 рази на добу).Препарати, що уповільнюють перистальтику, протипоказані.При лікуванні тяжкої пневмонії, емпієми, сепсису,перикардиту, ендокардиту, менінгіту, артриту і остеомієліту в гострій стадіїпеніцилін необхідно вводити парентерально.Інформація для хворих на цукровий діабет.Оспен® у вигляді гранул для приготуваннясуспензії містять приблизно 1,7 (2 г) цукру в 1 мірній ложці.Вагітність і лактація. Дані про можливу ембріотоксичну,тератогенну або мутагенну дію при прийомі Оспену® під час вагітностівідсутні. Однак слід пам’ятати про те, що препарат проникає в грудне молоко.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Враховуючи, що Оспен® діє тількина бактерії, що розмножуються, не слід поєднувати його з бактеріостатичнимиантибіотиками. За наявності позитивних результатів тестів на синергічну діюможна використовувати комбінації з іншими антибіотиками.При одночасному застосуванні з протизапальними,протиревматичними, жарознижувальними (особливо індометацином, фенілбутазоном ісаліцилатами у високих дозах) препаратами або пробенецидом слід мати на увазіможливість перехресного пригнічення екскреції цих препаратів.Подібно до інших антибіотиків Оспен® можезнижувати активність пероральних контрацептивів.Слід враховувати можливість хибнопозитивнихрезультатів при неферментативних дослідженнях рівня глюкози в сечі,уробіліногенових тестів, а також при кількісному визначенні амінокислот в сечіза допомогою нінгідрину.

Умови та термін зберігання. Зберігатив недоступному длядітей,захищеному від світла, сухому місці при температурі не вище 25оС.Готову суспензію слід зберігати при температурі нижче 25°С; її необхідновикористати протягом 14 днів.Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1264 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я