А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Оргаметрил (Orgametril)

міжнародна назвa: lynestrenol;

основні фізико-хімічні властивості: білі плоскі таблетки округлої форми зіскошеними краями. З одного боку таблетки відбитий напис “Organon”, з іншого –код ТТ4 (над розподільчою рискою – “ТТ”, а під нею – “4”);

склад: 1 таблетка містить лінестренолу 5 мг;допоміжні речовини: a-токоферол, крохмалькартопляний, магнію стеарат, гліцерин, тальк, лактози моногідрат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Гестагени. Код АТС G03D C03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Лінестренол має вираженийпрогестагенний ефект на ендометрій. Тривале приймання препарату призводить допригнічення овуляції та менструації.Фармакокінетика. При внутрішньому застосуваннілінестренол швидко всмоктується у шлунково-кишковий тракт і підлягає наступномуперетворенню в печінці на фармакологічно активний норетистерон, який і чинитьсвою біологічну дію. Максимальний рівень норетистерону в плазмі кровівідзначається вже через 2 - 4 год після внутрішнього прийому лінестренолу.Лінестренол і його метаболіти виводяться з організмуголовним чином із сечею, менше з калом.

Показання для застосування. Поліменорея; менорагія і метрорагія; випадкипервинної або вторинної аменореї та олігоменореї; передменструальний синдром;ендометріоз; доброякісні пухлини молочних залоз; пригнічення менструації,овуляції та овуляторного болю, дисменорея; затримка нормальної менструації. Якпрепарат для комбінованої з естрогенами терапії в пери- та постменопаузальномуперіоді з метою запобігання гіперплазії ендометрія.

Спосіб застосування та дози. Таблетки приймають внутрішньо, запиваючиневеликою кількістю води або іншої рідини.У наведених нижче рекомендаціях щодо дозування підпершим днем циклу мається на увазі перший день менструації.Поліменорея – по 1 таблетці на добу з 14-го по 25-йдень циклу включно.Менорагія і метрорагія – по 2 таблетки на добупротягом 10 днів. Як правило, кровотеча припиняється через декілька днів післяпочатку лікування.Протягом 3 наступних циклів лікування слідповторити, приймаючи по 1 таблетці на добу з 14 по 25-й день кожного циклу.Якщо проведена терапія була неефективною, потрібна подальша діагностика дляуточнення причини порушення.Випадки первинної або вторинної аменореї таолігоменореї – початковий етап лікування повинен включати призначенняестрогенів, наприклад, етинілестрадіолу по 0,02 - 0,05 мг на добу протягом 25днів. Оргаметрил® призначається одночасно з 14-го по 25-й день циклупо 1 таблетці на добу. Як правило, менструальноподібна реакція виникає на 3-й деньпісля відміни препаратів. Лікування починається знову (другий цикл) з 5-го дняменструальноподібної реакції, при цьому естрогенний препарат призначається з5-го по 25-й день циклу, а Оргаметрил® з 14-го по 25-й день циклу по1 таблетці на добу. Даний курс лікування слід повторити як мінімум ще 1 раз.Передменструальний синдром – по 1 таблетці на добу з14-го по 25-й день циклу.Ендометріоз – по 1 - 2 таблетки на добу протягом, якмінімум, 6 місяців.Доброякісні пухлини молочних залоз – по 1 таблетціна добу щоденно з 14-го по 25-й день циклу протягом, як мінімум, 3 - 4 місяці.Пригнічення менструації, овуляції та овуляторногоболю, дисменорея – лікування повинно розпочатися не пізніше 5-го дня циклу,однак бажано його розпочати з 1-го дня циклу. Курс лікування може триватипротягом багатьох місяців (не припиняючи прийом ні на один день). Якщо,незважаючи на тривале лікування, виникає, так звана, “кровотеча прориву”, тодозу слід збільшити до 2 - 3 таблеток на добу протягом 3 - 5 днів.Затримка нормальної менструації – курс лікування по1 таблетці на добу повинен, по можливості, розпочинатися за 2 тижні доочікуваного початку менструації. Якщо курс лікування почнеться менше, як за 1тиждень до очікуваного початку менструації, то доза повинна становити 2 - 3таблетки на добу. В такому разі затримка більше, як на 1 тиждень, небажана.Небезпечність “кровотечі прориву” зростає, якщо курслікування розпочати пізніше. Таким чином, курс лікування не повинен починатисяпізніше, ніж за 3 дні до очікуваного початку менструації.Як препарат для комбінованої з естрогенами терапії впери- та постменопаузальному періоді з метою уникнення гіперплазії ендометрія –по Ѕ - 1 таблетці на добу протягом 12 – 15 днів на місяць (наприклад,протягом перших 2 тижнів кожного календарного місяця). Естрогенний препаратможна приймати в постійному режимі в мінімально ефективній дозі.

Побічна дія. При тривалому прийманні Оргаметрилу® вперші 2 місяці нерідко можуть виникати “кровотечі прориву” або кров’янистівиділення з піхви, що спостерігається частіше, ніж у 10% випадків. У подальшомучастота цих проявів поступово знижується. При проведенні циклічної гормональноїтерапії в деяких випадках (1 - 10%) також можуть спостерігатися “кровотечіпрориву” або кров’янисті виділення.Короткочасне підвищення дози у більшості випадківзупиняє кровотечу.До інших побічних реакцій, що часто зустрічаються(понад 10%), належать зміна лібідо (як його підвищення, так і зниження зоднаковою частотою), нудота або інші шлунково-кишкові розлади, а також збільшеннямаси тіла.Рідше (1 – 10%) та вкрай рідко (менше 1%)зустрічаються такі побічні реакції як головний біль або мігрень, запаморочення,підвищена нервозність, депресії, посилення потовиділення, вугри, гірсутизм,хлоазма, висипання, свербіж, жовтуха, зміна в профілі ліпопроеїнів, змінафункціональних показників печінки, нерегулярні менструації, зниженнятолерантності до глюкози, біль в молочних залозах, набряки.Більшість цих побічних реакцій мають тимчасовийхарактер.

Протипоказання. Тяжкі захворювання печінки, наприклад холестатичнажовтуха або гепатит (або тяжкі захворювання печінки в анамнезі, якщо показникифункціональних проб печінки не повернулися до норми), гепатома, синдром Ротората синдром Дубіна-Джонсона. Вагінальні кровотечі неясної етіології. Наявність вданий час або в анамнезі станів, перебіг яких прийом статевих стероїднихгормонів може погіршити, наприклад, герпес вагітних, жовтуху вагітних,отосклероз, сильний свербіж або порфірія.Вагітність ймовірна або встановлена.

Передозування. Лінестренол має дуже низьку токсичність. Призастосуванні високих доз можуть виникнути нудота і блювання.За необхідності показано проведення смптоматичноголікування.

Особливості застосування. Іноді при застосуванні естрогенних абопрогестагенних препаратів виникає хлоазма, що особливо виражено у жінок, у якиххлоазма спостерігалася в період вагітності. У жінок, схильних до проявівхлоазми, дія природного або штучного сонячного світла на шкіру може викликатиабо погіршувати цей стан.Іноді можуть виникати зміни функції печінки, обмінувуглеводів та зсідання крові. Якщо погіршення функціональних показників цихсистем виражене, лікування слід припинити. При лікуванні Оргаметрилом®може відзначатися підвищення рівня ліпопротеїнів низької щільності та зниженнярівня ліпопротеїнів високої щільності. При тривалому лікування прогестагенамирекомендується проходити періодичні медичні обстеження.Лінестренол має слабкий андрогенний вплив, що буловстановлено на основі його взаємодії з білком, який зв’язує статеві гормони(SHBG). Підтвержденням цього є незначні ознаки вірилізації (вугри тагірсутизм), що спостерігаються у деяких пацієнток.Під постійним наглядом лікаря повинні перебуватипацієнтки, у яких відзначалися: а) порушення кровообігу в даний час або в анамнезі,оскільки за окремими даними при застосуванні пероральних естроген-гестагеннихконтрацептивних препаратів відзначається збільшення ризику розвиткусерцево-судинних розладів; б) форми тяжкої депресії, що можуть загостритися призастосуванні статевих стероїдних гормонів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Існують окремі вказівки, отримані головнимчином на основі вивчення дії інших прогестагенних препаратів, що активованевугілля, барбітурати (примідон включно), гідантоїни і рифампіцин можуть знижуватиефективність Оргаметрилу®. І навпаки, застосування Оргаметрилу®,ймовірно, підвищує ефективність деяких бета-адреноблокаторів і циклоспорину ізнижує ефективність інсуліну.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, темномумісці при температурі 2 - 30°С. Термін придатності – 5 років
Переглядів: 1051 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я