А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Оптокаїн (Optocain)

міжнародна та хімічна назви: N-(2,6-диметилфеніл)-1-метил-2-піперидинкарбоксамід(у вигляді гідрохлориду);

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин;

склад: 1 мл розчину містить мепівакаїну гідрохлориду 30 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода дляін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевої анестезії.Мепівакаїн.Код АТС N01BB03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Активна речовина мепівакаїнє амідним місцевим знеболювальним засобом. Механізм дії пов’язаний ізстабілізацією мембран за рахунок блокади натрієвих каналів. Анестезуюча діяшвидка. Тривалість анестезії становить 45-90 хвилин. Знеболювання настає через2-3 хвилини. Тривалість знеболювання залежить від місця ін’єкції, концентраціїта наявності або відсутності судинозвужувального агента та індивідуальнихособливостей пацієнта. Фармакокінетика.Стійкийдо дії ектераз плазми. Швидко метаболізується у печінці, основні шляхи метаболізму– гідроксилюювання та N-диметилювання. Більше 50% дози у вигляді метаболітівекскретується у жовч, далі реабсорбується у кишечнику (у фекаліях міститьсяневелика частка) та виводиться із сечею через 30 хвилин, у тому числі внезміненому вигляді (5-10%). Кумулюється при порушеннях функцій печінки (цироз,гепатит). Зв’язування з білками плазми становить 75-80%, період напіввиведенняпрепарату - 115 хвилин. Проникає крізь плаценту.

Показання для застосування. Місцева анестезія (у т.ч.термінальна, інфільтраційна, провідникова) у стоматології.

Спосіб застосування тадози. Вводити дорослим 1 - 2 мл абобільше, залежно від вимог операції, шляхом інфільтрації або блокадоюпериферійного нерва. Розчин необхідно вводити невеликими дозами, зі швидкістювведення приблизно 1 мл /хв.Для здорової дорослої людини, яка раніше не лікувалася седативнимизасобами, максимальною дозою, що вводиться одноразово або повторними введеннямине більше 90 хвилин, є 4,4 мг/кг мепівакаїну гідрохлориду, але не повинна перевищувати300 мг. Максимальная доза - 1000 мг мепівакаїну за 24 години.В педіатричній практиці використовується з обережністю. Доза препаратузалежить від віку та маси тіла дитини.

Побічна дія. Побічні ефекти, які можуть виникати внаслідок застосування мепівакаїну,подібні до тих, які спостерігаються при застосуванні інших аміднихзнеболювальних засобів. Ці ефекти звичайно залежать від дози та можуть виникатипри високих концентраціях препарату у плазмі через передозування, швидкевсмоктування та випадкове внутрішньосудинне введення, або їх причинами можутьбути підвищена чутливість, ідіосинкразія чи ослаблений стан пацієнта.З боку серцево-судинної системи спостерігалися брадикардія, гіпотензія (абоінколи гіпертензія), шлуночкова аритмія.З боку нервової системи та органів чуття спостерігалися збудження, та/або депресія,головний біль, слабкість; порушення ковтання, порушення зору, судоми.Алергічні реакції у вигляді ураження шкіри, кропив’янки, набряків абоанафілаксії, підвищення температури тіла, набряк Квінке.

Протипоказання. Відома підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.Не застосовувати при відомій або припустимій вагітності.

Передозування. Критичні ситуації, які виникають унаслідок застосування місцевих знеболювальнихзасобів, звичайно пов’язані з їх високими рівнями в плазмі, що виникають черезвипадкове внутрішньосудинне введення. Повідомлялося про такі небажані явища при передозуванні:- збудження ЦНС, тремор, дезорієнтація, запаморочення, мідріаз, підвищеннятемператури тіла; при дуже високих дозах можливі тризм і конвульсії. Якщостраждає довгастий мозок, підкючаються серцево-судинні, респіраторні таблювотні центри з подальшою появою потовиділення, аритмій, гіпертензіїю,тахіпное, розширення бронхів, нудоти і блювання. При перших ознаках передозування введення препарату треба припинити.Пацієнта необхідно покласти горизонтально, впевнитися, що він дихає вільно,якщо ні, потрібно дати кисень або у випадку серйозної задишки застосуватиапарат штучного дихання. Необхідно уникати застосування бульбарних аналептиків,щоб не погіршити стан пацієнта, збільшуючи споживання кисню. Судоми можнаконтролювати, використовуючи діазепам у дозах 10 – 20 мг внутрішньовенно.Застосування барбітуратів не рекомендуються. Кровообіг можна підтримувати,вводячи внутрішньовенно глюкортикоїдні препарати. Можна додати розведенірозчини альфа-бета-стимуляторів із судинозвужуючою дією або атропіну сульфат.У належних дозах можна внутрішньовенно застосовувати гідрокарбонатнатрію.

Особливості застосування. Ефективність і безпека мепівакаїнув стоматології залежить від дози та належної процедури введення, а також відсвоєчасних заходів безпеки.Перед тим як приступити до лікування, лікар повинен перевірити стан серцево-судинноїсистеми пацієнта. Необхіднo уникати будь-якого передозування, а інтервал міжзастосуванням двох максимальних доз повинен становити щонайменше 24 години.У будь-якому випадку слід використовувати найнижчі дози і концентрації,необхідні для того, щоб отримати бажаний ефект. Пацієнт повинен перебувати підсуворим наглядом, і при перших ознаках передозування (наприклад, втратасвідомості) застосування препарату треба припинити. У розпорядженні необхідно мати обладнання для невідкладної медичноїдопомоги, ліки та кваліфікований персонал, оскільки зрідка повідомлялося просерйозні, інколи смертельні реакції, навіть за відсутності підвищеноїчутливості до препарату в анамнезі.Вагітність та лактація.Невикористовувати під час відомої або припустимої вагітності, в період лактації. Препарат небажано застосовувати у педіатричнійпрактиці.Вплив на здатність керувати автомобілем імеханізмами.При застосуванні звичайних доз препарат не впливає на здатністькерувати автомобілем. Тільки лікар може визначити, чи здатний пацієнт керуватиавтомобілем і механізмами після операції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Не повідомлялось про взаємодії мепівакаїну з іншими лікарськимизасобами.Препарат несумісний з амфотерицином, метогекситоном натрію, сульфадіазиномнатрію, мефентермін гідрохлоридом, лугами, важкими металами, окислювачами,таніном, впливом повітря і світла.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищенному від світла місці при температурі невище 25 0С.Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 723 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я