А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Омнік (Omnic)

міжнародна та хімічна назви: тамсулозин;(-)-(R)-5[2-[[2-(о-етоксифеноксі)етил]аміно]пропіл]-2-метоксибензенсульфонамідугідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: капсули довгастої форми (тип 2) з тілом оранжевого кольору та кришкоюолівково-зеленого кольору, на поверхні мають маркування чорного кольору, вміст– гранульований порошок жовтувато-білого кольору.

склад: 1 капсула містить тамсулозину гідрохлориду 0,4 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кислоти метилакриловоїкополімер, полісорбат 80, натрію лаурилсульфат, тріацетин, кальцію стеарат,тальк, барвники оболонки.

Форма випуску. Капсули тверді з модифікованим вивільненням.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в урології. Код АТС G04CA02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Омнік® вибірково іконкурентно блокує постсинаптичні альфа1А-адренорецептори, що знаходяться вгладкій мускулатурі передміхурової залози, шийки сечового міхура і простатичноїчастини уретри. Це приводить до зниження тонусу гладкої мускулатурипередміхурової залози, шийки сечового міхура і простатичної частини уретри таполіпшення виділення сечі. Одночасно зменшуються симптоми обструкції таподразнення, пов’язані з доброякісною гіперплазією передміхурової залози. Якправило, терапевтичний ефект розвивається через 2 тижні від початку прийомупрепарату.Здатність Омніка® впливати на альфа1А-адренорецептори у 20 разівперевищує його здатність взаємодіяти з альфа1А-адренорецепторами, розташованимив гладких м’язах судин. Завдяки такій високій селективності препарат неспричинює клінічно значущого зниження системного артеріального тиску (АТ) як ухворих на артеріальну гіпертонію, так і у пацієнтів з нормальним початковим АТ.Фармакокінетика.Абсорбція: після прийому внутрішньо тамсулозин швидко і практичноповністю абсорбується із ШКТ. Біодоступність препарату - близько 100%. Післяодноразового прийому внутрішньо 400 мкг максимальна концентрація активноїречовини в плазмі досягається через 6 годин.Розподіл: У стані рівноважної концентрації (через 5 днів курсовогоприйому) значення максимальної концентрації активної речовини в плазмі крові на60-70% вище, ніж після одноразового прийому препарату.Зв’язування з білками плазми – 99%. Об’єм розподілення незначний - до0,2 л/кг.Метаболізм: тамсулозину гідрохлорид не піддається ефекту “першогопроходження” і повільно метаболізується в печінці з утворенням фармакологічноактивних метаболітів, що зберігають високу селективність до альфа1А-адренорецепторів.Більша частина активної речовини присутня в крові в незміненому вигляді.Виведення: тамсулозину гідрохлорид виводиться нирками, 9 % дозивиділяється в незміненому вигляді. Період напіввиведення тамсулозину приодноразовому прийомі - 10 годин, остаточний час напіввиведення - 22 години.

Показання для застосування. Лікування функціональних розладів придоброякісній гіперплазії простати.

Спосіб застосування та дози. Рекомендована доза для дорослих - 1 капсула щоденно,після сніданку; капсулу слід ковтати цілою з молоком або водою (приблизно 150мл), стоячи або сидячи; капсулу приймати цілою, не пережовувати, оскільки цебуде перешкоджати модифікованому вивільненню активного інгредієнта.

Побічна дія. З боку сердцево-судинної системи: рідко -запаморочення, ортостатична гіпотензія, відчуття сердцебиття.З боку центральної нервової системи: інколи - головний біль, астенія.З боку системи травлення: діарея.З боку респіраторної системи: риніт.З боку статевої системи: рідко - ретроградна еякуляція.

Протипоказання.Підвищена чутливість до тамсулозину гідрохлориду або до будь-якогоіншого компонента препарату; ортостатична гіпотензія; виражена печінкованедостатність.

Передозування. Після передозування препарату існує можливістьвиникнення гострої гіпотензії. Для запобігання подальшому всмоктуваннюпрепарату застосовують промивання шлунка, прийом активованого вугілля абоосмотичного проносного засобу, надання хворому лежачого стану, введеннясудинозвужувальних препаратів.

Особливості застосування.Омнік® слід призначати з обережністю хворим із схильністю доортостатичної гіпотензії. При перших ознаках ортостатичної гіпотензії(запаморочення, слабкість) хворого слід посадити або вкласти. З обережністюпрепарат призначають пацієнтам з вираженими порушеннями функції печінки і нирок(зниження кліренсу креатиніну нижче 10 мл/хв). Перш ніж почати застосовуватипрепарат, необхідно верифікувати діагноз. Даних щодо впливу препарату на здатність керувати транспортними засобамита точними механізмами немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Взаємодії не спостерігається приодночасному застосуванні Омніку® з атенололом, еналаприлом або ніфедипіном. Приодночасному застосуванні Омніку® з циметидином відмічено деяке підвищенняконцентрації тамсулозину в плазмі крові, а з фуросемідом - зниженняконцентрації, однак це не вимагає зміни дози Омніку®.Діазепам, пропранолол,трихлорметіазид, амітриптилін, диклофенак, глібенкламід, симвастатин і варфаринне змінюють вільну фракцію тамсулозину в плазмі крові людини. Супутнє лікуванняіншими антагоністами альфа1-адренорецепторів може призвести до вираженогопідсилення гіпотензивного ефекту.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі від +15 до +25°С; термін придатності - 4 роки
Переглядів: 1113 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я