А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Омефез (Omefez)

міжнародна та хімічна назви: Omeprazol; (RS)-5-метокси-2-[[(4-метокси-3,5-диметил-піридин-2-іл)метил]-сульфініл]-1Н-бензимідазол;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули №1 або №2 з безбарвнимпрозорим корпусом і прозорою кришечкою рожевого кольору, які містять сферичніпелети (гранули), вкриті оболонкою, білого або білого з жовтуватим відтінкомкольору;

склад: 1капсула містить 0,02 г омепразолу пелет (гранул).

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки.Інгібітори “протонного насоса”. Код АТС А02В С01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Омепразол, являючись інгібітором “протоновогонасоса”, пригнічує секрецію соляної кислоти в шлунку. Механізм антисекреторної дії препарату пов'язаний з інгібуванням ферментуН+/К+-АТФази в мембранахпарієтальних клітин слизовоїоболонки шлунка, що призводить доблокування кінцевої стадії утворення соляноїкислоти. Внаслідок цього знижується рівень базальноїі стимульованої секреції, незалежно від природи подразника. Після одноразовогоприйому препарату внутрішньо дія омепразолу настає протягом першої години ітриває протягом 24 годин, максимальний ефект досягається через 2 години. Післяприпинення прийому препарату секреторна активність повністю відновлюється через3 - 5 діб.Фармакокінетика.Післяприйому внутрішньо препарат швидко і повністю всмоктується. Системна біодоступність становить35% (60% після повторного застосування 1 раз надобу). Приблизно 90 - 95% препарату зв'язується з білкамиплазми крові. Біотрансформується в основному впечінці. Період напіввиведення становить в середньому40 хвилин. Ефект зберігається протягом24 годин і більше. Виділяється переважно нирками у вигляді метаболітів (приблизно 80%) і через кишечник.

Показання для застосування.Виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки у стадії загострення,рефлюкс-езофагіт, синдром Золінгера-Елісона, профілактика і лікування виразокшлунка та 12-палої кишки, спричинених нестероїдними протизапальними препаратами(ацетилсаліцилова кислота, протиревматичні препарати), пептична виразкашлунково-кишкового тракту, викликана Helicobacter pylori (у складі комплексноїтерапії).

Спосіб застосування та дози. Капсули приймають внутрішньо, бажано вранцідо їжі, не розжовуючи, не подрібнюючи, запиваючи достатньою кількістю рідини(можливий прийом з їжею). При виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишкипрепарат рекомендується приймати в дозі 20 мг (1 капсула) 2 рази на добу протягом2 – 4 тижнів; при рефлюкс-езофагіті – по 20 мг- 40 мг (1-2 капсули) 2 рази надобу протягом 2- 4 тижнів.При синдромі Золінгера-Елісона доза підбирається індивідуально.Рекомендована початкова доза становить 60 мг (3 капсули Омефезу) один раз надобу. При необхідності дозу збільшують до 80-120 мг (4-6 капсул) на добу, утакому разі її ділять на 2 прийоми.Для профілактика та лікування виразок шлунка і дванадцятипалої кишки,спричинених нестероїдними протизапальними препаратами, препарат призначають в дозі20 мг (1 капсула) Омефезу 1 раз на добу протягом 4 тижнів. Коли 4-тижневоголікування недостатньо, препарат призначають ще протягом 4 тижнів. Для ерадикації Helicobacter pylori препарат призначають у складікомбінованої терапії: Омефез по 20 мг, амоксицилін 1 г 2 рази на добу, кларитроміцин по 0,5 г2 рази на добу протягом 7 діб або Омефез по 20 мг 2 рази на добу, тетрациклін 0,5 г 4 рази на добу,метронідазол по 0,5 г 3 рази на добу, вісмуту субсаліцилату (субнітрату) по 120мг 4 рази на добу протягом 7 діб.

Побічна дія. Омефез зазвичай переноситься добре, але в окремихвипадках можливі артралгія, м’язова слабкість, міалгія; головний біль; іноді –слабкість, легке запаморочення, парестезії, сонливість, безсоння; діарея, запор,біль у животі, нудота, блювання, метеоризм; в окремих випадках – стоматит,гастроінтестинальний кандидоз, підвищення активності печінкових ферментів (зпідвищенням та без підвищення рівня білірубіну); гінекомастія; лейкопенія,тромбоцитопенія; шкірні висипання, кропив’янка, свербіння; периферичні набряки,порушення зору, зміни смаку.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату; вагітність талактація; дитячий вік до 16 років; підозра на можливість злоякісного розвиткувиразки (оскільки лікування може змазати симптоми та затримати діагностику).

Передозування.Симптоми: порушення зору, сонливість, збудження, припливи,головний біль, посилення потовиділення, сухість у роті, нудота, тахікардія.Лікування: симптоматична та підтримуюча терапію. Специфічногоантидоту немає.

Особливості застосування. Перед початком лікування слід виключити наявністьзлоякісного новоутворення у шлунково-кишковому тракті, особливо при виразцішлунка (прийом препарату може маскувати симптоматику і утруднити діагностику). У пацієнтів з порушеною функцією нирок чи дисфункцією печінки, а такожу пацієнтів похилого віку (за виключенням лікування синдрому Золінгера-Елісона)добова доза не повинна перевищувати 20 мг на добу.У пацієнтів з виразкою шлунка чи дванадцятипалої кишки необхідновстановити статус Helicobacter pylori. Для Helicobacter pylori-позитивнихпацієнтів лікування має бути сфокусованим на знищенні цієї бактерії у всіхвипадках, коли це можливо.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Доведено,що Омефез уповільнює виведення діазепаму, варфарину,фенітоїну, а також іншихлікарських засобів, що метаболізуються шляхом окислювання в печінці. У зв'язку з цим, уразі комбінації його з названими препаратами необхідне зменшеннядоз цих препаратів.При одночасному призначенні Омефезу такларитроміцину відбувається підвищення їхконцентрації в плазмі крові.Омефез змінює біодоступність будь-якого лікарського засобу,всмоктування якого залежить від рН (кетоконазол, солі заліза та ін.).

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі, що не перевищує25 °С, у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності - 2 роки
Переглядів: 712 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я