А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Перепаратуурсофальк (Ursofalk)

міжнародна назва: ursodeoxycholic acid;

основні фізико-хімічні властивості: біла гомогенна суспензія зневеликими бульбашками повітря і запахом лимона;

склад: 5 мл суспензії (1 мірна ложка)містять кислоти урсодезоксихолевої 250 мг;допоміжні речовини: кислота бензойна, авіцельRC-591, що складається з целюлози мікрокристалічної та карбоксиметилцелюлози натрієвоїсолі, натрію хлорид, натрію цитрат, кислота лимонна безводна, гліцерин,пропіленгліколь, ксиліт, натрію цикламат, ароматизатор лимонний Гіваудан 87017,вода очищена.

Форма випуску. Суспензія для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуютьдля розчинення холестеринових каменів і лікування печінки. Код АТС А05АА02,А05В.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Невелика кількість урсодезоксихолевої кислоти звичайноміститься в людській жовчі.Післяперорального прийому вона знижує насиченість жовчі холестерином, уповільнюючипоглинання холестерину в тонкому кишечнику і зменшуючи секрецію холестерину вжовч. Очевидно, в результаті розсіювання холестерину і утворення рідкихкристалів відбувається часткове розчинення жовчних каменів.Відповіднодо сучасних уявлень вважають, що урсодезоксихолева кислота при гепатичних іхолестатичних захворюваннях спричиняє ефект за рахунок відносної заміниліпофільних, подібних до детергентів токсичних жовчних кислот на гідрофільнуцитопротекторну нетоксичну урсодезоксихолеву кислоту, а також внаслідокполіпшення секреторної здатності гепатоцитів та імунорегуляторних процесів.Фармакокінетика.Припероральному прийомі урсодезоксихолева кислота швидко поглинається в тонкійкишці та верхній частині клубової кишки шляхом пасивного перенесення і вкінцевому відділі клубової кишки шляхом активного перенесення. Швидкістьпоглинання звичайно становить 60 - 80 %. Після всмоктування жовчна кислотапіддається майже повному печінковому кон’югуванню з амінокислотами гліцином ітаурином, після чого вона екскретується з жовчю. Кліренс першого проходженнячерез печінку становить до 60 %.Підвпливом кишкових бактерій здійснюється часткова деградація до 7-кетолітохолевоїі літохолевої кислот. Літохолева кислота є гепатотоксичною і спричиняєушкодження печінкової паренхіми у деяких видів тварин. У людини поглинаєтьсялише незначна частина, яка сульфатується в печінці і таким чином детоксикуєтьсяперед тим, як бути виведеною з жовчю та з фекаліями.Біологічнийперіод напіврозпаду урсодезоксихолевої кислоти становить 3,5 – 5,8 дня.

Показання для застосування. Симптоматичнелікування первинного біліарного цирозу (ПБЦ) за умови відсутностідекомпенсованого цирозу печінки.Длярозчинення рентгенконтрастних холестеринових жовчних каменів розміром не більше15 мм в діаметрі у хворих з функціонуючим жовчним міхуром, незважаючи наприсутність у ньому жовного(их) каменя(нів).

Спосіб застосування тадози.При різних показаннях рекомендуються нижченаведенідобові дози.Для розчинення холестеринових жовчних каменівПриблизно 10 мг на 1 кг маси тіла щодобово, щовідповідає:

МасатілаМірні ложки *

Еквівалент, млВід 5 до 7кгј1,25 млВід 8 до 12кгЅ2,50 млВід 13 до 18кг ѕ (=ј + Ѕ)3,75 млВід 19 до 25 кг15,00 млВід 26 до 35кг 1 Ѕ7,50 млВід 36 до 50кг2 10,00 млВід 51 до 65кг 2 Ѕ12,50 млВід 66 до 80кг315,00 млВід 81 до 100кг420,00 млБільше 100 кг525,00 мл* 1 мірна ложка (= 5 мл суспензії) містить 250 мгурсодеоксихолевої кислоти.Суспензію слід приймати ввечері, перед сном. Їїнеобхідно застосовувати регулярно.Час, необхідний для розчинення жовчних каменів,звичайно становить від 6 до 24 місяців. Якщо зменшення розмірів жовчних каменівне спостерігається після 12 місяців, терапію слід припинити.Успіх лікування потрібно перевіряти за допомогоюультразвукового дослідження або холецистографії через кожні 6 місяців.Необхідно проводити додаткові дослідження для виявлення можливої кальцифікаціїкаменів. Якщо це трапилось, лікування треба припинити.Для симптоматичного лікування первинного біліарногоцирозу (ПБЦ)Добова доза залежить від маси тіла і становитьприблизно 10 - 15 мг урсодеоксихолевої кислоти на 1 кг маси тіла.Рекомендується така схема прийому препарату:

Маса тілаДобовадозаРанокДеньВечірмірніложки екв. умл мірнімірнімірніложкиложкиложкиВід 5 до 7кгј1,25--јВід 8 до 12кгЅ 2,50 - јјВід 13 до 18 кг ѕ 3,75 јјјВід 19 до 25 кг15,00Ѕ-ЅВід 26 до 35 кг 1 Ѕ 7,50ЅЅЅВід 36 до 50 кг2 10,001-1Від 51 до 65 кг3 15,00111Від 66 до 85 кг4 20,00112Від 86 до 110кг5 25,00122Більше 110 кг6 30,00222* 1 мірна ложка (= 5 мл суспензії) містить 250 мгурсодеоксихолевої кислоти.Суспензію слід приймати відповідно до схемидозування, наведеної вище, регулярно.Застосування суспензії Урсофальку при первинномубіліарному цирозі може продовжуватись без обмежень у часі.В окремих випадках у хворих на первинний біліарнийцироз на початку лікування можуть погіршитись клінічні симптоми, наприклад,може посилитися свербіж. Якщо це трапилось, терапію слід продовжувати іззастосуванням нижчої добової дози суспензії Урсофальку, а потім поступово їїзбільшувати (1 раз на тиждень) до досягнення призначеної схеми дозування.

Побічна дія.Оцінка несприятливих явищ базується на таких данихщодо їх частоти:

Дуже часті Ті, що спостерігаються більш ніж в 1 хворого, що лікується, з 10

Часті Ті, що спостерігаються більш ніж в 1 хворого, що лікується, із 100

Нечасті Ті, що спостерігаються більш ніж в 1 хворого, що лікується, з 1 000

Рідкі Ті, що спостерігаються більш ніж в 1 хворого, що лікується, з 10 000

Дуже рідкі Ті, що спостерігаються в 1 випадку з 10 000 хворих, що лікуються, або нечисленні, включаючи окремі випадки Побічні ефекти з бокушлунково-кишкового трактуУ клінічних випробуваннях були частими повідомленняпро рідке випорожнення або діарею під час терапії урсодеоксихолевою кислотою.Дуже рідко при лікуванні первинного біліарногоцирозу мав місце виражений біль у правій верхній частині черевної порожнини.Порушення з боку печінки тажовчного міхураПри лікування урсодеоксихолевою кислотою дуже рідкоможе спостерігатись кальцифікація жовчних каменів.При терапії розвинених стадій первинного жовчногоцирозу в дуже рідких випадках спостерігалась декомпенсація печінкового цирозу,яка частково регресувала після припинення лікування.Реакції гіперчутливостіДуже рідко можуть спостерігатись висипання(кропив’янка).

Протипоказання.Суспензію Урсофальку на можна застосовувати:- при гострому запаленні жовчного міхура абожовчовивідних шляхів;- непрохідності жовчних проток (загальної жовчноїпротоки або протоки міхура).Суспензію Урсофальку не можна призначати хворим зжовчним міхуром, що не візуалізується радіологічними методами, зкальцифікованими каменями, порушеною скоротністю жовчного міхура або таким, щомають часті жовчні коліки.

Передозування.При передозуванні може спостерігатись діарея.Взагалі передозування є малоймовірним, оскільки поглинання урсодеоксихолевоїкислоти знижується при підвищенні дози і вона здебільшого екскретується зкалом.Якщо діарея має місце, дозу потрібно зменшити, якщодіарея продовжується, необхідно припинити терапію.Ніяких специфічних контрзаходів вживати не потрібно;наслідки діареї слід лікувати симптоматично із збереженням балансу рідини іелектролітів.

Особливості застосування.СуспензіюУрсофальку слід приймати під наглядом лікаря.Протягомперших трьох місяців лікування необхідно перевіряти параметри функції печінки(AСT (СГOT), AЛT (СГПT) i g-ГT) через кожні 4 тижні, а потім – через кожні 3 місяці.Щобоцінити прогрес при лікуванні і виявити завчасно будь-яку кальцифікацію жовчнихкаменів, залежно від розміру каменю необхідно проводити дослідження загальноговигляду жовчного міхура (оральна холецистографія) і можливої непрохідності уположенні стоячи і лежачи на спині (ультразвуковий контроль) через 6 – 10місяців від початку лікування.Бензойнакислота, що міститься в суспензії, може спричинити у сприйнятливих хворихреакцію підвищеної чутливості у вигляді подразнення шкіри, очей і слизовихоболонок. У новонароджених існує підвищений ризик жовтухи.Вагітність і лактація.Удослідженнях на тваринах були отримані дані щодо наявності тератогенного ефектупротягом ранньої стадії вагітності.Улюдини досвід застосування препарату протягом першого триместру вагітностінедостатній. Жінки дітородного віку можуть приймати препарат лише за умовизастосування надійних протизаплідних засобів.Передпочатком лікування вагітність повинна бути виключена. З міркувань безпекилікування не можна проводити протягом першого триместру вагітності.Оскільки даних щодо проникнення урсодеоксихолевоїкислоти в грудне молоко недостатньо, її не можна приймати у період годуваннягруддю.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.СуспензіюУрсофальку не можна застосовувати одночасно з колестираміном, колестиполом абоантацидними препаратами (речовинами, що зв’язують шлункову кислоту), якімістять алюмінію гідроксид і (або) смектит (алюмінію оксид), оскільки ціпрепарати зв’язують урсодеоксихолеву кислоту в кишечнику і таким чиномзменшують її поглинання і ефективність. Якщо ж застосування препаратів, щомістять одну з цих речовин, все ж необхідно, їх потрібно приймати принаймні за2 години до прийому суспензії Урсофальку.Препарат може посилити поглинання циклоспорину зкишечнику. Отже, у хворих, які отримують циклоспорин, лікар повинен перевіритиконцентрацію циклоспорину в крові і скоректувати дозу циклоспорину в разінеобхідності.В окремих випадках суспензія Урсофальку можезнижувати всмоктування ципрофлоксацину.Урсодезоксихолева кислота знижує максимальнуконцентрацію в плазмі (Сmax) і площі під кривою (AUC) кальцієвогоантагоніста нітрендипіну. Виходячи з цього, а також з єдиного повідомлення провзаємодію з речовиною дапсоном (зменшення терапевтичного ефекту) і з дослідженьin vitro, можна припустити, що урсодезоксихолева кислота індукує активністьцитохрому Р450 3А4, який метаболізує препарат.Отже, при одночасному застосуванні засобів, якіметаболізуються за участі цього ферменту, слід бути обережними, оскільки можевиникнути потреба в корекції дози.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей місці при кімнатній температурі (не вище 25°С). Термін придатності - 4 роки.Термін придатності після відкриття пляшки становить 4 місяці. Препарат не можназастосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці
Переглядів: 807 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я