А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Пентосан полісульфат sp 54 (Pentosanpolysulfat sp 54)

міжнародна назвa: Pentosan polysulfatsodium;

основні фізико-хімічні

властивості: рідина від безбарвного дояскраво-жовтого кольору, без нерозчинних включень;

склад:1 мл розчину містить пентозану полісульфатунатрієвої солі 100 мг; допоміжні речовини: кислота левулінова, натрїдкий, вода для ін'єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засоби. Код АТС В01A.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка

. Пентозану полісульфату натрієвасіль запобігає розвитку тромбозів і лізує тромби, що утворилися, за рахунокпідвищення ендогенного фібринолітичного потенціалу, діючи через механізмфібринолізу та його АТ ІІІ-незалежні протизсідні ефекти. Оскільки при цьомузнижується в'язкість крові (можливо, за рахунок підвищення еластичностіеритроцитів), пентозану полісульфату натрієва сіль призводить також дополіпшення перфузії. Крім того, активна речовина препарату вивільняєліпопротеїнліпазу, знижуючи тим самим рівні загальних ліпідів, тригліцеридів іхолестерину в крові. Зрушення ліпопротеїнових фракцій у бік ліпопротеїніввисокої щільності, що знижує ризик розвитку атеросклерозу.Фармакокінетика. Біодоступність препаратупри підшкірному або внутрішньом'язовому введенні становить майже 100%. Розподіл, біотрансформація та елімінація пентозануполісульфату натрієвої солі аналогічні таким у гепарина. Період напіввиведеннястановить 25 год і більше. Пентозану полісульфату натрієва сіль виводиться,головним чином, нирками і лише незначною мірою – з калом. У сечі виявляється якнезмінена активна речовина, так і його десульфатовані та деполімеризованіметаболіти.

Показання для застосування. Лікування гострих,підгострих та хронічних атеросклеротичних, тромботичних і тромбоемболічнихзахворювань. Профілактика тромботичних і тромбоемболічних ускладнень.

Спосіб застосування та дози.Склад, дози і тривалість лікування визначаютьсяетіологією і вираженістю захворювання. Якщо не призначено інакше, то дозуваннядля дорослих визначене таким:

Тяжкі гострі станиа) У вигляді ін'єкцій препарат звичайно вводятьпо 100 мг (1 мл) внутрішньом’язово через кожні 12 год. У критичних випадках,особливо при гострій емболії або при гострих і небезпечних порушенняхартеріальної перфузії, вводять до 100 мг через кожні 8 год протягом 1-го днялікування. Після усунення гострої симптоматики добову дозу поступово зменшуютьдо 1 мл (100 мг). Тривалість лікування становить звичайно 6-8 днів (не більше10 днів).б) Безперервне внутрішньовеннекраплинне введення:1-й і 2-й дні: 300 мг протягом 24 год;3-й і 6-й дні: 200 мг протягом 24 год в адекватномуоб’ємі фізіологічного сольового розчину або розчину декстрози 5 %.У гострих випадках або при небезпечних загостренняхможе виникнути необхідність у введенні 100 мг препарату у вигляді ініціальноїболюсної дози.

Підгострі і хронічні станиІн'єкції Звичайно вводять по 1 мл (100 мг) 3 рази на тижденьпротягом 3-4 тижнів. Наступні ін'єкції роблять через більші проміжки часу,особливо в тих випадках, коли одночасно проводиться лікування прийомомпрепарату внутрішньо.

Профілактика тромбозуПрепарат вводять у разовій дозі 50 мг (0,5 мл)підшкірно за такою схемою: 1-шу ін'єкцію проводять за 1-2 год до початкуоперації; у той же день, але не раніше, ніж через 6 год після операції, вводятьпідшкірно наступні 50 мг (0,5 мл) і потім по 50 мг (0,5 мл) через кожні 12 год.При екстремально високому ризику тромбоемболіїін'єкції можна проводити через кожні 8 год протягом перших 2-3 діб.Лікування продовжують до відновлення рухливостіхворого, але у будь-якому випадку не менше 7 днів.Шляхи введення.Препарат вводять глибоко внутрішньом’язово. Припідшкірному введенні голку вводять перпендикулярно до поверхні шкіри, якправило, у передню або бічну черевну стінку. Препарат вводять повільно.Внутрішньовенне краплинне введення здійснюється вадекватному об’ємі фізіологічного сольового розчину або розчинудекстрози 5 %.

Побічна дія. Як правило, Пентосан полісульфат SP54 переноситься добре. Рідко спостерігалися алергічні висипання на шкірі. Інодів місцях ін'єкції відмічалося утворення невеликих синців. В окремих випадкахможе спостерігатися геморагія і (як це буває при застосуванні гепарину або припевних специфічних захворюваннях) оборотна алопеція.Іноді на початку лікування препаратом Пентосанполісульфат SP 54 може спостерігатися легка тромбоцитопенія (типу I) зкількістю тромбоцитів 100–150 х 109/л, яка буває зумовленатранзиторною активацією тромбоцитів. Як правило, у подібних випадках нерозвивається жодних ускладнень, тому лікування може бути продовжено.Рідко може спостерігатися тяжка, опосередкованаантитілами, тромбоцитопенія типу II з кількістю тромбоцитів значно менше100 х 109/л або зі швидким зниженням рівня тромбоцитів нижче 50% відпочаткового значення. У несенсибілізованих хворих зменшення вмісту тромбоцитівпочинається звичайно через 6-14 днів від початку лікування; у сенсибілізованихосіб це відбувається іноді вже через декілька годин. Тяжка форматромбоцитопенії може асоціюватися з тромбозом або тромбоемболією артерій і вен,тяжкою коагулопатією, некрозом шкіри в місці ін'єкції, петехією, пурпурою імеленою. У таких випадках Пентосан полісульфат SP 54 слід негайно відмінити.Хворого слід обов'язково попередити про те, що в майбутньому він не повиненлікуватися за допомогою пентозану полісульфату натрієвої солі або будь-якихгепаринвмісних препаратів.

Протипоказання. Супутня алергічна (типу II)тромбоцитопенія, зумовлена дією гепарину або пентозану полісульфату натрієвоїсолі, а також дані про цю патологію в анамнезі. Діагностована геморагія, геморагічний діатез,гемофілічні стани, шлунково-кишкові кровотечі при виразковій хворобі, недавнійкрововилив у головний мозок, хірургічна операція на головному або спинномумозку, а також на оці, спинномозкова анестезія, підозра на пухлину з ризикомгеморагії, тяжкі захворювання печінки, нирок або підшлункової залози,підгострий ендокардит, загроза викидня, тенденція до звичного викидня. Підозрана передлежання плаценти, загальна гіперчутливість до лікарських засобів,гіперчутливість до активної речовини.

Передозування. Симптоми: внутрішня або зовнішнягеморагія, гематоми.При передозуванні пентозану полісульфатунатрієву сіль можна нейтралізувати протаміну сульфатом ( 40 МЕ протаміна сульфатапідшкірно нейтралізує 1 мг пентозану полісульфату натрієвої солі).

Особливості застосування. Як і при застосуваннібудь-яких інших антикоагулянтів, перед початком лікування препаратом необхідновиключити геморагічний діатез шляхом визначення протромбінового індексу іпарціального тромбопластинового часу. Контрольне визначення числа тромбоцитівпроводять перед початком застосування, у перший день застосування, потімрегулярно, через 3-4 дні протягом перших 3 тижнів лікування. Число тромбоцитів рекомендується додатковопроконтролювати наприкінці лікування.Хворим на тромбоцитопенію не можна призначатипрепарати гепарину з високою або низькою молекулярною масою без відповідногопопереднього тестування. (Частота випадків перехресної реактивності з препаратамигепарину з високою і низькою молекулярною масою може досягати 98%).Слід дотримуватися обережності при призначенніпрепарату жінкам під час вагітності і в період лактації.На даний час немає достатньої інформації прозастосування Пентосану полісульфату SP 54 у дітей.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При одночасному застосуванні з гепарином,антиагрегантами, тромболітичними засобами можливе взаємне потенціюванняпротизсідної дії обох лікарських засобів.Не слід змішувати препарат в одному шприці абофлаконі з іншими лікарськими засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі, в недоступномудля дітей місці. Термін придатності - 4 роки.Не застосовувати препарат після зазначеної на упаковці датизакінчення терміну придатності
Переглядів: 1020 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я