А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Пентоксифарм (Pentoxipharm)

міжнародна та хімічна назви: pentoxifylline;3,7-диметил-1-/5-оксогексил/-3,7-дигідро-1H-пурин-2,6-діон;

основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі кишковорозчиннітаблетки рожевого кольору без запаху;

склад: одна кишковорозчинна таблетка містить

100мг пентоксифіліну;допоміжні речовини

: лактози моногідрат, целюлозамікрокристалічна, повідон, коповідон, крохмаль пшеничний, натріюкрохмальгліколят, магнію стеарат, тальк, метакрилова кислота/метилметакрилат,макроголь, титану двооксид, дибутилфталат, барвник Eurolake E 124.Форма випуску. Таблетки, вкритікишковорозчинною оболонкою. Фармакотерапевтична група. Периферичнівазодилататори. Код АТС С04АD03.

Фармакологічні властивості.Пентоксифілін- тризаміщена ксантинова похідна. Він покращує кровотік на мікроциркуляторномурівні, головним чином, за рахунок покращання реологічних властивостей крові.Пригнічує агрегацію тромбоцитів та еритроцитів, знижує в'язкість крові й рівеньфібриногену. Пригнічує активізацію лейкоцитів і їх участь у процесі запалення.Інгібує також фосфодіестеразу й збільшує концентрацію цАМФ в еритроцитах іміоцитах судинної стінки, знижує рівень внутрішньоклітинного кальцію. Маєсудинорозширювальну дію, пов'язану з помірним пониженням опору периферичнихсудин і помірним збільшенням ударного та хвилинного об'єму серця.Фармакокінетика.Препаратшвидко і повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Одночасний прийомпрепарату з їжею уповільнює, але не знижує рівень його всмоктування.Максимальні концентрації в плазмі неметаболізованої діючої речовини досягаютьсячерез годину, а метаболітів – через 1,5 години. Зв’язується з мембраноюеритроцитів. Пентоксифілін і його метаболіти потрапляють у грудне молоко.Інтенсивно метаболізується при першому проходженні.У результаті метаболізму спершу в еритроцитах, а потім і в печінціутворюється значна кількість метаболітів. Основні метаболіти пентоксифіліну -метаболіт I (1-[5-hydroxyhexyl-3,7-dimethylxanthine) і метаболіт V(1-[3-carboxyhexyl]-3,-7-dimethylxanthine).Виводиться головним чином через нирки у форміметаболітів, менше 4% прийнятої дози виділяється з калом. Уся кількість діючоїречовини виводиться до 24-ої години.Існує тенденція до збільшення AUC ізменшення ступеню виділення у осіб з порушенням функції печінки і нирок, атакож у пацієнтів віком 60 - 68 років.

Показання для застосування. -Порушення периферичногокровообігу – переміжна кульгавість, діабетична ангіопатія, трофічні виразкигомілки;-Порушення мозкового кровообігу– атеросклероз мозкових судин, перехідні ішемічні ураження мозку, судиннадеменція;-Порушення кровообігу усітківці;-Вестибулярні і слуховіпорушення судинного характеру.

Спосіб застосування та дози. Добову дозу і тривалістькурсу лікування визначають залежно від виду захворювання і тяжкостіклінічної симптоматики.Рекомендована максимальна добова доза для дорослихскладає 1200 мг /при гострих станах/, розділені на три рівномірних прийоми /4таблетки 3 рази на добу/. Підтримуюча доза – 800 мг на добу.Рекомендована тривалість курсулікування – не менше 8 тижнів.Таблетки приймають не розжовуючипід час їди, запиваючи достатньою кількістю рідини.Побічна дія.З боку шлунково-кишковоготракту - сухістьу роті і спрага, важкість в області живота, нудота, блювання, метеоризм,пронос.З боку серцево-судинноїсистеми –припливи крові і почервоніння в області обличчя і шиї, пальпітації, порушенняритму, гіпотензія, аж до ортостатичного колапсу, напад стенокардії.З боку ЦНС– головний біль і запаморочення,відчуття неспокою, порушення сну, підвищена збудливість, тремор, сплутаністьсвідомості, безсоння, скотоми, порушення зору (червоний фон).Порушення імунної системи

свербіж, еритема, кропив’янка, висипи на шкірі, дуже рідко –анафілактичний шок.Інші – кон’юнктивіт, набряк слизової оболонки носа,гепатит, тромбоцитопенія, лейкопенія, носова кровотеча, шкірні крововиливи ікрововиливи з шлунково-кишкового тракту, причому їх поява можлива при одночасномуприйомі антитромботичних засобів (антикоагулянтів і антиагрегантів).

Протипоказання. Гіперчутливість до діючоїабо допоміжних речовин; тяжкий коронарний і церебральний атеросклероз;артеріальна гіпотонія; нещодавно перенесений інфаркт міокарду; масивнікрововиливи, крововиливи в мозок; період вагітності і годування груддю.Через недостатній клінічний досвід застосуванняпрепарату дітьми, не рекомендується його прийом у дитячому віці.

Передозування. Клінічна картина –почервоніння обличчя, гіпотоензія, судоми, сонливість аж до втрати свідомостіабо збудження, підвищення температури тіла, порушення серцевого ритму.Лікування – промивання шлунку, прийом активованоговугілля, симптоматичні засоби для зняття судом і підвищення артеріального тиску,дихальні аналептики.Специфічний антидот не відомий.

Особливості застосування. Пентоксифарм®застосовують з обережністю у таких випадках:-у хворих з гіпотензією іпорушеннями серцевого ритму;-у хворих із тяжкою формою ІХС із вираженими обструктивними порушеннями судин мозку лікування слід починати знизьких доз і їх підвищення має бути поступовим; -при необхідності одночасноголікування антикоагулянтами і антиагрегантами;-у хворих старше 65-літньоговіку через уповільнення виведення і існуючий у результаті цього ризиквиникнення токсичних ефектів;-у хворих з порушенням функціїнирок через зниження виведення і посилення токсичності;-через те, що до складу таблетоквходить лактоза, хоч і в мінімальній кількості, препарат слід з обережністюзастосовувати хворим з лактозною недостатністю або з глюкозо-галактознимсиндромом.Незважаючи на відсутність даних про ембріотоксичну ітератогенну дію пентоксифіліну, застосування препарату Пентоксифарм®під час вагітності протипоказано через існуючий ризик крововиливу і гіпотензії,які пов’язані з основними фармакологічними властивостями препарату.Для уникнення ризику виникненняпобічних реакцій у грудних дітей при застосуванні лікарського засобужінками, які годують груддю, не рекомендується застосовувати препарат у цейперіод.Існуючий на даний момент клінічний досвідзастосування лікарського засобу не дає підстав вважати, що препарат негативновпливає на активну увагу або рефлекси і тому його застосування не протипоказаневодіям автотранспортних засобів і осіб, які працюють з технікою.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. -При одночасному застосуванні зантитромботичними засобами (антикоагулянтами, антиагрегантами) підвищуєтьсяризик виникнення кровотечі.-Одночасне застосування зантигіпертензивними засобами може призвести до вираженої гіпотензії.-Одночасний прийом з теофіліномможе спричинити підвищення плазмових концентрацій теофіліну і прояв йоготоксичних ефектів.-При одночасному застосуванніпентоксифиіліну і протидіабетичних засобів та інсуліну може посилитись їхгіпоглікемічний ефект.-Одночасний прийом їжі злікарським препаратом уповільнює, але не зменшує рівень його всмоктування.-Нікотин зменшує ефектипентоксифіліну на гладку мускулатуру судин у результаті чіткоїсудинозвужувальної дії.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухомуі захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 єС.Термінпридатності – 3 роки.
Переглядів: 790 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я